Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Diskuze k aktuálnímu dění na trzích III


Doporučené příspěvky

zdar rogi:
ctvrtky vseobecne nemam moc rad - je tam nekolik reportu, ktery dovedou zatrast i ropou ale nikdy nevis. Dnesek toho byl dukazem.
+ dny, kdy to ma jednostrannej razantni smer - opet jako dneska. Nemam se ceho chytit a naskakovat do rychliku je o nohy.
Za uvodnich 40 min jsem udelal 2 obchody (1x SL; 1x1.PT) a pri tretim zazvonil nejakej instalater a nez jsem ho vyprovodil, tak me utekla pekna prilezitost ... jsem trochu v minus ale pak jsem se uz na to z vysoka ...
Moje 3 tydenni dovolenkova prestavka me myslim dost pomohla si usporadat myslenky. Kez by me to slo porad tak, jako posledni tyden.
Zitra snaz uz bude trochu vic klidu - uvidime, jaky prilezitosti nam to prinese. Zitra kouknu na grafy a snad z toho neco logickyho prectu.
... skoda, ze se neda ochutnat ta tvoje palenice.
mej se
pajus

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 2,2k
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

navratil Napsal: ------------------------------------------------------- > Dillinger: nechci vypadat jako prudič, ale > navrhuju, abys založil samostatné vlákno, třeba > "Komentáře k aktuálnímu dění na trzích". Ono se s > těmi tvými příspěvky nedá dost dobře diskutovat, > takže do tématu vvláklna moc nezapadají, ale zase > nevidím důvod, proč nekomentovat - jen na místě k > tomu určeném. Tak konečně mám chvíli čas i na nějaký ten příspěvek, něco málo k tomu dnešnímu dění a jak jsem naskytnuté příležitosti zobchodoval já. Kdo si občas ty mé "výkřiky" čte, možná si pamatuje že se zaměřuji především na křížení EMAček z delší periody, ladění konkrétního vstupu pak většinou díky RB15 a také 1min grafu. Rád se při svých vstupech opírám také o fundamenty, prostě není vůbec na škodu dokázat si představit další možný průběh v případě toho či onoho výsledku a adekvátně tomu přizpůsobit svůj vstup. Počkal jsem si na prolomení supportu a nechal jít cenu svým směrem, který hodně naznačilo právě zmiňované překřížení EMAček. Před 16:00 jsem z pozice vystoupil, index byl už ve výrazné ztrátě a v případě dobrých výsledků Philly FEDu by to vystřelilo nejspíš neřízeně vzhůru. Počkal jsem si tedy s čím FEDu přijde a po potvrzení negativního výsledku vstoupil opěl short v oblasti předchozího low a držel do vyčerpání poklesu do 663. Nedávám to sem celé jako recept v kuchařce, ale snad se mi to podařilo vysvětlit dostatečně srozumitelně ;) Neříkám tím, že takhle profitabilně vyjde každý zvolený vstup tohoto způsobu obchodování. Ztráta při nepotvrzení mého záměru není nic špatného a nemá cenu s trhem bojovat a něco si namlouvat s mou jednoznačnou "pravdou". To si můžou dovolit možná tak hoši od GS s plnýma kapsama peněz(ještě k tomu cizích), ale ne "drobní střadatelé" jako třeba já :D

16934

Link to comment
Sdílet pomocí služby

zury Napsal:
-------------------------------------------------------
> Stručný ranní přehle ESka, diskuze k trhu vítána.


Ahoj zury, nejdřív Díky za to, že to aspoň někomu nepřipadne až tak bezesmyslné, ty mé komentáře k aktuálnímu dění ;)
Prosím tě, co to používáš za platformu a jak využíváš při obchodování toho rozložení ceny pomocí histogramu znázorněného v grafu? ;)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

zdarec tradeři,

tak uz nebudu pokouset osud, prosvih jsem 2 vstupy 1. v 15,33 kde se vytvorilo 1-2-3,
2. 15,56 0/v no nezdal se mi SL jinak jsem ale splacal 2 obchody

1. long v 16,01 nakup za 665,3 -16,02 out prodej za 666,8 ( viděl jsem tam dostatecnou diru ke swingu)
2. long v 16,17 nakup za 666,5- 16,18 out prodej za 669,5 ( 3U+ 1-2-3 a vstup tick nad bodem 2)

at se dari a peknej vikend (prej ma byt peknej, ted jdu zas zbirat modrou)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Dillinger:

ahoj, jednou jsem jen tak od boku zkoušel, jak by mohl vypadat systém založený na křížení více EMA.
Zkoušel jsme to ale na nižším časovém TF5min.
Bylo to docela zajímavé.

Jak tvůj systém vypadá v méně volatilním období? Není tam časté kříženi EMA a můžeme to nazvat EMA CHOP ?

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdar all,

tak včera -150 usd (td)

dnes + 210 usd
1.vstup short v 15,33 za 651,4 out 15,35 za 650,3 PT +110
2. vstup long 15,49 (skluz 3 ticky) posun SL až pod poslední bar když 1. byl v plusu za 652,8 out v 15,54 za 558,9 BE+1
3. vstup long (zbrklost) v 16,12 za 662,4 out 16,13 za 661,1 SL -130
4. vstup long v 16,26 za 659 out 16,40 za 661,4

at se daří ;)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

MixaJ Napsal: ------------------------------------------------------- > Dillinger: > > ahoj, jednou jsem jen tak od boku zkoušel, jak by > mohl vypadat systém založený na křížení více EMA. > > Zkoušel jsme to ale na nižším časovém TF5min. > Bylo to docela zajímavé. > > Jak tvůj systém vypadá v méně volatilním období? > Není tam časté kříženi EMA a můžeme to nazvat EMA > CHOP ? > > > > Jaroslav Mixa (Junior Trader) > -------------------------------------------------- > -------------------------------------------------- > -------------------- > Sebepoznání a vzdělávání je úspěšnou cestou k > tradingu... Ahoj, v méně volatilní dny je falešných signálů samozřejmě mnohem víc, je třeba hledat a filtrovat :) Není vůbec špatný nakoukat MACD a CCI. Pokud není vše "tak jak má být", je lepší se vstupem vyčkat. Dnešek byl hodně štědrý, a to jak na TFku, tak i ESku. Trošku mě od LONGu odrazovala dnešní makrodata, protože ZEW z EU i DE, spotřebitelská důvěra z EU i prodej nových domů v US opět červená spoušť, ale technicky cena v grafech naznačovala dost velký potenciál růstu, indexy byly ve zlomové oblasti a dalo se na to dobře zaspekulovat právě pomocí EMAcek.

16944

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to vycerpanie do LONGu 16:41 a vstup SHORT na 661,4 zobchodoval niekto? cakal som ze sa trh vyskriabe este malinko vyssie aby otestoval predchazdajucu uroven (nedavno tu bola o tomto type obchodov diskusia)..

Dillinger:
sa priznam rovno ze o obchodovani EMAciek nemam paru, ale tie obchody vyzeraju pekne :) 17:29 som tam tiez videl vstup po odmietnuti S/R na 657 a vytvoreni 1-2-3 do LONGu, co vsak neobchodujem, takze az 17:38 som mal signal. Ked pouzivas TF 30min s akou stopkou prosim ta ides (ak to nie je tajomstvo).. predpokladam ze vstupujes ked si si isty ze po uzavreti ostanu EMAcka prekrizene.. dobre sa diva na taky 20 bodovy obchod ;)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

zdarec lidi,
no a je to tady :)

Cena zlata se po raketovém růstu prudce propadla, začal panický výprodej
Cena zlata na londýnské burze ve středu klesla o šest procent, uvedla BBC. Prodávalo se za 1770 dolarů za troyskou unci (31,1 gramu). Ještě v úterý se přitom ve světě vyšplhala až na 1917,90 dolaru. V úterý pak skončila cena v Londýně na 1876 dolarech. Ve středu pád pokračoval.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

jj, a je pěkně vidět kam se ty prachy ze zlata přelívají, indexy nám dnes letí pěkně vzhůru ;) Při pohledu na denní graf jak na TF, tak ES vydá dnes MACD signál k potenciálnímu silnějšímu pohybu vzhůru, řekl bych 760-TF a 1250-ES. Tuším i Marc Faber něco takového nedávno povídal, že je i jakožto stálý medvěd v této době nakloněn na nákup akcií (z jeho pohledu očekává kratičkou korekci vzhůru :D )

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Dnešný 150-dolárový prepad na zlate naznačuje to, o čom hovoríme už dlho: do zlata prúdi strašne veľa špekulatívneho kapitálu a v súčasnosti ho kupujú "slabé ruky". Potvrdzuje nám to, že očakávať niekoľkotisícové hodnoty v relatívne krátkom čase je optimistické. Avšak dnešná korekcia zďaleka nemusí znamenať, že začal väčší výpredaj. Pokiaľ sa nachádzame nad úrovňou $1720 a €1200, jednať sa môže iba o zdravú korekciu (podľa elliottistov pravdepodobná štvrtá vlna). Pokiaľ tieto úrovne vydržia, nevylučujeme ešte jeden test vrchných úrovní. Ten môže súvisieť s piatkovým prejavom Bernankeho - aj keď neohlási QE3, je možné vidieť na zlate to čo v poslednej dobe - kapitál z predaja akcií smeruje tam a opačne. Záver: pokiaľ sa obchodujeme nad uvedenými úrovňami, jedná sa stále iba o zdravú korekciu. Ich prelomenie by však mohlo naštartovať skutočne veľkú a dlhodobejšiu korekciu.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Návštěvník
Téma je uzavřené.

×
×
  • Vytvořit...