Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Diskuze k aktuálnímu dění na trzích III


Doporučené příspěvky

berry,
to je fakt nemily ... ja mel NT taky dnes v pohode, nicmene, myslis, ze je to tvym pc??
Chtel bych se zeptat na jednu vec ( + ostatni): dnes se mi opakovala situace (taky jsem prisel na rope v 15.01 o cca 600 $), ktera me tak 3-4x do mesice pripravi o peknej vstup. Souvisi to se zpusobem zadavani prikazu. Pokud pouzivas v NT panel Chart trader s tlacitkama okamzite exe, tak je to OK. Ja ale skoro vzdy vstupuju cekajicim prikazem zadavanym pres prave tlac. mysi a musim sjet na prislusnej radek - strasnej opruz a velka moznost, ze se spletes (dnesni muj pripad). Hot Key Mngr umoznuje (nebo jsem alespon nenasel zpusob, jak by byla sprazena poloha mysi na grafu s hot key mngr) vstup o predem nastavenou/posunutou hodnotu poctu ticku vs realita, coz ale nechci. Jak vstupujes ty/vy??
predem dik za radu a preju uspesnej vecer
pajus

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 2,2k
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

[bold]PavelK: [/bold] k tvému příspěvku Datum: August 9, 2011 06:28PM

Koukám, že jsou tvoje obchody založeny na průrazu Volatility, že?
Obchodovat průrazy jsem rovněž zvažoval, ale bohužel jsou to na mě moc vysoké SL.

Dotaz zní. Když už do obchodu vstoupíš, jak často se stává, že se trh vrací?
Přehrál jsem si replayem tvoje vstupy. Pro průrazu SL 10ticků bez problému vydržel.
Ale dle backtetsu - třeba 16:26 na 667,6 long - po této svíci nastává velmi volatilní svíce, která by dle backtestu teoreticky mohla zasáhnout 10tick SL.

Zkouším OS založený na PA (protože mi křížení CCI nepřirostlo k srdci) a spíše odrazy od SR úrovní. Bohužel bojuji s určováním SR.
Jsou snad všude :))



Pavel K. Napsal:
-------------------------------------------------------
> Tak ja se dneska poprve po te zvysene volatilite
> dokopal do live.
> Dneska jsem mel na TF 2 obchody.
> 15:32 na 667,4 short - vystup 657,4
> 16:26 na 667,6 long - vystup 672,6

Link to comment
Sdílet pomocí služby

zdarec lidi,
to je zmena co,pohodicka. Az jsem z toho blbec udelal 6 vstupu abych byl dnes na 0 a pritom mi stacilo dle planu udelat 2obchody, ty jsem taky udelal, no ty dalsi 4 zbytecne (td), aproto 0
1. 100/v 16,01 skoncil SL (jinak dle premarketu 6,0 jsem prepl zas na SL 100/PT 200)
2. 3U+ 1-2-3 vstup v 16,11 u bodu 2 za 707,5 out na spici swingu za 710,2

dnes VOL celkem uz male v norme,

tak at se dari

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Rogi:

víš, co je z mojeho pohledu největší problém jak tvůj, tak masy ostatních lidí?? že v těch "ocasech" a "hammerech" vidíš pouze "ocasy" a "hammery"....zkus o tom popřemýšlet..na burze jde o aukci, o chování trhu, masy lidí a velkých hráčů - a ne o bábovky na grafu...tohle je podle mě velký problém...že lidi obchodují obrázky, ne trh..

majkll

Link to comment
Sdílet pomocí služby

majkll:
mozna jsem nebyl pochopen, myslim si ze to vim jak se tvori, kde se tvori, proc se tvori, tak jak obrazek DB,DT ale je jednoduzsi nez se rozepisovat napsat klokani ocas i kdyz ho pro obchod ja nevyuzivam, ale jen tak spekuluji zda to nestoji za kukuc i kdyz je formace az na weekly grafu treba naznacuje kam to mozna nabere smer - tot muj nazor.

at se dari

Link to comment
Sdílet pomocí služby

MixaJ:

myslel jsem tím přesně to, co jsem napsal..že lidi obchodují překřížení, kopečky, obloučky atd. ale postrádají pochopení toho, co se na trhu v daných situacích děje...to že se někde vytvoří double top neznamená vůbec nic - o tom se ostatně může přesvědčit kdokoli, kdo si udělá test tohohle patternu..důležité je, co nám říká trh - jestli vykazuje slabost nebo sílu, jestli na trh vstupují velcí hráči, či vystupují, jestli z trhu byli někde vyhození amatéři atd...

o Profilu jsem rozhodně nemluvil, jakože se jím sám nezabývám a celý ten zdejší hype okolo toho tady se mi dost...nezamlouvá...

majkll

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Majkll:

Plně souhlasím. Nikdy jsem v ničem nevynikal, dokud jsem nepochopil podstatu problému.
Mohu tedy požádat trošku blíže přiblížit myšlenku, případně o nasměrování na patřičnou literaturu?
Velmi špatně se hledá mírně pokročilému mezi tolika kupkama sena.

Osobně zjišťuji, že trhy hodně dají na sílu fundamentu. Předpovídá se mizivá úroda? Ceny letí UP.
Velmi mě zaujaly myšlenky Larryho Williamse a jeho pohled na trhy.
Pokouším se sledovat COT, ProGo a dávat postupně střípky dohromady.

Děkuji.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

MixaJ:

obchoduješ pozičně nebo intradenně? jinak s fundamenty ti moc neporadím, to jde úplně mimo mě..osobně je nesleduju absolutně vůbec..jinak literatury k tomu pochopení trhu jsem moc nečetl, prakticky nic moc..vždy jen třeba je někde v nějaké knížce nějaký střípek, kapitola..nebo na webu...mě třeba zásadně pomohla jedna věc od Sama Seidena, který ve článcích psával, že jsou místa, kde vstupují "novice tradeři"..nijak blíž to nepopisoval, vždy to jen zmínil obecně, ale i to mi stačilo, aby to nastartovalo moji tvůrčí schopnost a já postupně sám získával know how v téhle oblasti, která je pro mě dnes dost podstatná...a takhle to máš se vším..vždycky někde uslyšíš uvidíš nějakou dobrou myšlenku, která tě zaujme, ale vymakat si to musíš sám..a leckdy i uplně dojít na všecko sám..jako já v případě těch amatérů..tj. je to individuální zkušenost a je unikátní právě v tom, že ji nehltá masa někde v internetovém manuálu "snadno a rychle milionářem skrze dvojitý kopeček"..

všechno je o vývoji..neni špatné když člověk začne cenovými paterny, indikátory atd..se vším se seznámí, vyzkouší a vyvíjí se..určitě..je potřeba postupovat od základních věcí ke složitějším a více individuálním...nelze začít od toho, že budu přemýšlet, kde vstupují amatéři, dokud se sám takovým amatérem nestanu a postupem času nepoznám, co to znamená a co dělají novice tradeři špatně atd...

majkll

Link to comment
Sdílet pomocí služby

majkll:

muzu se zeptat, kde je tady to hype okolo MP? Ja jsem tady nenasel nic moc kloudneho, tak jenom jestli mi neco neuniklo.

Jinak o tom nesmyslnem krizeni apod asi nema smysl psat, na to musi kazdy prijit sam, ze to nefunguje a pak misto nesmyslnych backtestu indikatoru apod. zacne premyslet nad tim, jak trh funguje, kdy a jak obchoduji velci a jak by slo se svezt s nimi, abych dostal pravdepodobnost na svou stranu.

Mixa:

zapomen na knizky nebo na fora. Pokud se chces neco naucit, tak bud sam koukanim do grafu nebo ucenim od nekoho, kdo uz obchodovat umi. Pro zacatek uplne staci zobrazit si urovne na kterych bylo napr. rok zpatky zobchodovano hodne kontraktu a divat se, co se kolem nich deje.

A to ze nekdo zakaze na akciich naked short selling vubec nic neresi. Staci par dalsich spatnych zprav a muze prjit dalsi pad.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

ahoj ,
nechci prudit, ale jak se pozná kde vstupují - vystupuji velcí hráči, kde vstupují - byli vyhozeni amatéři, jak rozpoznat chování masy lidí a velkých hráčů?

pokud tedy nebudu brát v úvahu spekulace s indikátory, jejich diverg-konvergování a podobné postupy a naopak budu předpokládat postupné přikupování, vyprodávání kontraktů traderů obchodujících větší objemy kontraktů?

podotýkám, ze nechci vyvolávat konflikt, jsem pouze zvědavý.

Dík

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Návštěvník
Téma je uzavřené.

×
×
  • Vytvořit...