Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Diskuze k aktuálnímu dění na trzích III


Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 2,2k
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Ja som freemanov prispevok pochopil inac a nesuhlasim s nim. Ja som svoje obchodne zaciatky live stravil prave u takehoto guru, to bola jesen 2008 a live trading room Phila Newtona. Equity islo hore, presne preto co tu popisujes. Naucil som sa system, nebol to podvod, fungoval :) Po pol roku som room opustil lebo som si myslel ze som dobry. Darilo sa do leta ked trh prestal spolupracovat. :) A ja som zistil ze vlastne neviem o trhu absolutne nic, nic, nic a vrhol som sa do hladanie dalsieho systemu. Tam nastalo dalsie sklamanie a az potom som sa vlastne vydal na cestu tradera.
To je nazorna ukazka co sa stane ak sa sustredi trader na system a nie na trh. Malo robustny pristup s obmedzenou zivotnostou.

Na zaciatku netreba robit tu chybu a hnat sa hned za patternmi, systemami - ak nechcem byt vyslovene mechanicky trader ako napisal yax. Treba pochopit trzne principy a prist na ich aplikaciu - nie odkukat. Vybudovat si cit pre momentum/orderflow na mojom trhu. Ucit sa na trhu, zistit k comu inklinujem, co robim dobre - aky typ obchodov (frekvencia, targety, trade management) - Airmike sem daval davnejsie taku tabulku typov traderov a co ktory vyzaduje.
Ja som sa najviac o trhu naucil od tradera ktory neuci setupy, neprevadzkuje chat room; a sice pouzviame rovnake nastroje a teorie :) robime uplne iny typ obchodov.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

zdq, teraz neviem s cim u mna nesuhlasis. Sam pises, ze si sa tiez nieco naucil od ineho tradera. Ja nepisem ze ma Petra prevziat od niekoho system a bez rozmyslania ho obchodovat. Hovorim o tom, ze si musi najst to svoje co jej sedi, comu je schopna rozumiet a na tom potom pracovat. Ideal je ak sa ma o koho opriet, koho sa opytat ak jej nieco v danom pristupe nesedi. Ty si tiez predsa nesadol ku grafu a neprisiel si sam od seba nato ako trh funguje a co v nom mas hladat. Urcite si niekde cerpal informacie a to je ten pomyselny guru o ktorom pisem. Na druhu stranu si vsak myslim, ze cim jednoduchsi system budem na zaciatku mat, cim menej veci budem musiet sledovat a vyhodnocovat, o to bude moje rozhodovanie a obchodovanie jednoduchsie. Ak by dnes Petra mala studovat vsetky mozne pristupy a ucit sa vsetky mozne teorie, ktore niekto povazuje v trhu za nepostradatelne, tak skonci niekedy v sedemdesiatke a bude rozmyslat preco do tych grafov vlastne cumi. Skratka nechajme na nej nech si najde vlastnu cestu a nevnucujme jej tu nasu pravdu :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Chcel som iba povedat ze pozor na hladanie skratiek lebo nakoniec skoncime v labyrinte. A som alergicky na slovo guru, inac pises rozumne. :)
Od inych traderov som sa naucil teoriu a sposob myslenia, bolo to ale vzdialene od praktickej aplikacie ktora sa rata a ta musi byt vlastny vytvor, k tomu posledny odstavec mojho posledneho prispevku.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Petro,

zrovna dnes na ES nádherný příklad toho jak fungují úrovně.
Jak premarket, tak US open se zastavil na low na hodnotě 1312,25. Pokud někdo sleduje jenom svůj minutový graf, tak netuší proč. Ale stačí se podívat na jaké ceně se letos uskutečnilo na ES nejvíc obchodů a už bude jasněji. ES se pěkně odrazilo, pět bodů doma a je hotovo.

Láďa

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Diky moc vsem za reakce (tu)

I kdyz je to offtopic, Michal snad promine, neda mi nereagovat na prispevky.
Mam jasno v tom, ze chci chapat "proc" a pak muzu premyslet nad tim "jak". Nejdriv jsem myslela, ze to vemu pres paterny, vzdyt proc bych ztracela cas a usili premyslenim, kdyz nekdo za mne jiz system vymyslel, ze? Paterny jsem opustila jiz v paperu, ne zeby nefungovali, ale nefungovali mne - proste si nesedli s moji povahou.
PriceAction byl jak zavan sveziho vanku, ale bohuzel, mysleni zustalo na urovni paternu: "Nekdo to za mne vymyslel, ja to jen aplikuji". A jeste jsem to korunovala totalni nedisciplinovanosti = frustrace jak vrata od stodoly.
Po aplikaci rad o dodrzovani discipliny (za co jeste jednou tady traderum dekuji), jsem v par dnech live pochopila, ze i s totalne jednoduchym systemem ale dobrou disciplinou ty dolariky urvat lze, SL a BE se daji prezit a PT taky obcas prijde... ale s cim se nesmirim je to, ze ze sveho uctu davam do kapsy jinych prachy jen proto, ze oni trhy chapou a ja ne.
Spominate tady mentora, to by se mi velice libilo, ale jak rika Sirix, najit nekoho takoveho a jeste aby mi jeho pristup i sednul, je velice tezke.
Bylo by skvele mit se kam obratit pro radu, ale nejdriv si asi musim zvolit pristup k trhum, ktery mi sedi a pak hledat nekoho, kdo je v tom pristupe uz master.
No, zatim jsem se rozhodla odkryt dve karticky z meho Pexessa a to Al Brooks a Sam Seiden (nerikam, ze systemy chci obchodovat). Knizka Al Brookse se mi zamlouva z jedineho duvodu - doufam, ze az si tu knizku prectu, tak pri pohledu na graf budu vedet, co ten graf/usecka/SR uroven rika. Tady mam trocha obavu, jestli ty principy nefunguji jenom na 5min TF Emini SP, ale snad ne.
No a Seiden, jak jsem na to mkrla, by pak mohl tem useckam dat takovy ten nadhled.
Jen doufam, ze to nevemu nejakou extra oklikou po vsech vesnicich a ze se i k necemu dopracuji, pac se mi muj sen travit leden nekde v teple trosilinka vzdaluje
;) Jeste jednou diky vsem!

freeman11: Dik za postouchnuti ohledne posledni vety, lehce se vyvine zavislost, takze ted chvili knizky (tu)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Rogi: Hm, ja bych zas rekla, ze uz i v minulych dnech trh testoval uroven 813 (dny 14.4., 16.4) A vratil se k ni 17.5. Po poslednim odrazu toho 17.5. smerem nahoru uz to moc silu nemelo... takze v mych amaterskych ocich bych cekala spise pruraz dolu...
A kdyz das denni graf, tak to jde v kanalu dolu od 2.kvetna.
Nebo mam na to spatnej pohled a neco mi unika?

Link to comment
Sdílet pomocí služby

ted se divam treba v 18,06 bych na 0/v bral kdyby neco takovyho udelal trh do 17,45 (ema se vzdaluje atd) a PT bych mrsknul k LOD nebo dle toho jak to dneska "trenduje" tak jen PT 100 .
Vim je tam to skarede slovo kdyby a po bitve...... no nic takovyho jsem pocas seance nevidel , hm muj pohled.
No nejlepe reseni dle mne radsi mimo.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Návštěvník
Téma je uzavřené.

×
×
  • Vytvořit...