Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Diskuze k aktuálnímu dění na trzích III


Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 2,2k
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

avocado:

to je právě ono! nikdo ti to nedokáže podložit nezlomnými důkazy, že právě tady a tady vstupovali tradeři velkých fondů long a tady přikupovali a tady se zbavili hlavní části svých pozic a tady nastoupili opačně..protože to prostě nikdo neví...každý pracuje s jakýmisi svými teoriemi (např. jedna teorie může být třeba taková, že když je trh po třeba 80bodovém uptrendu, blíží se doba oběda a trh začne zpomalovat a naráz přijde na trh obrovské volume v rámci pár sekund, jedná se pravděpodobně o výprodej velkých pozic a minimálně dočasný konec pohybu nahoru)...

a znovu zopakuju moje oblíbené motto: to jestli je naše teorie správná, nebo ne, nám potvrdí jedině samotný trh, který nám buď dá zapravdu, nebo ne...víc to asi neni třeba řešit..

jinak k tomu, kde vstupují velcí hráči, kde vystupují, kde vstupují nebo byli vyhození amatéři je nutné sledovat objem obchodů...neříkám jakým konkrétně nástrojem, každý si najde to svoje..já třeba používám pouze základní volume..

jinak mi přijde, že sme tady dost offtopic..

majkll

Link to comment
Sdílet pomocí služby

[bold]Majkll: [/bold]
ano, ano, zatím sbírám střípky ;-) V každé knize a na každém foru něco najdu.
Sleduji jak poziční (Corn, Sugar, Soya, YM), tak v poslední době testuji Intradenní (YM) formou replay. Respektive nedávno jsem pořádně začal.

Doteď jsem spíše četl, studoval a orientoval se v problematice.

Ale to nejduležitější co jsem poslední rok dělal je to, že jsem pracoval na upevnění disciplýny, analýze mých neřestí a postupném odbourávání zlozvyků a špatných návyků. Neskutečně náročný úkol a po roce mohu říct, že se dostavují výsledky.

[bold]Tuto fázi změny jsem vyhodnotil jako základní podstatu celého Tradingu, bez které nelze uspět. [/bold]



[bold]Yax: [/bold]
kdybych občas nesledoval forum, nedostal bych další střípek v podobě cenné rady nad zlato ;). Samozřejmě že učit se od někoho, kdo obchodovat umí je nejideálnější varianta, bohužel osobně nikoho takového neznám, tak se snažím jak se dá. Proto čtu knihy, fóra, pátram na Facebooku, sleduju grafy, zkouším atd.

Jinak všechny indikátory jsem vyházel a nechal jen EMA34 a 204. Zakresluji trendové čáry a snažím se přijít na to, co se děje.

Z příspěvků od Roman06, Majkll, Yak, PavelK a další... jsem se mnoho dozvěděl. Je to nekončící studijní trať. Jen kde vzít ten čas a nekrást :D

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Tady je něco z mé práce.... 15.8.2011 - pondělí 15:36 Trh po MO vystřelil prudce LONG. Krátká zastávka u 11365 (blízko CLOSE velmi likvidního dne z 8.4.2011 ). Nyní by se dalo spekulovat k návratu k EMA34. Obchod nemá oporu v žádné SR (kromě CLOSE velmi volatilního klesajícího dne). Nechávám být - udělal jsem správně, trh za krátko snadno prorazil a pokračoval LONG. 15:55 TF1 - zastávka u EMA34. Předpoklad krátké korekce LONG. Nevstoupil jsem, protože jsem si nebyl jist. TF5 naznačoval možné pokračování SHORT. 16:10 Nyní je zřejmé, že trh půjde LONG (poté, co se v 16:05 trh odrazil od předchozí SR a nebyl schopen jít níže) 16:35 Utvořila se podobně vypadající situace, jako v 16:00, podpořena trendovou čárou. 16:42 Nyní situace vypadá zcela odlišně. Je zřejmý náznak obratu trendu. 17:01 TF1 - Nyní se tvoří ne zcela ideální FLIP. TF5 Očekávám korekci trhu k 11343 a odraz. LIMIT SHORT 11377 nebyl o 1tick Exekuován. 17:18 Trh zběsile proráží SHORT očekávanou oblast rezistence. Zastavuje se až u OPEN dne na 11330, kde udělal velmi lehkou korekci. Další SR HIGH předchozího dne. 17:33 Trh lehce překonal HIGH předchozího dne a odrazil se. Na TF5 je zřetelně vidět odražení od trendové čáry. Předpoklad korekce k EMA34 na TF5 k hodnotě 11342 17:49 Trh se odrazil od EMA34 a nyní i od výběžku ze 17:20. V 17:51 trh znovu testuje EMA204 na TF1. Umístěn příkaz SELL LMT 11344. 17:56 SELL LMT 11344 Exekuován. Trh se razantně propadá SHORT. 17:57 Odraz od EMA34 TF1 a uzavření nad open předchozího BARU naznačuje možný obrat LONG. 17:58 SHORT BAR uzavírá zase na na EMA34 TF1. Následující BAR je typu PINBAR. Nyní ztrácím důvěru v SHORT pozici. 18:02 Zasažen SL - 18:00 konec obchodování.

16920

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Jim36:

jj, přesně o tom to je..takhle jsem to myslel i já..tj. asi jsem to blbě napsal..ono je jedno, kdo si jakou situaci jak nazve..důležité je, jestli mu to produkuje výsledky...každopádně ten základ platí - je důležité pochopit, jak trh funguje - ale ten princip toho pochopení už může byt pro každého jiný...tj. proto jde určitě ziskově obchodovat i indikátory nebo klasickou price action (myslím, že zrovna ty jsi dobrý příklad)..důležité je pochopit pozadí těch situací, jinými slovy, vědět např. kdy do téhle 1-2-3 vstoupit a kdy ne...

to s těmi velkými hráči je tady teď taky trošku takový hype..já osobně se třeba víc soustředím na ty moje teorie s "amatéry"...a opět platí, že to je ryze moje teorie, kterou nemůžu nijak podložit - proto ji tady ani neprezentuju...

majkll

Link to comment
Sdílet pomocí služby

JiMe ty s tim porad zlobis. Kazdy ma svuj pristup, mne prijde nemozne obchodovani jenom podle carek a obdivuji ty, co jim to staci. Ja toho potrebuji vic vcetne tech "velkych". Tak jeden priklad z dneska, neni sice uplne idealni, ale jako naznaceni pristupu, jak obchodovat trochu "jinak" to staci. Vice viz screen. Mixa - jenom jeste dovetek k tem knizkam. Kdyz byl L.W. v Praze, tak sam rikal, ze podle jeho knizek se uz obchodovat neda, protoze trh se hodne zmenil od doby, kdy byly napsany (tykalo se to hlavne intradenniho obchodovani). A pokud chces najit nekoho od koho se ucit, tak to je snadne, jenom to chce chtit. Ale zase to neco stoji, protoze zpravidla kvalita neco stoji.

16921

Link to comment
Sdílet pomocí služby

MixaJ:

Dobre rozpisane, aj obchod ma dobru logiku.
Ale vsimni si kedy sa otocil trend, najlepsie je otocku podchytit hned v zaciatkoch. A to si aj dobre identifikoval. Uz 16.43 sa trh na vyssich objemoch prepadol pod silnejsi support. Nasledovalo male DB, a trh vyrazil nahor, akoby isiel pokracovat v longu, ALE! usecka 16.55 povedala ze long teda nebude ! Nahly obrat, ked to uz vyzeralo ze ide hore. Shock event, toto je klucova usecka. Teraz sa trebalo zamerat na vyhladanie vstupu do short, otazka len na akej cene. Vytvoril sa pekny mini-flip okolo hodnoty 11372 a tam zalovit limitom 11375-11377, s malym SL a podchytit pripadny short v zaciatkoch, co sa ti aj takmer podarilo. (tu)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

borax Napsal:
-------------------------------------------------------
> Snad by ještě mohl někdo popsat,jak se tak pozná
> od jednoho či více monitorů někde v pracovně či
> obýváku v ČR nebo někde jinde na této planetě
> amatér od těch profíků a velkých hráčů - tvůrců
> trhu.
>
> borax

staci si otevrit Time and Sales a divat se. Kdyz nekdo provede obchod za 500 kontraktu, tak to bude nejspis profik a pokud nekdo provede obchod za 1 kontrakt, tak je to nejspis amater.
Jedine v cem je slabina toho, je ze clovek nikdy nevi jestli ten velky nakupuje nebo prodava. To se holt musi odvodit z toho, co se na trhu deje a pak doufat, ze to odvozeni bylo spravne.



.... a tak koukam, ze nosim drivi do lesa, Majkll uz to popsal na zacatku stranky

Link to comment
Sdílet pomocí služby

yax:

on je problém v tom, že ty jsi strašně ovlivněný tím, co do tebe někdo vtloukl..pravděpodobně je to tím, že tě to absolutně nadchlo, když to byla třeba po dlouhé době první věc, která ti začala konzistentně fungovat...možná je to i trochu tím, že to stálo "tolik" peněz a to působí na tvoje podvědomí...každopádně co ty ukazuješ tady na grafu, to já vidím v grafu i z tikání normálních svíček a volume...naprosto vím, o čem v dané situaci na obrázku mluvíš - i proto jsem dnes stejnou situaci na YM zobchodoval podobně...o tom to je..

přijdeš mi po získání toho nového MP know how hodně uzavřený s jednostranným pohledem - stejně jako roman06..chápu, že si našel svůj svatý grál, ale pochop, že to není jediný patent na přemožení trhů..i proto se mi nelíbí jak tady lidi tvrdě masíruješ tou propagací "tvrdě placeného know how" a že jiná cesta není...

majkll

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Majkll:
Vždyť si rozumíme! ;) Já mám taky svou teorii proč se děje na trhu to co se děje a protože mi funguje, tak ji považuju za pravdu.
Já to s těmi velkými hráči myslel spíš ironicky, protože se tu často objevují takové teorie, že bez toho se nedá v tradingu uspět. To je ostatně i případ onoho tajemného MP, dávající pocit výjimečnosti, že mám k dispozici něco, co každý nemá.
Přitom se bez toho dá dost dobře obejít a spousta lidí si až kvůli MP uvědomila, jak vlastně trhy fungují, protože se dozvěděli, že existuje nějaký princip aukce, neboli nabídky a poptávky. A ta převažující nabídka nad poptávkou, nebo obráceně, se dá z toho grafu občas docela dobře vyčíst. Nástroje k tomu můžou být různé.
Každý má prostě to svoje, určitě se dá vydělávat i na indikátorech, pokud víš co zobrazují. I když pak po čase vlasně zjistíš, že už je nepotřebuješ.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

[bold]Sirix: [/bold]
Podle vyššího TF (25m) je hlavní trend pořád LONG.
Ale podle 5m TF (což na tyto krátkodobé otočky dělám) pak ANO, byl obrat trendu.
Shock event - to je dle tvojeho názvosloví ta úsečka v 16:55 ??


[bold] stranger: [/bold]
SNAGIT

[bold]YAX, Majkll, JiM36: [/bold]
MP mě taky zaujal (především popis aukce), ale rozhodl jsem se neskákat z tématu do tématu. Hezky pracovat krůček po krůčku, naučit se základy, nakoukat trh (SR úrovně) a testovat a testovat a hlavně pilovat disciplínku ;).

Link to comment
Sdílet pomocí služby

majkll,

stejne jak jsem psal JiMovi, pokud ti funguji carky, mas muj respekt, Ja si holt musel najit neco jineho z ceho lepe poznam, jak trh funguje.

Jinak prijde mi divne, ze kdyz tady nekdo napise, ze je moznost najit si nekoho od koho se muze clovek ucit, ale ze je to za penize, ze s tim nekdo ma problem. Konkretne na tomto servru mi to prijde docela usmevne.

A v cem mam problem zase ja s tebou je to, ze jakmile se tady objevi jenom trochu jiny pristup nez je mistni mainstream, tak prijdou vyrazy jako hype, svaty gral e a tvrda masaz. Jestli tim minis ten muj jeden prispevek se screenem za mesic, tak je to opet docela usmevne. Ale co mi prijde smutne, je to ze tady resime takove kraviny, misto neceho uzitecnejsiho, navic kdyz cil mame asi stejny, jenom kazdy ma jiny nastroj.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Návštěvník
Téma je uzavřené.

×
×
  • Vytvořit...