Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Začátečnické rozpaky


twinkie

Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 334
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Zdravím všechny tradery,
měl bych dotaz k datům od Zen-fire. Když se připojím, někdy se načtou data kontinuálně, tzn. i za dobu, kdy jsem nebyl připojen k ZF a někdy se bohužel toto období nenačte. Máte s tím podobné zkušenosti? Eventuálně dá se s tím něco udělat? Jednou se mi totiž stalo, že se data nenačetla kontinuálně, já jsem odpojil NT od ZF, zavřel NT, znovu ho spustil, připojil k ZF podruhé a ejhle...data byla načtena kontinuálně. Včera však, když jsem se připojil v cca 15.00, data byla načtena opět nekontinuálně a i přes trojnásobný výše zmíněný pokus s odpojením a znovupřipojením, se data kontinuálně načíst nepovedlo. Jde mi o to, že pokud nejsou data kontinuální, nelze, alespoň ze začátku, věřit TA a indikátorům, protože jsou nekompletní.

Děkuji za odpovědi
Víťa

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ahoj mám několik dotazů.1) Konečně jsem přečetl knihu p. autorů tohoto chválihodného webu, ale nejsem si jist, zda jsem pochopil několik věcí:
Chápu, že je třeba mít záložní internetové spojení, ale záložního brokera? Pochopitel jsem správně, že tedy lze uzavřít pozici přes záložního brokera, když třeba klekne spojení na toho, přes kterého jsem otevřel pozici?Pakliže jsem to pochopil správně, tak jak je to s komisí?
2) Shodou okolností jsem něco vyřizoval na MO ČR a tak jsem se zmínil o tradingu jako "povolání". Zodpovědná právnička za burzu mně vysvětlila, že to co píšou někteří zde v diskuzích je nesmysl. V žádném případě nelze vydat ŽL ani na volnou živnost pro nikoho. Traning na svůj účet není prací ani podnikáním. To, že prý někdo registruje třeba i a.s. je k ničemu, jelikož skutečná činnost začíná až teprve započatím činnosti a to na základě ŽL a ten nikdo nemůže vydat! Tvrdila, že pokud to člověk dělá na svůj účet, tak je to jako když zemědělec pěstuje brambory pro sebe a tudíž nepodmiká(přesto může přebytky prodávat občas na trhu). Jediná možnost v ČR prý existuje být nezaměstnaný, platit ze zákona zdravotní pojištění jako OBZP a případně dobrovolně na státní důchod, ale maximálně 10 let. Vše ostatní je prý nezákoné. Zdanění je prý posuzováno jako běžné investování. Toto mně potvrdil i kolega z webu o podnikání. O živení se prací by bylo možné uvažovat jedině, že by to člověk dělal pro jinou osobu. Je to prý stejné, jako když někdo dělá rozpis a pak ho vsazí v Tipsportu. Ono to tak ale může být lepší (stačí platit ZP jen v ve stanoveném minimu pro nezaměstnané, stejně tak i důchodovém pojištění se vydělá). Napadá mně ale po přečtení vlákna "daně", že když by u forexu šlo uplatnit náklady, šlo by to vyřešit tak, že by člověk udělal třeba 1 forexový obchod a tím mohl uplatnit veškeré náklady (internet, software, knihy ap.) jelikož je potřebuoval na forex a komodity si dělal vedle. Uvažuji dobře???
Jinak já zatím dokončuji "upravujiů obchodní strategii založenou na "mišmaši" Willims, Adler, a autorů tohoto webu a bezvadných knížek za což jikm velice děkuji a přeji mnoho ziskových obchodů.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Greatboy,

především je třeba mít strategii a funkční přístup. Není třeba přemýšlet ze začátku o ničem jiném, rozhodně ne o záložních brokerech. Pro začátečníka stačí jednoznačně jediný broker.

Tj. vezměnte si nějaký software, data a začnete testovat, testovat a testovat. To je jediný možný rozumný začátek, který vám bude stačit na nejbližší měsíce.

Ad 2) samozřejmě žádný ŽL neexistuje a není potřeba, netuším kde jste na takovou věc přišel.

Petr

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Díky Petře za odpověď. Ve snaze o stručnost to vyznělo asi jinak než mělo. Když prostě cokoli něco čtu, tak rád rozumím tomu co čtu, pakliže si nejsem jist, snažím se zjistit, jak to je. Myslím, že rozumět jak to případně funguje s možností záložního brokera není nic špatného. Ostatně - proč jinak bychom četli knihy o tradingu? To o tom ŽL je jen reakce na (v jiné souvislosti) jednání na úřadě v porovnání s několika tvrzeními ve vláknech zde. Chtěl jsem to spíše dát ve známost těm, kteří o tom stále vedou diskuse. Já v tom mám stejně jako Vy jasno. Přesto díky, že to někdo četl a stálo mu za to se vložit do diskuse.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

S omluvou za opožděné poděkování pro Rudu a Airmike za pomoc a spoluúčast. Obdivuji lidi kteří již fungují v tomto nelehkém oboru podnikání a najdou si čas a energii pro zmatené nováčky jako jsem já. Obzvláště, když je to jen za poděkování a vděčnost. Určitě to nebylo mé poslední volání SOS. Ještě jednou Děkuji Fairfax

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 1 month later...

Mohl by mně někdo objasnit něco z knihy Kompletní průvodce obchodování komodit?
Jedná se o informace k trednovým čarám: Cituji: když se zvrátí rostoucí trend, změřte vertikální vzdálenost od rostoucí trendové čáry k nejbližšímu vrcholu a zakreslete ji od zlomového bodu.... Nějak si to nedovedu představit. Mohl by někdo přiložit obrázek, nebo graf, kde by to bylo jasně vidět?

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Prosím o vysvětlení toho, co vlastně všechno člověk potřebuje k obchodování. Např. přes IB. a co je třeba platit. Např. když se použije Genesis. Sierra, TWS, data ap. Mám v tom zmatek. Rovněž tak jsem na IB zjistil, že učtují i další poplatka jako Cancel/Modify Orders - znamená to, že se platí i za trailing stop, trailing S/L případně za dodatečné jejich měnění?

Link to comment
Sdílet pomocí služby

greatboy:
IB a Genesis (nic proti nim) jsou pro začátečníka řekl bych docela nákladné, existují levnejší varianty. (například Mirus + Ninja + Zen). Ale v každé případě je tedy potřeba nějaký slušný počítač a monitor (spíš dva), nějakou platformu, brokera a zdroj dat (pokud nejsou od brokera), startovní kapitál (pod 5000$ bych se do komodit nepouštěl), nějaký systém (těch tady najdeš dost), backtest a moooooře trpělivosti času a zapálení pro věc. No, není toho zrovna málo, ale každý byznys chce své.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to:Tomassino,
Díky moc Tomassi už se v tom trochu začínám orientovat. Denně trávím cca 4 hodiny na praktikování a pak ještě na zjištování info ke startu (abych věděl co, až do toho praštím). Šlo mně o to, že někdo píše, že se obchoduje z platformy a někdo, že musí být software + platforma. Samozřejmě, že pro začátek chci to nejlevnější- ale aby to fachčilo. Je vidět, že tomu rozumíte. Díval jsem se na IB a nejsem si zrovna jist tím, zda data by byla zdarma(při obchodování), vypadá to, jako kdyby byla jen pro určité obchodní strategie, či co. Já testuju futures včetně (pro budoucnost až to budu ovládat dobře) Treasury Notes. Nemyslel jsem obchodní kapitál-ten plánuji na 30000 USD, ale to, co se musí platit k tomu, aby člověk mohl obchodovat-tedy poplatky okolo (platforma, sofware, data příp. ještě jiné poplatky(ne internet).
Mám starší počítač, který hodlám samozřejmě obměnit za lepší. Proto nezkouším NINJA, jelikož nemám dostatečnou RAM. Zřejmě máte vlastní zkušenost s (Mirus + Ninja + Zen). Upozorňuji, že neumím programovat a tak nemohu mít něco, pro progaramátorská embria. Jaký byste mně tedy doporučil počítač? Chtěl bych dělat trading tak ještě alespoň 20 let, takže aby vydžel abych ho nemusel za několik let měnit. Myslíte, že by bylo lepší mít vasadit na VISTU, než XP?

Link to comment
Sdílet pomocí služby

greatboy:

1)pokud planujete prvni ucet ve vysi 30,000USD, pak myslim, ze nebudete muset prilis setrit ani na jinych vecech..tj. ani na pocitaci:)
2) co se tyce software i hardware, doporucuji procist clanky na serveru a diskusi (pouzijte vyhledavani)..muzete napr zacit timhle clankem a pokracovat dal: www.financnik.cz/komodity/recenze-sw/jak-na-software-pro-obchodovani-1.html
3)k pouzivani software pro zobrazovani grafu (ninja trader, sierra chart, tradestation....) nemusite umet programovat..je to pouze doplnek, ktery muzete vyuzit, pokud mate specialni pozadavky a predstavy...
4)na obchodovani je vcelku jedno jestli XP nebo Vista..obchoduje se na obou systemech..navic zachvili prijde na trh novy Windows 7..
5)doporucil bych skutecne primarne procist co nejvice materialu tady na financnikovi..tak ziskate velmi komplexni informace o celem obchodovani a vecech, ktere s nim souviseji..pokud nebudete plne chapat napr. vyznam backtestingu, tak nema smysl se do nej poustet bez jasne predstavy, k cemu slouzi...

michal

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...