Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Diskuze k aktuálnímu dění na trzích III


Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 2,2k
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

150% tejto pozície (ísť short). Správnou stratégiou bolo predať zlato po správe o zvýšení marže v Šanghaji, ktorý nasledoval po zvýšení marže na COMEXe a správe, že Market Vane býčí konsenzus dosiahol 95%. Avšak najväčšia správa zo všetkých podľa nášho názoru bola, že kapitalizácia GLD preskočila kapitalizáciu SPY. Je to klasická bublina tak, ako keď cena japonského imperiálneho paláca presiahla cenu pôdy v celej Kalifornií alebo keď hodnota firmy Petsmarts v bubline dot-com presiahla hodnotu General Motors. Verejnosť je chytená v masívnych dlhých pozíciách, veľké fondy, sofistikované fondy sú veľmi ťažkej pozícií, keďže majú dlhé akciové pozície a teraz sú chytené v aj v dlhých zlatých pozíciách. Vieme si predstaviť zlato na hodnote $1600 počas najbližších týždňov/mesiacov a stále to nemusí pokaziť dlhodobý býčí výhľad na zlate. Jednoducho máme pred sebou prekúpený trh a aj napriek tomuto pohybu môžeme na ňom ostať býčí.


Tady je těch 1600 :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Slaughter Napsal:
-------------------------------------------------------
> Dillinger:
>
> Na burze VÍ KAŽDÝ proč se něco STALO ale málokdo
> NEŽ se to stane. Tyhle informace o jasném pádu
> zlata, který je ve vzduchu´s sem měl dávat NEŽ se
> to stalo Staň se burzovním komentátorem, dřímá v
> Tobě talent netušených rozměrů!
>
> Nepřestávej, bavím se skvěle

Nevím kam na tyto postřehy chodíš, možná bys měl pečlivěji číst než konstatuješ podobný závěr ;) Ale nic proti, je pozdní hodina a kdoví na čem "frčíš" :D Já nic takového netvrdil. Netvrdil jsem zpětně, že bylo jasné že zlato spadne. Vůbec jsem nekomentoval to že cena zlata během dvou dnů spadla a bylo to jasné předem jako facka. Jediné co jsem v přiloženém screenshotu naznačil byl jeden z možných scénářů dalšího pokračování pohubů na zlatě. To jestli k tomu dojde nebo ne a jak se na to kdo připraví, to ať si každý rozhodne po svém. Mimo to, když už někdy vložím zpětně stručný komentář s konkrétním vstupem a výstupem, a to bez zakreslení v grafu, vše je dohledatelné.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

HOVED111 Napsal:
-------------------------------------------------------
> Dillinger:
>
> stačí teď jen napsat....jsem teď short nebo
> long....
>
> A nebo jen zírám a čtu .....
>
>
>
> Editováno 1 krát. Naposledy editováno dne 24.08.
> 22:17 uživatelem HOVED111.

jojo, já něco takového co děláš ty začnu psát a ukamenují mě tu stejně tak jako tebe, ne?! :D
Copak si už nepamatuješ?
Btw. jak jsi to nakonec ustál, to tvé zaryté přesvědčení ze 4.8. po 20:00 při nákupu ES na 1216, dál jsi pak přiložil ještě na 1210? Bavili jsme se tehdy o chytání dna, vzpomínáš? ;) No od té doby pohyb vzhůru minimální, jen se to sesunulo k nějakým 1077. Cena za chytání dna a víry ve svou pravdu mohla být asi docela veliká, bo ne? :D
Nic ve zlém, jen si stále stojím za tím, že je třeba být opatrný a nepouštět se do takového hazardu.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Tak CME zvyšuje od půlnoci opět o dalších 27% margin na zlato, už podruhé během dvou týdnů!! Jestli ten dnešní šestiprocentní pohyb neznamenal únik této informace předem, tak se za chvíli nejspíš dočkáme dalšího výprodeje! :D
No pokud to opravdu spadne blž k té 1600, zvážím nákup fyzického zlata, stejně o tomto uchování hodnoty peněz už nějakou dobu přemýšlím :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Fogos Napsal:
-------------------------------------------------------
> Ahoj.
> A jak dnes obchodujes?

TF: já viděl na RB15 po otevření po tom rychlém výstupu MACD v naznačující potenciální pohyb dolů, tak jsem vstoupil v 15:33 na 700,5 a podržel bohužel jen relativně krátce do 693,3, kdy jsme se dostali na 1min na dosah k EMA204 a tam bývá dost často problém při silných pohybech v odrazech, tak jsem uzavřel. Do dalšího shortu jsem šel až 16:18, kdy se na RB15 předtím protly EMAcky, cena se k nim po tom propadu srovnala a při dalším prolomení jsem otevřel short na 684,4. Chtěl jsem tomu dát čas a měl za to, že dnes půjdeme dolů ještě mnohem výrazněji, ale nestalo se tak a proto jsem při náznaku otočení trendu uzavřel na 682,6.
Jinak pěkné, čisté signály byly jak na ESku, tak i ropě ;)
Ať se daří, jdu na kolo :D

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Návštěvník
Téma je uzavřené.

×
×
  • Vytvořit...