Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Začátečnické rozpaky


twinkie

Doporučené příspěvky

Dobrý den,

Momentálně jsem trochu na rozpacích:) Začal jsem jako obrovský laik soutěží na burze, tím mě to vlastně přitáhlo. Od té doby obchoduji( zatím jen na Demo účtech) ale celkem mě to baví. Byť jsem mladý, ale obchod je můj život a mé přítelkyni to dokonce přijde jako hra:DOvšem naučil jsem se za tu chvíly celkem z jistotou vždy na USD/ZAR vydělat 500 dolarů co 5 min vzhledem k velkým výkyvům a tím, že je to miniforex tak mě to stojí 2500 na marginu, což je celkem dosažitelné už při založení ůčtu avšak mě těd trápí fakt, že při Live ůčtu je zadavání online příkazů daleko pomalejší řádově v 5-10sekund, píše ardeus. K onlibne obchodování používám program Goldstra online trading. Prosím o všechny názory a zkušenosti, než do toho vložim 2000usd:)

děkuji předem

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 334
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

markon , kounak

ten broker sa vola Aleccoh FX, nema ziadne poplatky, len ASK a BID, na to aby si mohol obchodovat CFD menovych futures potrebujes otvorit ucet s 3000 USD(myslim futures su asi v rozsirenom baliku), potom je na tebe ake objemy budes obchodovat. co sa tyka Ardeusu, neviem kto ti tvrdil ze exekucia trva 5/10 sekund, ale ver mi ze to tak ani zdaleka nieje, exekucia je u veciny brokerov okamzita a ten clovek co to tvrdil, zrejme Live ucet este nevidel.
Goldstra online trading nepoznam, ale myslim ze na vyber mas tolko softu na trading, ze si mozes vyberat.
inac s obchodovanim sa vobec nemusis ponahlat vacsinou je to na skodu. a priatelku, ktora si mysli ze obchodovanie je hra presvedcia urcite peniaze ktore bude rozhadzovat :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 4 týdny později...

Zdravim
Nevedel jsem, kam to soupnout, tak to soupnu sem :-)

Obchodovanim komodit se zabyvam zatim spise jen papirove, ale otazniku kolem pribyva.
Hlavne by me zajimala ta hlavni podstata obchodovani. Jakym zpusobem to vlastne cele funguje. Vim, ze zaklad je koupit dole, prodat nahore, ale me by vice zajimala ta materialni podstata.
priklad:
mam pole s kukurici, ktere mi kazdy rok dava 150 buselu kukurice. misto toho, abych to cpal kravam jako kazdy rok, rozhodnu se 100 buselu prodat na burze. Nakoupim nejake options(opce?), zaheguju si datum a cenu, ktera mi pokreje veskere vydaje plus muj profit, s kterym budu spokojenej.
A tady prave zacinaji me otazky.
1)
Dozvim ja se vudec, kdo moji kukurici koupil, nebo existujou nejaka sberna mista, kde se koncentruje zbozi takto prodavane?
2)
Jakou kukurici ja vlastne musim dodat? Maji to byt cele klasy, jen zrna, susena, v jake kvalite? kde mohu najit nejake normy, ktere musi splnovat?
3)
A co doprava, hradim ji ja, jako prodejce, nebo to zalezi na dohode? Cena za dopravu prece musi byt pokazde jina. P.S.Nekdo si muze koupit moji kukurici v Nemecku nekdo zase v Kanade.
4)
Jakym zpusobem ji vlastne prepravuji? Mam ji nasypat do pytlu, nebo se prevazi jen tak volne na korbe nakladaku?
5)
A co treba dan? Vim, ze bych mel odvadet dan z tradingu(co kdyz nekdo koupi moji kukurici v oblasti shengenske dohody, nemel bych prece danit), ale co pokud kukurice cestuje do Kanady? Musim danit jeste tam? A co treba clo, ktere po me bude Kanadska strana vyzadovat?

To je jen par otazek, ktere me napadnou, jakmile pomyslim na komodity. Tak bych uvital rady a odkazy na studijni materialy od nejakeho zkuseneho tradera, kterej rozumi obchodovani od jeho podstaty.
Ja se prevazne venuji FX. Tam vim, ze nic prevzit nechci, teda krome meho profitu :-P
Otazek je docela dost, a mozna by to vydalo i na peknej clanek, kterej by zpouste lidem rozsiril obzory.
Co pani admini, mate nejake "clue" o tom jak to cele funguje, nebo si jen vystacite s fundamentem a technikou ;-)
Myslim si, ze jako trader bych mel mit urcite prehle o vsem, co se toho tyka, specialne, pokud bych rad prepravoval zbozi z jedne zasti sveta do druhe(International trade).
Tak me ted napadlo zeptat se wiki, ktera mi mozna da nejakou tu odpoved, ale ze uz jsem si dal tu praci s tim to sepsat, tak to postnu, mohlo by se to hodit i jinym a ani wiki prece neni vsevedouci.
Takze uz se tesim, co se noveho zase dozvim
sweed

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...