Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Nabídka a poptávka - Supply and Demand


rusty517

Doporučené příspěvky

blahetal: Dekuji :) No, sedet u PC, tak bych nastoupila na prurazu na nizsim TF. Kdybych naskakovala na nizsim TF dle zon, tak bych zrusila pending order kvuli nizkemu RRR.
Hodne S/D traderu co znam, tady nebylo vyplneno, vetsinou jsme kazdy utrel o 0,7 az 1 pips, pokud mel prednastaveny prikaz. Koukala jsem i na future 6E a tam bych taky nebyla vyplnena.
Ale aspon mne tesi vedomi dobre zvolene zony :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 504
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

blahetal good point, presne tak, v pripade ze najdu na vyssim tf peknou zonu ktera zafunguje, a ma stale potencial, tak vzdy muzu jit na nizsi TF najit vhodnou zonu pro vstup a to dokonce s mensim rizikem(samozrejem pokud se naskytne prilezitost nezamenovat s wishfull thinking ) a stale vstoupit do obchodu treba pekny priklad je EUR viz petraSR ( osobne jsem mel vstup zonu nad 1.3310>> no trade)na 5min se dalo vstoupit kolem 1.3240 celkem uspesne.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Caute ludia, prikladam moj dnesny pondelkovy pocin na EURUSD forex. Bral som odraz od silnej demand zony po podla mna potvrdenom odraze po prvu mensiu supply zonu. Supply a demand sa venujem len par tyzdnov a momentalne upustam od LIVE tradingu nakolko som nenasiel uplne vo VSA a supply demand mi pride dost zaujimavejsia metoda a viac ma aj bavi obchodovat podla nej. Toto je moj prvy pocin SD.

19032

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Tak, muj PT 114pips by byl na NZDUSD forex zasazen. Checkla jsem to i na 6N (future) a tam by zbyvalo jeste 40 ticku, aby cena vubec prisla do meho levelu.. takove rozdily jsem necekala.
Zatim mi utekli dva nejvic profitove obchody - jeden se otocil pip od pending order a tento druhy nebyl vyplnen. Jinak ale brezen na forexe profitovy.
Nejvetsi posun je u mne to, ze obchodum venuji tak dve hodiny denne, do obchodu vubec nezasahuji, nastavim je a odchazim. Pokud to takto pujde, tak v kvetnu presouvam cast uctu od IB k Oande.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Krásný obchod. Kéž by takové příložitosti byly stále. Nedávno se objevila podobná situace i na EURUSD, než vylezl na těch 1,35. U obou jsem však nedostal fill :( Tahle situace na libře je podobná té na kiwi a euru, až se tam trh dostane, mohl by trochu poskočit. DBR zóna na 1H je schovaná v RBR zóně na 4H. Navíc je to atraktivní support level.

19049

19050

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Také jsem ze zvědavosti nakoukl na Oandu a opravdu mě to zaujalo. Tohle je zatím jediný forexový broker, který ve mně vzbuzuje dojem serióznosti.
Jejich platforma je na Javě, otevírá se ve zvláštním okně. Grafy nic moc, ale na analýzu mám svůj sw, na který jsem zvyklý, takže ji používám jen pro příkazy. Včera jsem vstupoval za LMT na GBP/USD 1,5660 long. Cena byla v ten moment celkem daleko, takže jsem nečekal na fill a zavřel to. Ráno jsem to otevřel, viděl jsem, že jsem byl vyplněný a vše je v pořádku. Večer to ještě zkontroluji, ale vlastně není co. Líbí se mi tohle řešení a také fakt, že si mohu zvolit s jakou pákou budu obchodovat a velikost jednotlivé pozice. Na FX futures je v GBP jeden tick 6,25 a nic s tím nenadělám. Takhle si hodnotu pipu můžu určit jak chci. :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Carousel, Gumved: Ano, jsem jeste na demu. Forex ma sve vyhody i nevyhody, ale pro mne jako pro zacatecnika naprosto prevazujou vyhody a je mi lito, ze jsem s nim nezacala hned.
Presne jak rikate, nejlepsi na tom je, ze si muzu vybrat paku a micro, mini nebo standard loty. Samozrejme , ze je dobre si to nastavit rozumne, protoze si tady na tom clovek taky muze zlomit vaz, kdyz si da velkou paku.
Kazdopadne krom dvou nevyplnenych prikazu slape vse jak hodinky. OCO prikazy nejsou, rsp. nevim o nich, ja zadavam sell/buy limit se SL a PT, ktery dodatecne muzu pomoci Order Managera posouvat v grafu, je to velice prijemne.
Obrovska vyhoda je, ze napriklad kdyz mam jeden obchod na minilotu, muzu jednu jeho polovinu uzavrit a druhou nechat volne plynout do konce obchodnich hodin. Na future kontrakt nerozdelite na polovinu. Neni zde ale moznost automatickeho posouvani na BE, mozna ze zkusenejsi poradi nejaky scrip i na to.
Jedine, co mne od prechodu k Oande jeste drzi je fakt, ze rozum rika vice demo tradovat :)


Link to comment
Sdílet pomocí služby

Carousel46: To zní hodně zajímavě. Před chvílí jsem se tam začal registrovat, abych také vyzkoušel demo, akorát jsem se zatím zasekl nad volbou Account Currency. Nevím, jestli později půjde tahle možnost změnit a váhám, jestli dát dolary, pro případ, že bych tam v budoucnu chtěl převést část peněz od AMP, nebo eura. Možná by bylo lepší, když už bych měl takhle dva účty, tak mít i dvě různé měny. Ještě to zvážím.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zatím jsem si tam zřídil jen demo účet, abych se s tím seznámil. Při zakládání live účtu určitě půjde znovu zvolit, jakou měnu chci. Líbí se mi, že demo nikdy nevyprší a nemusím se co chvíli znovu registrovat na jiný email apod. Hlásají, že kromě spreadu (na EUR se chlubí, že je v průměru jen 1,2 pip) neúčtují žádné poplatky. Zůstatek na účtu je úročený. Novinkou je pro mě carry costs, tohle na futures není. Ještě jsem podrobně nezkoumal, jakým způsobem jde fundovat účet, ale mám dojem, že by to mělo jít i přes Pay Pal nebo kartou (snad si to nepletu s něčím jiným). To by bylo opravdu komfortní.

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...