Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Diskuze k aktuálnímu dění na trzích III


Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 2,2k
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

hezkej večer všem!
TFko (a červeně vyvádí nejen ono:o)) dnes ideální na vstup při proražení hladiny 835, k čemuž přišlo kolem 16:36. Jinak na uzavření této short pozice ještě nepřišel ten správný čas ;) Ben B. tomu dal dnes co proto, no co už....tak jdeme zase chvíli dolů, než jeden z těch velkých opět něco povzbuzujícího plácne a opět se to otočí :D

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Aj ja som včera zasa stíhol ten pekný uptrend na DJ na začiatku seansi, avšak potom som to pekne vrátil okolo 20 00, čo bolo pre mňa dosť frustrujúce a pocítil som túžbu byť aspoň trochu v pluse (ten deň), až natoľko, že som vstúpil do ďalšieho obchodu a ten som síce uzavrel s menším ziskom ale to mohla byť náhoda a nabudúce to tak byť nemusí. Proste som nevydržal ten pociť, že ešte pred pár hodinami som bol v peknom pluse (ten deň). Samozrejme dobrá škola. (Pripomínam idem síce LIVE ale na miniúčte...popisoval som to inde...jednoducho som maluž svoj OS ale nemal som zbytočných 5000 až 7000 USD, tak som otvoril miniúčet ako školné pre trénovanie psychiky.)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravim a delim se o me vcerejsi zavahani.
Na rope jsem mel v pocatecni fazi bull trendu jeden obchod s pt, toho bear trendu jsem se uz nezucastnil.
U trhu TF jsem sice neskoncil ve ztrate, ale vubec se mi nedarilo. Na uvod jsem vypustil prilezitost v 15.48 long a duvod byly obavy z Bernakeho a reakce trhu. Ve stredu mne tou silnou reakci trochu zaskocili, navic jak bylo vcera videt tak byl stredecni optimismus nahrazen negativnim vyhledem. Po te nasledoval presny zasah meho SL v 16.06 kde bych byl pravdepodobne v pozici long vyplnen na nizkem PT u predesleho high. Na kalendari udalosti byla rec Bernakeho planovana na 16.00 a stale nic, coz mne znervoznovalo, nevedel jsem jakym smerem se tentokrat trhy vydaji. Po te co se vydal trh na jih jsem promeskal vstup v 16.34 a po te v 16.40. Ocekaval jsem alespon zpetny retest urovne 834,40 ale nic podobneho na muj signal neprislo. Nakonec tedy jediny dobry vstup se odehral az na urovni 832,10 na conti trendu.
Opet jsem diky obavam z fundamentu nevyuzil potencial pohybu, ktery mi nabizel prilezitosti. Pouceni - v podobnych pripadech vstup budu realizovat na jasne definovanych oblastech s rizikem, ze to nejaky ten fundament obrati proti mne. Riziko podstupuji pokazde, a vzdy se muze objevit nejaka zprava ktera vse obrati proti.
Nakonec tedy vcerejsek v plusu, ale ne dle predstav.

Preji mnoho uspechu vsem.
romanrak (td)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To lucifer66

Tak je . broker Plus500. Ale nieje to nič moc ani platforma ani nič podobné. Len výhoda je, že môžeš začať s malým účtom. Aj 50USD ale to je extrém. Ale máš tak index NQ SaP DJ, rusell som nenašiel zatiať.

Pre príklad pri trhu DJ máš jeden kontrakt asi takto. Po vstupe si v mínuse asi 6tickov. Čo neviem či je veľa no mne sa zdá, že áno. Komisie sa už neplatia. Po vstupe si v mínuse asi 6tickov a každý tick ma hodnotu +-0,07 Eur.

Hľadal som niečo lepšie ale zatiaľ poznám len toto. Trénujem aspoň nejak psychickú časť tradingu

Link to comment
Sdílet pomocí služby

marcossoft:
plus500 nepoznam, len viem ze existuju a maju hafo reklamy, nieco ako xtb, t.j. market maker, co im dava moznost sklbat klientov. Prirovnal by som to k cinskym obchodom, vyzera to rovnako, ale od originalu to ma daleko. Tych 6 tickov bude ich spread, v ktorom su zahrnute uz aj "poplatky", ale s tymi burzovymi to nema nic spolocneho. Keby si chcel obchodovat objem porovnatelny napr. jednemu kontraktu pri TF zistis, ze v konecnom dosledku su ovela drahsi, len pri tych mikrolotoch ci co to maju to nevyzera az tak zle (1 tick = 7 centov)..

yamato:
pekne obchody dva, na zaklade coho bol vystup prosim ta

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to majkll/ALL:

Majkle - zaslouzis opravdovou pochvalu za Tvoje pripominky a reakce. Specialne reaguju na Tvuj nazor ohledne replay dat - souhlasim s Tebou na 100%.

Zacal jsem to pouzivat (NT7) po Tvem prispevku - vse funguje absolutne bezchybne, nicmene historie dat je pouze jeden rok.

Muzes mi prosim poradit nebo klidne i nekdo jiny, kde bych sehnal starsi data na replay?

Predem diky

Link to comment
Sdílet pomocí služby

VizMar:

rok ti na začátek určitě stačí..je to spousta dat pro trénink ID..ale dá se sehnat i víc.. ikdyž já osobně na NT7 větší databázi taky moc nemám..no o trochu víc mám :) starší data mám jen pro NT6.5, který ale už nepoužívám...většinu dat jsem si stáhl sám přes NT, nějaké data jsem stáhl z bigmiketrading..

yamato:

replay považuju za jednu z pro mě nejdůležitějších pomůcek v tradingu..nejde jen o zrychlenou formu papertradingu, ale umožňuje člověku rychle procvičovat určité dílčí dovednosti...jak už jsem psal několikrát - trading není jen o tom samotném obchodování, ale o zkoumání a tréninku..tj. ani v replay by se lidi neměli soustředit výhradně jen na bezduché klikání do grafu, ale jde ho rozplánovat fakt hodně efektivně pro trénink určitých věcí...

a taky jak si zmiňoval, že si přehráváš replay po skončení seance - hodně užitečné je taky přehrávání před začátkem seance, protože se dostaneš do trading módu, což mně osobně dělalo(á) celkem problémy, když zasednu k počítači od nějaké jiné činnosti, tak se hned adaptovat..a z toho pak můžou plynout zbytečné chyby..

ale všechno co tady píšu se dá v podstatě najít ve článcích Petra a Tomáše..přijde mi, jako by spousta lidí ani ty články nečetla :) a přitom je tam fakt strašně moc užitečných rad a informací, které může člověk dobře využít..tj. já sem nepřináším nic moc nového s tím replayem...

majkll

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Návštěvník
Téma je uzavřené.

×
×
  • Vytvořit...