Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Diskuze k aktuálnímu dění na trzích IV


Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 2,3k
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

bobek, důvodem bylo vytvoření 123, které bylo zároveň RR na pěkně otestované SR do hlavního trendu, viz. screeny. Chvilku jsem přemýšlel, že bych nechal jeden kontrakt až na nějakých 762 a vzít to jako swingový obchod, ale opět jsem se do toho nedokázal dokopat.. Musim udělat už nějaké testy, abych věděl, kdy se mi vyplatí držet pozici trochu déle.

19468

19469

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Pavel:

jj, u mě na 1min to bylo 123_RH.. a abych nedělal ramena, tak to byl i pro mě validní vstup, který jsem nechal ladem, protože jsem se bál těch dlouhých svíček a nechtěl jsem zvyšovat SL, což situace vyžadovala.. takže mi utekl krásný short..

až na 762? to já koukám, tak maxiálně na 778, dál už můj zrak nedohlédne

Link to comment
Sdílet pomocí služby

lordberry, volatilita byla dost vysoká, taky jsem vstupoval se SL 19 ticků a vcelku dlouho to kolem mého vstupu poskakovalo do plusu a mínusu. 762 je tak zhruba pro mě velice silná SR na daily grafu. Ovšem, aby se to k ní vůbec dostalo, musí se cena dostat z toho širokého TR, viz. screen. Ale to je jenom tak, aby řeč nestála. :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

lordberry:
tak to se těším na výsledek ;) Protože když tak pozoruju chování trhu, tak buď obchodnící po vstupu prudce prorazí, nebo se trh vrátí a nejde mým směrem (takže stejně zůstanu na SL)

Pavel K.:
Co prasátko, dobrý? Nějaká soukromá akce, nebo vyhlášená hospoda?
To já mám zase rád situace, kdy trh hodně ustřelí, potom se vrátí na proraženou SR a tam se zase odrazí (123).
Říkám tomu pracovně "Návrat ztraceného syna ;)"
Viz dnes YM cca 14:00 a včera 20:15

Silně zvažuju obchodovat jen 5min TF. Bohužel na 1m TF s malým SL dělám jen záseky ...

Chtěl bych během týdne udělat backtest čistě mechanického 123 a 123 s RH na 4h TF. Nedělal jsi už náhodou něco takového?

Link to comment
Sdílet pomocí služby

MixaJ:

právě právě. Buď trh vystřelí nebo je stopka, takže proto ty malé SL. Opticky mi přijde, že opravdu těch korekcí, co by mě po průrazu likvidovali, je opravdu málo..

Pavle,
právě jak máš tu linku u 780ky, tak to je taková moje alfa omega posledních dnů (mám ji v denním grafu taky).. Tam se točí můj svět :) Na tu okolo 762 jsem fakt ještě nedohlédl

Link to comment
Sdílet pomocí služby

... my, co pracujeme na malem tf (1 -3 min) je prave ta uroven 780 realna ... to je nase piskoviste ... Pavel si zacal chodit hrat na pisek o blok dal :-) ale s tim souvisi i vyssi tf a pochopitelne i SL, MM a psycho a pokud se "opozdi na veceri", tak i ty nasledky jsou pak horsi
... ja jsem dnes trendovy obchod s rozumnym SL nenasel
happy trading
pajus

Link to comment
Sdílet pomocí služby

pajus kucera:
s aktuální volatilitou na trzích hodně záleží ohledně trendu na úhlu pohledu každého tradera, tedy v jakém časovém úseku jej vnímá a jak jej dokáže technicky uchopit. Někdo tomu říká krátkodobý trend, někdo swing...moc se teď vybírat nedá, takže spolehnout se vyloženě na čístý trend dolu nebo nahoru je hodně složité, z ID pohledu řekl bych po většinu posledních dnů až nereálné.
Já dnes na ESku dostal první signál do shortu v 08:30 na 1363,25 a uzavřel na 1358,25.
Ve 14:00 cena v grafu vypadala více nakloněna růstu, takže jsem šel na základě technického obrazce v grafu na 1363,75 long a vypadl z pozice na SL. V 15:30 další pohyb směrem dolů na 1357,25 s výstupem na 1352,25. Po 17:30 byl ale už po několikáté odmítnut pokus prorazit níž na EURUSD pod 1,30 a esko i ropa se posunily opět vzhůru.
Na 1354,50 (21:00) proto další vstup long s výstupem na 1359,50. Takže z mého pohledu to docela "trendovalo", ikdyž jen krátkodobě :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Dillinger,
s tim, co jsi napsal nepolemizuju ... presne, jaks to podal ... zalezi v jakem tf se pohybujes, tak taky vnimas trendy a jses schopny je v jejich rozpeti zobchodovat. Proto taky jsem byl schopny dnes na 1 min tf udelat ten scalp, i kdyz to pro nekoho na vyssim tf byl jen sum. Uspech tyhle sit jsem vyhodnotil jako hodne pravdepodobny a tak jsem se nebal pridat na kontraktech.
Pro svoje obchodovani mam rad, tak jak to psal Pavel i Berry, kdyz trh jde vic do strany a vytvari nejakou strukturu swingu (u me na 3´tf), ktera se da precist. To, co predvadela ropa min tyden a vcera pro me nebylo obchodovatelny.
happy trading

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Návštěvník
Téma je uzavřené.

×
×
  • Vytvořit...