Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Začátečnické rozpaky


twinkie

Doporučené příspěvky

sweed - tady řešíme věci z pohledu spekulantů, nikoliv zemědělců. Tj. pokud chcete získat odpovědi na podobné otázky, tak je nejlepší nastudovat přímo stránky příslušné burzy - tam máte přesnou definici v jaké kvalitě a kam musíte své zrno dodat. Tady vám na to těžko dá nějakou odpověď, je to úplně mimo to čím se zde lidé živí.
Petr

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 334
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

to petr
to je samozrejmne pravda, ze lide se tu zivi uplne necim jinym, nekteri dokonce i tradingem.
Ale ja si stejne myslim, ze takovej "spravnej trader" by mel mit urcite nejakej vseobecnej prehled o tom jak to cele funguje a specialne ten co obchoduje s komoditama, a kterej ma realnou sanci, ze si zbozi prevezme, pokdu nestihne LTD
;)
to 911
diky za smer, je tam toho ranec
sweed

P.S. A hlavne, ono by to cele tak nejak nefungovalo, kdyby se to zbozi nepresouvalo (tu)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

No tak pátrejte po svých informací - udělejte si domácí úkol a uvidíte jestli vám to k něčemu bude. Samozřejmě žádná informace neškodí.
Toto fórum ale prostě není poradna ve smyslu, že sem dorazí nějaký nováček a začne chrlit poměrně dost nesouvisející dotazy a očekává, že mu research udělají ostatní. Lidé se tu snaží poradit, ale na druhou stranu se očekává alespoň trochu samostatnosti a diskuzi k tématu, který je zde probírán.
Reálná šance na přebrání zboží spekulantovi opravdu nehrozí, v tomto vás mohu uklidnit.
Petr

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ja jsem doufal, ze nekdo z vas zkusenejsich uz se s tim treba setkal. Bylo mi jasny, ze nedostanu odpoved na vsechny otazky, tak proto jsem jich napsal tolik a doufal, ze se nekdo chytne alespon na nejakou.
S tim LTD jsem jen zetroval, sice si nejsem uplne jistej, jak to s nim je, ale domnivam se, ze pokud neuhradim plnou castku, ktera je samozrejmne daleko vetsi nez margin, tak maximalne bych mel prijit jeno margin. mozna by me jeste nekdo mohl chargovat nejakou pukutou, ale to uz asi ne. Nekde jsem o tom neco cetl dokonce i zde na financniku, ale uz to bude davno ;)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

sweed,
predne, pri zakladni uctu jasne deklarujes jestli ses spekulant nebo mas zajem o fyzicke dodani. tam to vse zacina. a jako spekulant jsi vzdy vyplnen v penezich. take po LTD ti to vse vyuctuji cash. jenze broker si to pohlida, taze te zavre jeste drive nez ten den nastane.

ostatni otazky, sice na vetsinu znam nejake odpovedi, ale pidit se po tom, kdo bude platit shipping kukurice a podobne veci, je uplne mimo. pokud te zajima fyzicke dodani tak si fakt nastuduj vsechny dodatky na burze. tam najdes vzdy u prislusneho produktu jeho specifikace. vsadim cely ucet, ze kdyz vezmi par dobrych traderu z Wall streetu a polozim jim tve otazky, tak si jen poklepou na celo, ze sem se zblaznil.

je fajn, ze zacinas od toho, jak to cele funguje, ale zas to neprehanej. staci znat jen jak to funguje, ne jaky smlouvy podepsat na dopravu galonu ropy. pro lepsi pochopeni chovani burzy a jejich ucastniku nastuduj neco z COT

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 2 months later...

to vacp: když si vyberete komoditu, která vás zajímá, tak na její název klikněte, ukážou se vám všechny kontraktní měsíce, vy si vyberte ten s největším volume a u něj kliknětě na ikonu "C" (grafy), když si pak vyberete "custom chart" a nastavíte "daily chart", tak se Vám v grafu ukáže volume i OI a při mouse over se v horní okně ukáží hodnoty jak cen, tak volume a OI


ať se daří,
Míra

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 4 months later...

Děkuji moc za tyto stránky autorům i přispivatelům. Jsou moc poučné. Jelikož jsem nový, podíval jsem se na Quotas a Charts-futures chart. Mohl by mi někdo vysvětlit nějaké pojmy tam. Jedná se hlavně - v Settings. bars ,price monitor, cash, Mov 1 a mov2, peroid a v Stolastics period,slow,fast , quot. Jde mně o vysvětlení nastavení co to znamená v chartu ap. Děkuji velice za pomoc.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 2 týdny později...

Dobrý den.

O Finančníku jsem se dozvěděl asi před půl rokem a od té doby studuji všechny materiály které jsou na těchto stránkách. Koupil jsem si knihy od Eldera a Williamse a ty už mám také prostudované a ne jednou. Nyní jsem se rozhodl vytvořit si obchodní plán a začít ho postupně testovat a s tím souvisí moje otázka. Nechci být intradenním traiderem spíše mě láká swingové obchodování ale chtěl bych se zůčastnit kurzu:: Úvodní kurz do intradenního obchodování emini trhů, jelikož se v něm probírá tvorba strategií, plánu, MM a psychologie. Co jsem zjistil tak je to jediný kurz který pojednává o této problematice, ale zajimalo by mne zda budu moci znalosti a rady zde získané použít i na swingové či poziční obchodování, nebo zda jsou vedeny cíleně na intradenní obchodování? A dále jsem se zde dočetl o setkání traideru, mohu se zeptat zda je již znám termín kdy se bude konat nějaké další, velice rád bych se ho zúčastnil.

Předem Vám velice děkuji za odpověď a přeji mnoho úspěchů.

Dino ;) ;)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 4 months later...

Zdravim vas vsetkych.
Tri dni do zadu som si nainstaloval ninja trader a napojil ho na data od zenfine.
Dnes mi prisli dva maily v takomto zneni(vid. dole). Chcem sa spytat ci sa tu najde daka dobra dusa ktora by mi v skratke napisala o co tam ide. Ci mam ninja trader len na 30 dni? Ak ano tak ako ju predlzit. Vlastne vsetko dolezite co tam je.
Za odpoved velmi pekne dakujem. :c)

NinjaTrader, LLC
 
Partner Event -  IOAMT
 
Thursday, February 5th at 4:30 PM EST
 
"Market Profile Trade Tactics" presented by Professional Trader Bill Duryea

Free Online Partner events sponsored by NinjaTrader!
 
NinjaTrader is pleased to sponsor weekly partner introductions as a value added service for our clients.  These events are intended to provide increased exposure to the various trading styles and methods taught by our partners.  If you find value in these events, we hope you will attend them on a regular basis.
 
This week, NinjaTrader welcomes Bill Duryea, founder of the Institute of Auction Market Theory.  His topic will be "Market Profile Trade Tactics".
 
Click here at the time of event to attend!
 
Please read a message below from Bill and IOAMT on their event.


IOAMT Market Profile Tactics

Thursday, February 5th, 2009
4:30 PM EST
 
About the event:  Please join IOAMT for an in-depth look at Market Profile trade tactics and how to employ different tactics within a given strategy.

The following IOAMT topics will be discussed...
Explanation of IOAMT's analytical tools in interpreting market-generated data
Identifying key support and resistance levels using Market Profile
Market Analysis based on Fair Market Value
How the concepts of Auction Market Theory can be used to trade any market, futures, forex and equities.
Click here at the time of the event to attend!
About the presenter:  Bill Duryea founded IOAMT with the goal of teaching traders how to read data, identify important information and act on that knowledge. Bill is a professional trader of the S&P 500 Futures for over 10 years and has conducted seminars nationwide teaching Market Profile, Buy/Sell volume analysis and Auction Market Theory. IOAMT has developed analytical tools to assist in interpreting market-generated data, some of the best decision support tools in the industry.




A Special Offer from IOAMT!
Special Offer from IOAMT:  Free Access to the Market Profile Club for 14 days. Live seminars Mon-Thurs; discuss with Market Profile traders which patterns give them the best risk to reward, how to trade intra-day and swing trades, cutting edge education showing Bid/Ask volume to help filter the noise. You will be shown charts or power point to further explain the topic and is valuable for both beginner and experienced traders.  Attend the NinjaTrader webinar on Thursday, February 5th at 4:30pm US EST for more details!



Attention Traders!

NinjaTrader has increased room capacity by 50% to accommodate the surge in attendance for these events.  However, we still expect these events will reach room capacity so please login early to secure your spot!


Got Data?
 
Barchart.com is a high quality yet
low cost data service to drive NinjaTrader!

Click here for details on Barchart.com
 
Save on NinjaTrader!
 
Did you know that NinjaTrader now offers an
Easy Payment Purchase Plan for Lifetime Licenses?
 
Click here for program details!

Thank you for your demo request of the NinjaTrader/Zenfire trading engine. I am contacting you to make sure you have in fact received the 30-day free trial platform, which offers you speed and execution that is currently leading the way in the industry.  Here are a few advantages of the NinjaTrader with Zenfire trading solution.
 
Unfiltered tick data direct from the exchange
Orders that reside on the exchange servers including stops
System that is designed to transport massive amounts of data.
 
Mirus Futures is on the cutting edge of developing and maintaining high level technology that is crucial in helping today’s self directed traders.  Here are a few more reasons why Mirus Futures should be your destination for your brokerage account.
 
Dedicated broker to assist you in all account issues
24 hour emergency order desk
Competitive commission structure and intraday margins
 
Again, thank you for your time.  If you have any questions about the demo or general questions about opening an account, please feel free to contact me.
 
Warmest Regards,
 
Tony Pacione
Account Manager, Mirus Futures



Asi je toho dost.

:)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Pokud jsi se zaregistroval u NT, tak by ti měly takovéhle emaily (jako ten první postovaný) chodit pravidelně. Skoro každý týden mají bezplatný webinar (rozuměj webový online seminář nebo školení) od nějakého partnera (tady konkrétně jde o Billa Duryeu z IOAMT) a kromě toho denně pořádají webináře na ovládání NT, také bezplatné. Pravidelně chodí emailem jejich harmonogram.
Jinak jak už bylo na mnoha místech tady psáno, těm 30 dnům bych nevěřil ani slovo, vsadím se, že to bude chodit mnohem déle, skoro bych řekl, že v tuhle chvíli to není omezené vůbec (což neznamená, že se to v budoucnu nezmění).

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Dobrý den. Jen doufám že jsem ve správné diskuzi.
I přesto že jsem četl pár knih od Larry Williamse a Dr.Alexandra Eldera a byl jsem na šesti seminářích Petra a Tomáše, musím bohužel konstatovat , že o intradenním obchodování komodit ( o to bych měl totiž zájem) opravdicky stále nic nevím. Ale po přečtení pár příspěvků od začínajících obchodníků jsem zjistil, že nemá cenu stále dokola studovat teoreticky danou profesi, když mnohdy ani nevím o čem se tam píše, tudíž se dále nikam neposouvám a proto taky stále nezačínám něco reálného dělat.
Proto jsem se na sebe už hodně naštval, protože si připadám velice pomalý a dosti hloupý (což bude bohužel pro mě asi pravda) a rozhodl jsem se začít trénovat prostě na grafech a backtestovat!
ALE! S počítači jsem do dnešních dnů příliš nepracoval a tak jsem počítačově zcela negramotný. Doma mám krátce nový a výkonný počítač + notebook. Na kurzy Petra a Tomáše jsem si sice nainstaloval Ninjatradera a Sierrachart WinFin do Excelu, atd. ale toho jsem byl schopen jen a pouze díky tomu, že mi v odkazu krok za krokem jako na talíři naservírovali právě Petr s Tomášem a jako malé dítě mě za ručičku navedli k tomu, že je teď mém na svém počítači. (Díky bohu za to!)
Ale dále jsem zjistil, že pro moje tréningové backtestování potřebuji Zen-Fire a především OPEN TICK!!! Hlavně u Open Ticku jsou odkazy k instalaci nefunkční a i když jsem najel na jeho stránky, tak jsem ho se svými chabými schopnostmi nedokázal nainstalovat ke mě na počítač. Propojení těchto programů s Ninjatraderem je již detailně popsáno na finančníkovi, ale teď Vás pouze zahanbeně žádám o to JAK NAINSTALOVAT ten zatrcenej OPEN TICK ???Rád bych už konečně poznal reálné grafy, ale i svůj nějaký posun ku předu. Mnohokrát děkuji za pokud možno nedeprimující odpověď a omlouvám se za obtěžování.

Link to comment
Sdílet pomocí služby


to Fairfax, a můžu se zeptat proč potřebujete tak nutně OPENTICK? Píšete, že by jste rád už poznal reálné grafy, ale to můžete i se Zenfire. S opentick byly nějaký čas problémy a nefungovaly nové registrace - nejsem si jist jak na tom nyní jsou.

Pokud ovšem o sobě budete smýšlet jako o hloupém a nebude si dostatečně věřit, tak je to trochu škoda. Zkuste si udělat nějaký plán, který by Vás dovedl trochu blíže k nějakému úspěchu a nemusí to být hned milion tento rok :-),
ale třeba poznání platformy a sžití se s ní, nezávislé pozorování trhů, atd. . . .
Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...