Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Diskuze k aktuálnímu dění na trzích III


Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 2,2k
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Všem, kteří obchodují FinWin:

Ta EMA 204, už druhý den na screenech rovná jako pravítko, je tam proto, aby každý viděl, že trh nevykazuje ani náznak trendu, tudíž jakýkoliv trendový pattern je skok do ohně. Proto má smysl dívat se na protitrend u H/L dne. Proč nikdo z vás nevzal ten Extremecross po HL těsně před 16:00?

Upřímně mně ani nepřekvapuje, že se téhle diskuze takřka neúčastní zkušení tradeři, protože nováčci se ani neobtěžují číst příspěvky, popřípadě o tom za hodinu neví, jako například:

VizMar: včera mu píšu, proč tam leze, když je EMA rovná jako pravítko - žádná odpověď, žádná reakce. No a dnes má v kolonce "Nápady" "Pokud EMA 204 nemá směr, tak neobchodovat!!!" - samozřejmě poté, co tam dnes zase vlezl "do trendu".

Člověk asi z podstaty nevěří dobrým radám zadarmo a je faktem, že když chcete odevzdávavat svoje USD ostatním v trzích, nemám nejmenší právo vám do toho mluvit, ale občas je to dost smutný čtení :S

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Rogi:

vstoupil jsem za limit, který jsem umístil tick nad předešlou červenou svíci. Plnění bylo okamžité. Já nevstupuju klasicky dle FW na close úseček. Obchoduju i CG ve směru trendu a tam FW patterny vidět nejsou.. Můj systém je takový hybrid s pozůstatky FW + PA..

Slaughter:

extremecross neobchoduju. Jinak EMA byly u sebe a cena se pořád držela v trading range.
Zatímco při mém vstupu už bylo po červeném reportu, cena vytvořila nové high, které se dostalo nad high z premarketu, korerekce byla dostatečná s prostorem na posun pro BE, EMA34 začala lehce stoupat..

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Petro, na to se už fakt nedá dívat ;) Na kurzu FW jsem byl před léty, už nevím, co se tam učí, ale jestli to někdo obchoduje podle toho, co si našel na netu, tak pámbu s ním :) Je to diskreční systém, pro začátečníka nevhodný, řekl bych. Nicméně je to furt dokola: jako začátečník si udělám si 100 screenů JASNÝCH situací a ty potom hledám + se, a to především, snažím hledat souvislosti: PROČ se co stalo KDY ... no a po pár letech v tom mám jasno ... možná ;)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

kto pritahuje agresivne na BE, tak BE aj dostane :)
to lordberry : ono trh sa vzdy vracia a osciluje, takze luxus rychleho pritahovania na BE si mozes dovolit pokial mas luxusne vstupy. Ake su to? V tomto pripade vstup za limit 815,8 - 816,1 , jednoducho v tesnom okoli EMA. Ale pokial mas horsi vstup, dalej od EMA, ako bol ten tvoj, tak to je casto iste BE.
A este k tomu ze by to na BE skoncilo tak ci tak - preco?? ved by si tam mal otvoreny profit +250 usd, a trh zacal konsolidovat v hornej oblasti range - to je minimalne pritiahnuty SL, alebo dobrovolny vystup, s planovanym opatovnym vstupom ak by trh prerazil vyssie. Ak sa budes bat brat zisky len kvoli tomu aby si mal peknu statistiku RRR, tak ju sice budes mat peknu, ale nezarobis. Potom je otazka ci chces zarobit, ale to robis kvoli peknej statistike.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to Slaughter:

jsem rad za Vase pripominky, nicmene zmeny v OS nejdou delat ze dne na den a to jako zkuseny trader zajiste vite;-)

Souhlasim s Vama, ze pokud ema204 nemas smer, tak z velke pravdepodobnosti den bude v chopu, ale nemusi to byt dogma nebo se daji tomu prizpusobit PT/SL

Ale budu rad za jakykoliv postreh ci radu od Vas nebo od kohokoliv jineho. Z tohoto duvodu jsem se rozhodl, ze tu denne dam screen obchodu.

Citat:
Nikdo z nás není tak chytrý jako my všichni dohromady. [bold] [/bold]

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Sirix:

jj, byla to chyba posunout takhle agresivně. Bohužel se ji dopouštím poměrně často (např. mám dáno, že u daného obchodu budu posouvat až při +15, místo toho posunu už na +10 a jdu ven).. Zvyšuje mi to úspěšnost obchodů, ale snižuje samozřejmě zisky. Na druhou stranu kdybych vůbec posun nepoužíval, tak by to zisky snížilo ještě mnohem víc..

Jinak to není můj normální přistup, že čekám slepě na PT 300 a nechám to spadnout na Be+1.. Kam bych přišel, že? :) Ale dneska by to tak prostě skončilo, protože jsem u toho dělal další věci a neměl jsem čas ten obchod sledovat.. Ten posun po +8 udělal sám comp, já u toho už nebyl.. Mám přednastavených více strategií SL, PT a BE, vybral jsem tuhle agresivní.. (td)

PS: poslední dobou dávám screeny opravdu výjimečně. Radši dávám takovýhle nepovedený, než povedený, pač se to tady aspoň trochu rozjede.. Ne jako ti experti, co se tu ukážou jednou za půl roku a hodí sem jejich náhodný ziskový obchod ;) a napíšou: "Dneska musel vydělat každý" :-D :-D :-D

Link to comment
Sdílet pomocí služby

lordberry:
o screenoch nemluvim ja to snad tady az prehanim, ale k veci ak chces odpovedet - predpokladam ze SL davas do log. zony cca 1-2 ticky pod swing, mivas ho casto nad 100, nebo treba vstup se SL 150 a kdyz se hned bar rozjede
mym smerem, tak to stahnu treba na 100, ale aby to bylo v log. zone dnes mi pripada ze byl vyssi.

Zdarec

Link to comment
Sdílet pomocí služby

jak píšeš. SL umísťuji pokud možno pod korekci/vstupní bar.. U CG vycházím spíš z MAE, protože tam bych občas musel jít s příliš vysokým SL a to mi nedělá dobře. Mám otestovaný, že i na průrazu CG vystačím s SL nad/pod vstupní úsečkou, takže se vejdu do hodnot z MAE.. SL 150 jsem nepoužil už hodně dlouho, což vyplynulo z 1min grafu.. Když jsem obchodoval RB grafy nebo 3 min, tak byl celkem běžnej.. + skluzy a člověk občas byl venku na -170 bez započtení komisí :) I když vstupuji s vyšším SL, tak ho nesnižuju. Čekám až na hranici open profitu, kde posunuju už do plusové hodnoty.
Moje ztrátový obchody jsou hrozně rychlý, trvají v drtivé většině do 3 minut. Ziskový většinou od 5 do 30. Takže pokud nejsem venku hned, tak mám vysokou pravděpodobnost, že obchod nakonec skončí ziskem. Vůbec nechytám SL po 20 minutách apod.. To spíš po 20 sekundách :)

Ale co je prostě nejhorší - psal to dneska Sirix. Nechat spadnout na nulu slušné otevřené profity.

důležitý je něco vydělat.. Z mého pohledu je mnohem horší dostat BE+1, když jsi před tím v open profitu $270, než chytnout 3 SL v řadě.. Přijít o peníze, který už ti tam svítí, je pro mě mnohem horší, než chytnout tři rychlý stopky, který nešly tvým směrem o víc než dva ticky.. To byly prostě obchody na nic - chyby, náklady.. whatever..

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Návštěvník
Téma je uzavřené.

×
×
  • Vytvořit...