Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Diskuze k aktuálnímu dění na trzích III


Doporučené příspěvky

majkll: Jiz jsem ve vypovedni lhute :) Ale s burzou to nema nic spolecne...
po live jdu paper kazdy den, ale ne kazdy den se vstupem. Zisk za paper je 1700 dolaru, ale s tim, ze jsem si zkousela ruzne pristupy, zkousela jsem ruzne trhy, jestli vubec muzu vstopit mimi obchodni hodiny a jak rychle se vyplni prikazy.. Extra statistiku jsem pro "obchody dle planu" nedelala,je lepsi pocitat s mensim ziskem..

Zakon pritazlivost je skvela vec... to mi pripomina, ze bych si mela zas pred spanim predstavovat, jak budu v live uspesna.. ja na to uplne zapomela !

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 2,2k
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

tiez sa musim zapojit do diskusie s Petrou (a nie preto ze je tu jedina zena :)) Tiez som si presiel prvym live pokusom, ktory skoncil stratou 400 dolarov, a este k tomu to bolo prakticky 8 stratovych obchodov v rade, no proste zahul... Z analyzy obchodovania vyplynulo, ze keby som proste len bral signaly (a neutahoval stop-lossy), a nepokusal sa selektovat vstupy na "dobre a zle" tak som 500 v zisku. Proste som si myslel ze mam cit a odhad, ale to bol omyl. Boli to len emocie.
Vratil som sa na paper, skratil obchodovanie na 2 hodiny, a kazdy den som na replay presiel 2-3 dni, s tym, ze obchody beriem cisto mechanicky, a neselektujem (siel som tak daleko, ze v pripade nejasnych signalov to tiez beriem - jedna 2bodova strata navyse ma z matematickeho hladiska mensi dopad nez jeden usly 6 bodovy zisk). A zmena nastala...
Momentalne idem opat live, po zhruba mesiaci som v zisku necelych 300 dolarov a equity zatial mieri nahor. Este to da vela roboty (hlavne ma zaujima preco tie zisky na replay boli o dost vyssie :)) ale uz menim ten vnutorny dusevny pristup k tradingu - je to len praca. Ked chytim stratu, nezozieram sa tym pokial bola v sulade s planom, takto predsa tento biznis funguje. Vzdy musi ist cast naspat trhu. Mna to nezaujima. Zaujima ma stav uctu na konci mesiaca.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

yamato: Ja sve live obchody ani analyzovat nemusela. Jenom reknu, ze za tri tydny jsem IB odevzdala 360 dolaru na komisich.. ano, i takove zatmeni mozku muze nastat. A to jsem zena, ocekavala jsem, ze ty vyhody, o kterych se tady pise (zenska rozvaha, radeji neriskovat nez ztratit) se projevi.. no, telo je sice zenske, mozek ale evidentne muzsky :D
Nejvetsi zmenu, co jsem ted zaznamenala je, ze konecne nebojuji s trhem. Nemusim mit pravdu, nemam pocity jako "ted se to MUSI otocit".. spis dopredu vyhledavam prilezitosti a cekam na predem urcenych mistech misto toho, abych utikala za trhem. Tuto zmenu povazuji u mne za naprosto klicovou za dobu, co se o trhy zajimam...
Jinak, gratulace k uspesnemu live, sikovny ! (tu)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

PetraSR:

bohužel si mě zase nepochopila..já se neptal, kolik vydělalas atd....ale kolik OBCHODNÍCH DNÍ si po přechodu z live zpět na sim otestovala....možná se ti na to nechce odpovídat, tak už to nebudu rozmazávat..jen bych rád i pro všechny ostatní tohle trošku rozvedl..

pokud někdo totálně pohoří v live a přejde zpět na papertrading, je potřeba získat opravdu velkou jistotu, aby to znova v live nedopadlo uplně stejně..a jak takovou jistotu člověk získá? jedině neustálým opakováním..tj. z mého pohledu je pár týdnů papertradingu málo a pravděpodobně takový člověk opět selže...je potřeba opravdu poctivě trénovat, sehnat si replay data a začít masivně obchodovat, aby člověk získal cit a jistotu - navíc, když už ví, že to v live totálně podělal a je potřeba se sebou něco udělat....mnohdy má dokonce výhodu toho, že i rámcově ví, kde má problémy..

nevím čím to je, ale mám takový pocit, že lidi mají strašnou nechuť k nástroji REPLAY, přijde jim to jako další otročina, další práce (fůůůůůůůůj) a příliš "fiktivní" a ne tak reálné a skoro nadosah skutečným penězům jako papertrading...mám pocit, že lidi mají v hlavách schéma "backtest-replay-papertrading-live" a tím, že by začali pouštět replay by se posunuli o dva kroky zpět od vytouženého live...ale takoví lidi by si měli uvědomit, že v jakékoliv oblasti se bez nespočetného opakování nikam neposunou...praxe praxe praxe a zase praxe...desítky, stovky obchodů - to je to, co obchodníka posunuje a upevňuje v něm cit pro trhy a jistotu...replay by měl být neustálou pomůckou, která člověku dovolí rychle získat mnoho zkušeností!

žádný velký posun za měsíc papertradingu (dejme tomu třeba 30-40 obchodů) nastat nemůže...logicky...

je prostě strašně důležité být objektivní a spočítat si, co a jak...pokud jdu na kulturistickou soutěž a totálně selžu, můžu uspět, když budu další měsíc každý všední den hodinku posilovat? pokud jsem soudný, tak mi asi dojde, že tohle asi neklapne..a stejné zvažování a rozmýšlení by měli lidi aplikovat i na trading...

lidi uvědomte si, že pokud něco testuju pouze na měsíci dat, tak absolutně nevím, co od daného systému čekat a navíc se s ním ani nedokážu dostatečně sžít..a pak to dopadá, jak to dopadá...

pro příklad: v pozadí obchodů, které tady občas prezentuju, jsou desítky hodin u grafu, měsíce zobchodovaných dní a stovky zobchodovaných pozic....a to je pouze aktuální přístup, už jsem prošel nespočtem stylů a každý s sebou nesl velkou dávku tréninku...který se kumuluje..

majkll

Link to comment
Sdílet pomocí služby

@Slavo: paper davat nebudem, sak vies sam, ze to nema vyznam.. na paperi ma kazdy super uspech a vstupy jak z ucebnice. Dam sem potom live. Ale citala som Al Brooksa a jeho Price action, mrkla som na Sam Seidena, nejake pdf a webinare o order flow a market profile, kazde mi dalo nieco ale system v zakladoch rovnaky a jednoduchy = de facto odrazy od emy, DT/DB. Pomaha mi analyza na viacerych TF (denny, 240, 60, 30, 15, 5).
a co ty, na co si minul svoju prvu traderovsku vyplaticku? (tu) (tu) (tu)

majll: Promin!! Ja byla lina pocitat ... 21 dnu, zive data, od 15:30 do 18:00.
Mas pravdu, musim makat vic, citim, ze jsem na dobre ceste, ale pokud se bojim jit live, tak bych to mela brat jako signal, ze jeste musim makat a makat mimo real money. Myslis, ze ten pocit "uz jsem pripravena na live" prijde sam, po X hodinach na replay/paper/backtestu...?

Link to comment
Sdílet pomocí služby

majkl: v podstate si opisal mna :) mal som velku nechut k replay, paper je predsa v realnom case, tak blizko k realite jak sa len da... a pohorel som. A keby len to, zabil som pri tom par mesiacov, zivy graf sa neda urychlit. Potom som zistil ze to chce fakt vela treningu, a je vylucene robit to live, takze som vlastne z donutenia zacal trenovat na mierne zrychlenom replay (samozrejme pocas vstupu nastavim rychlost realnu). Ako som uz pisal, pomohlo to, a momentalne planujem po kazdej obchodnej seanse zbehnut tak 2 dni replay, aby som nezaspal na vavrinoch...

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Takze panove (proc jsem tu jedina zenska?), beru si radu od majklla k srdci (jiz mi to jednou pomohlo) a jdu se zahrabat do mravenci prace jeste vic... leto bude teda ve znameni cumeni do monitoru (stejne na slunicko moc nemuzu). Takze hezky vsichni pracujme, zlepsujme se, ono se to vyplati! Na konci leta prijdu s nejaku statistikou (kterou z hloubky sveho vasniveho srdce nenavidim).
Majkle, jeste jednou dik za nakopnuti (tu)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ahoj, jsem taky začátečník a tři týdny na live a k tomu sim. První obchod krása + 500$ a pak ztráta za ztrátou, bohužel už mi to nešlo ani na sim. Nevím jak u jiného, ale mě začali pracovat strašně nervy, bolest žalůdku, třes a nakonec hlava. Dala jsem si cíl, denně jeden obchod a jít od toho. Dnes + 120 a radši čtu a hledám nové informace. Přeji Ti hodně úspěchu a ať nezažíješ to co já. Někdy opravdu jde o zdraví. Ale my ženy jsme statečný ;)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Peta: prvu traderovsku vyplatu som neminal, drzim sa radsej pri zemi stale :) momentalne citim ze sa lame chleba tak som ako na ihlach nech nieco nespackam inak dnes ma to TFko cely den prekvapuje, na screene vyznacene dva mozne vstupy (podla OP vsak spekulativne), ten druhy bol tak 50:50, aj som nad nim rozmyslal, pacilo sa mi vykreslenie useciek na vyssom timeframe spolu s flipom ale.. proste to bolo bud / alebo, takze zatial ignorancia a zaznam do tabulky..

16665

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Návštěvník
Téma je uzavřené.

×
×
  • Vytvořit...