Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Diskuze k aktuálnímu dění na trzích III


Doporučené příspěvky

Yax:
Vidím to podobně jako Majkll, na můj vkus máš trochu jednostranný pohled na trhy ve stylu - jedině MP a nic jiného neexistuje. Já proti MP nic nemám a jsem rád že ti pomohlo k profitům, já jen říkám, že to jde i bez něho a většinu toho to co zobrazuje vidím přímo v grafu. Neber si to osobně ;)
Ať se daří! (tu)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 2,2k
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Trucnus:
V rámci anylýzy daily grafu používám intermarket analýzu - TF, YM, ES, NQ, abych věděl, jak jsou na tom daily S/R a H/L na ostatních e-mini. Při vlastním obchodování už jen TF. A vybral jsem si ho zejména kvůli ekonomice, tedy poměru cena/výkon. Za stejný RT vykazuje nejvyšší průměrný zisk na obchod.

Yax:
Tak, tak, každému co jeho jest. :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

yax: Mám podobný přístup jako ty. Taky vycházím z auction market theory, jen k tomu nepoužívám placené indikátory. Zjistil jsem, že dokážu najít úrovně, kde se dá očekávat nějaká akce, stejně dobře jen za pomocí volume grafu. Označím si zhuštěné oblasti, jejich horní a spodní linii (support a resistence) a střed a podle těch se pak orientuju. Asi čtvrt roku jsem chodil na jedno Market Profile fórum a kontroloval jsem si svoje S/R úrovně s jejich VAH, VAL a POC a skoro vždycky se shodovaly.

Ale jak píše majkll, dlouhodobým pozorováním trhů se to dá určitě naučit rozeznávat i bez těchhle nástrojů a pomůcek. Mně každopádně AMT hodně pomohla, abych pochopil, co se vlastně děje.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ta poslední diskuse o identifikování vstupu velkých hráčů a amatérů je opravdu zajímavá. Je mi jasné, že je to zásadní věc. Mohl by někdo trochu rozvést - nebo někam nasměrovat - co je to přesně ta auction market theory? Také mi není jasné pomocí jakého nástroje se dá zjistit, že třeba právě jeden účastník trhu vstoupil např. s 500 kontrakty. Myslíte, že by byl v této záležitosti užitečný NYSE tick indikátor? V posledních dnech se o něj zajímám, ale zatím jsem neodhalil, kde se dá získat.
Děkuju předem za každou případnou reakci a radu.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Beneš:

Time and Sales, tam je vidět jak velké příkazy se zrealizovaly, tam tu 500 uvidíš. NYSE tick je o něčem jiném.

A AMT je o tom, jak trh funguje, jak se střetává poptávka s nabídkou, co cenu nutí růst a klesat. Záměrně nebudu psát o nástrojích, kterými to lze sledovat, abych tady někoho nedráždil. Nakonec každý si musí najít svojí cestu.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Beneš:
Jak to vypadá vznešeně a "profesionálně" když to nazveš AUCTION MARKET THEORY že?
Přitom jde o úplně základní princip obchodu jasný každému hokynáři:
Když nabídka převažuje nad poptávkou - cena jde dolů.
Když poptávka převažuje nabídku - cena jde nahoru.
Když je nabídka a poptávka v rovnováze, cena se nehýbe.

Jak jednoduché! ;)

I burzovní trhy fungují na tomto základě, na trzích jde v podstatě o to, najít místo, kde nabídka převážila poptávku a nebo obráceně, a na následném pohybu ceny vydělat.
Jak tohle místo najít, to je věcí každého tradera, jak pravil Yax, konkrétní nástroje nebudeme zmiňovat, každý si může najít své vlastní. ;)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

yax:
Aha, tak tuto funkci Time and Sales jsem neznal. Jestli to dobře chápu, tak v pravém sloupci se zobrazuje počet kontraktů, které někdo udělá za určitou cenu (prostření sloupec) a v určitý čas (levý sloupec). To vypadá zajímavě. Jen mi není jasné proč jsou některé řádky modře a jiné červeně...
Ještě k tomu Nyse ticku, ten přeci ukazuje objem poměru prodejů a nákupů u akcií na burze Nyse, takže se mi zdá, že to se zjištěním převládající nálady long nebo short také souvisí, nebo to chápu špatně?
Každopádně všem děkuju za reakci.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Jak poznat velke hrace ? kdo sledujete euro tak dnes rano pod asijskym low na cene +- 1,4335 vstup obrovskych byku a z nich vznikl nasledny uptrend... chtel bych videt majkle jak to poznas na careckach... tam si maximalne neco vydelas ale ty byky tam neuvidis.... a vubec se ti divim ze ty takovy trader to tady beres jeste vazne....

Jinak Jime tvoje prispevky jsem dlouho studoval a nakonec jsem si rekl ze jsi nejaky kouzelnik, nemohl jsem prijit na to jak to muzes z tech carek vycist a uz se ani nesnazim to pochopit :)

yax... mluvim uplne stejne o trhu jako ty protoze mame stejne vymyty mozek :D

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Jen trošku doplním,index není nic jiného než koš nějakých akcií,pohyby indexu závisí na jednotlivých podkladech v indexu(ES=500 titulů,YM=30)a jejich váhu/sílu pohybu celkového indexu.To,že nějaký"profík" dá na E-mini ES 500 kontraktů je fakt "dobrá"informace.Pohyb indexu spočívá přece v ID pohybech jednotlivých AKCIÍ SPOLEČNOSTÍ,tam se celosvětově točí neskutečné množství USD a z toho jsou potom pohyby jednotlivých indexů.Žádný indexy není jedno futures jako třeba ropa,kde se prostě trejdí ropa na základě třeba nějakých čárek,zásob či volume,do indexu vstupuje těch faktorů mnohem víc.Je to vždy o celkové náladě na trzích a ne že udělá nějaký profík trejdem 500 kontrajktů nějaký pohyb.

borax

Link to comment
Sdílet pomocí služby

borax

me je celkem jedno jaka je celkova nalada na trzich, pro me je dulezity muj trh. A na nem dneska po open zacaly litat velke prikazy za ask a trh se hybal nahoru, tak to je proste znameni, ze mam jit s nim. A hnedle jsme o 10 bodu vyse a ja uz mam hotovo.
Dneska se proste vlozil do hry nekdo, kdo ma silu a podarilo se mu prostrcit trh pres stred rozpeti mesice, ktery byl zaroven i urovni se kterou melo pondeli a utery problem smerem nahoru.
A pokud je ted celkova nalada na uptrend nebo na likvidovani short pozic, tak se to prenesene ukaze i na mem pidi trhu pres nakupy "velkych z meho trhu". Takze ja mam sveho profika jako ukazatel a ten profik muze mit jako ukazatel treba celkovou naladu trhu. Ale to se preci vubec nevylucuje. Ja jenom vychazim z predpokladu, ze ten kdo ma hodne penez a tak muze obchodovat hodne kontraktu asi neco umi a je dobre se ho drzet. A pokud se jich vic takovych da dohromady, jako dnes, tak je dobre jit s nima aspon na to drobne svezeni.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Návštěvník
Téma je uzavřené.

×
×
  • Vytvořit...