Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Diskuze k aktuálnímu dění na trzích IV


Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 2,3k
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

[bold]dynosWCH: [/bold]
ROSSeho Hooky neobchoduju, ale pokud si dobre pamatuju.....

TTE Entry ma dve podoby.
Jedna je vstupem na HIGH po vytvoreni 123 (LONG - konkretne BUY STOP nad HIGH prvniho LOWER HIGH po utvoreni 2 vrcholu. A kazdy nasledujici bar ponizim o dalsi bar.)

A druhy zpusob je po ROSS HOOKU nad HIGH posledniho BARU a zase s kazdym dalsim novym BAREM posunuji STOP BUY nad posledni HIGH.

Co nastane driv.

PS: opravte me, jestli se pletu.......


Link to comment
Sdílet pomocí služby

To rogi a Mixaj: a kam davat stopy teda?
Ja som vstupoval na zaklade toho, ze ked sa vytvoril Rh, tym padom utvorila dalsia ciarka lower high a sl davam na spodok swingu pri long tak ked prerazila dalsia ciarka predchadzajuce high tak som vstupil za limit takej ceny aby sl bol pod swongom ale zaroven aj prerazene high predchadzajucej ciarky.
Myslite si ze to e nespravne?

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ja myslim, ze si to zbytecne komplikujete.
Pouzivate metody ktere jsou primarne funkcni na vysokych TF(prurazy, 1-2-3, Rh...),
pouzivat je na 1´ chce mit nakoukano tisice hodin a musite vedet co hledat a znat trh, nebo vysoce diskrecni (SR urovne, PA). Ve finale si totiz ten svuj 3U nebo neco podobneho najdete vzdycky, kdyz budete chtit. Schvalne, jestli na tyden starem grafu oznacite stejne vstupy?
To, kde je na 1´TF close svicky je vcelku fakt jedno. Staci jeden vetsi nakup a jste vedle. Dulezitejsi je rytmus tvorby pohybu cen, vytvareni korekci, jejich hloubka...

A probirani, hodnoceni jednoho-dvou obchodu na foru? K cemu? Trading je o pravdepodobnosti a statistice. Jeden obchod nic nevypovi. Proc sem lidi co jedou live -full nedavaji screeny? Jedou porad stejne a vi, ze par obchodu samo o sobe nic nevypovi.

Tuny knih o tradingu? Super pokud chcete psat dalsi. Kolik novych, prevratnych myslenek najdete v 10 namatkou vybranych knihach o tradingu? Vyberte si par, aby jste pochopili zaklady a pak misto cteni koukejte do grafu. Ne popsanych nekym, Vasich.

Pokud zacinate, vykaslete se na slozitosti, zhustete si graf, vyznacte si idealni vstupy a pak hledejte proc vstoupit prave tam. Pokud potrebujete indikator, zavrete oci, pichnete prstem do seznamu a hotovo. Vysledek se dostavi.Nebo si dejte vsechny indi do jednoho grafu a chvilku si hrajte s nastavenim - vsechny ukazuji stejne. A pak zavrete oci a pichnete prstem...

Hledejte jak poznate trend a zkoumejte jak vstoupit na korekcich. Obraty trendu nechejte na pristi rok.

Na zaklade obchodovani na SIMu 2 hod denne se z nikoho trader nestane. Pokud se chcete stat full trader, neuzivi Vas jeden obchod denne na 1min TF. Reci o cekani na idealni obchod jsou pase, jak vite ktery to bude? Co kdyz zrovna ten dalsi? A i idealni obchod nemusi vyjit, ze?

O cem je zcela jiste trading? O prijmani rizenych ztrat dodrzovani MM a timingu.
O cem zcela jiste neni? O tom, co predpokladate, o tom, co by jste udelali kdyby...,o tom, co tomu rikaji ti druzi.
Trhu jste totiz uplne volni.

Venujte se jednoduche metode - reknete si, ze na zaklade neceho je trend a jdete s nim. Ostatni sofistikovanejsi metody, pokud o ne jeste po nejake dobe budete stat prijdou samy - totiz zacnete videt prilezitosti.

Nechci nikomu delat reklamu, ale prostudujte prispevky pana MNOVAKa. Nic jineho k profitovani na trzich neni potreba. Staci za poslednich par dni. Udelejte to, a za par dni se budete smat.

Vsim tim, co se resi treba konkretne v tomhle vlaknu jsem si prosel. A skoncil jsem u jedne Emy, Dvou CCI - a to jenom proto, ze jsem linej porad civet na monitor. Takhle pouze vidim driv co se chysta a muzu v klidu pri obchodovani delat i neco jineho. Nehledam patterny, 3U, Rh... Pouze sleduju cvrkot. Jo a nemam IQ 180. Ani 160. Ani 150. :)

Dobry lov

Jo, a jestli se do me chcete pustit, do toho. K nicemu Vam to nebude. Tenhle byznys za Vas nikdo nevymysli ani neudela. Pomocna ruka je pouze ta Vase.

Hezky vikend

Link to comment
Sdílet pomocí služby

avocado: uplne pressne napisane ! (tu) k tomu nie je co dodat :)

Rogi: inak co ten prvy flip - odraz od modreho supportu, ja by som sa tam sustredil na vstup, lebo na prvykrat je to vzdy najlepsie. vstupovat potom niekde v konsolidacii ked sa cena x krat dotkla vrcholu aj supportu je fifty fifty. A ked uz tak rychlo vybrat maly profit a von z trhu. :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

avocado:
gratuluju, líp bych to nenapsal!! Jestli si někdo v tradingu něco namlouvá nebo snad i v něčem "podvádí", klame tím pouze a jen sebe. Taky nechci brát nikomu tu jeho cestu, kterou by se rád v tradingu vydal. Pokud to někomu dává smysl, uspokojuje jej to, ať to dělá jakkoliv se mu umane. Kombinujte, zjednodušujte, nechte se inspirovat jinými nebo je klidně i kopírujte, porovnávejte a hledejte kolem i v sobě, udělejte si z toho prostě ten svůj trading! Je ale jen na vás, si ten vlastní přístup se vším všudy vymazlil tak, aby vám tento váš výtvor dělal radost bez ohledu na to, co si kdo o tom myslí. Přesvědčte především sebe, nemusíte ty ostatní! ;)
Jak píše i avocado, snažte se mít na své straně pravděpodobnost, pohrejte si se statistikou. A ikdyž vás zrovna nepoctí svou přízní, uznejte svůj neúspěch, nebojujte s ní a jděte dál, je to normální.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

[bold]Avocado: [/bold]
Co se děje na trzích a proč nováčci dělají to co dělají...
Pokusím se odpovědět proč dělají to, co dělají. Nevím jak ostatní, tohle můj názor...

1) ad Novak - díky za TIP (zase střípek infa do skládačky)
2) máš pravdu, že většina indikátorů je minimálně na denní grafy (to jsem zjistil při zkoumání myšlenek Wiliamse). Na monitoru mě osobně zůstaly EMA a VOLUME.
3) Proč nízká TF? Na vysoká TF není účet (při dodržení MM). Nízká TF a levné trhy ničí obchodníky hlavně komisemi. A teď babo raď.
4) SIM - screening -> trénink (ty tisíce hodin je třeba někde nakoukat + šetří mí real money). Ale především je o tom, jestli můj vlastní OS alespoň trochu funguje ...
5) Trend, korekce - přesná definice trendu a korekce? Velice individuální. Lehce se pozná, když je graf vykreslen. Ale když se vykresluje?

[bold]6) Proč se nováčci chovají tak, jak se chovají? [/bold] Proč sledují a čtou toto vlákno (nejen toto)? Protože neznám osobně FullTime tradera, který by se mi občas pověnoval, podal informace, kterou cestou se ubírat a občas mě na chyby po cestě upozornil... Byl jsem hozen do vody (z mé vlastní vůle) a snažím se plavat... Je to jako kdybych odjel do zahraničí bez znalosti cizí řeči.


Nemám osobního mentora. Proto dělám to, co dělám.

[bold]Nyní praktické přirovnání. [/bold]

Byl jsem vcelku u začátku boomu WIFI a velkého rozkvětu WIFI sítí (analogicky s přirovnáním k tradingu - nováček trader). Četl jsem fóra, testoval a zkoušel, jak nejlépe WIFI síť postavit, aby byla kvalitní a precizně fungovala. Po cca 5ti letech intenzivního studia, testování, stavby a dokonce několikeré kompletní přestavby celé WIFI sítě a věcí kolem toho se ze mě stál profesionál. Byl jsem pak schopen lehce najít problém a odstranit ho.
To co v začátku trvalo několik dní a udělal jsem u toho desítky chyb (nováček trader), jsem potom řešil pár minut a téměř bez chyb (profesional trader). Nekonec jsem se jen s úsměvem díval do minulosti, jak je to vlastně triviální (profesionální FT trader).

Zaškolik jsem (já - mentor) si svého pomocníka (nováčka tradera). Nic o tom nevěděl. Ani o sítích, jak fungují. Za cca půl roku pod mým dohledem byl tam, kde já za 3 roky. Pořád dělal chyby, ale ne tolik, jako já kdysi.

[bold]Já bohužel žádného FT tradera osobně neznám, který by mi vysvětlil základy, provedl počátky a upozornil na chyby. Proto tak, jako před několika lety, znovu plavu sám od začátku a sbíram info, kde se dá. [/bold]

Pravidla Finančníka bohužel osobní seznamování traderů neumožňují...

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Mixa:

k bodu 3) nevím jakou má souvislost velikost TF a MM. Asi ti jde o velikost SL, ale ta by opět neměla mít souvislost s výškou TF. Pokud vím, kde chci vstoupit, tak je mi celkem jedno, jestli je to na minutě nebo na hodinovém grafu. Asi chápu, že budeš dávat SL pod korekce na minutovém grafu a myslíš si, že je máš v logické zóně, ale korekce na minutovém grafu je trhu úplně ukradená, takže dávat pod ně SL není ani o trochu lepší než třeba používat fixní SL. A pokud chceš snižovat SL, tak spíš než snižování TF je lepší hledat v trhu místa, se kterými má problém, kde se otáčí apod. Tam stačí malý SL, protože buď to místo udrží a půjde se mnou, nebo půjde proti nebo se bude plácat na místě a to je lepší být rychle venku na malém SL. A abych nemluvil planě do větru, tak třeba na ES (ale u ostatních indexů je to více méně stejné, teda kromě NQ, který je napřed oproti ostatním v uptrendu), jedno takové místo bylo a nabídlo obchod tento týden ve středu a i v pátek a bylo to DT z 16.9. a 20.9 (high obou dnů). A trh se pomalu blíží k high, které udělal po srpnovém propadu, takže to opět bude zajímavá úroveň pro short.

A když se chceš od někoho učit a tady ti to pravidla neumožní, tak proč se neporozhlédneš jinde? Možnosti jsou dnes neomezené, stačí chtít a hledat. Já si zrovna matně pamatuji příspěvek také nějakého nováčka, který chtěl a hledal a pak napsal, že byl v Londýně u profesionálního tradera snad z GS nebo jiné velké banky.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to dynosWCH:
vstupy:
se spravnym nacasovanim vstupu furt bojuji, jinak jsem to resil tady www.financnik.cz/forum/read.php?7,182327,page=111 , kde mi dali kluci odpoved treba i JiM36- muzes si vybrat;
SL:
zas vec nazoru dle mne kdyz vstupuji na 1´ tf davam SL (snazim se teda-furt to neni ono) aby byl v log.zone na screenu co jsem ti popsal ten 3U tak je to cca 1-2 ticky nad tu korekci Rh= cca ta modra horizontalni cara 3U a ted kdyz to vyjde a trh jede tvym smerem ok, kdyz to nevyijde asi je neco spatne :) a prijimam ztratu a je na tobe zda kdyz das ten SL do log.zony zda do toho obchodu pujdes protoze ten SL muze byt treba 80 usd nebo taky 170 usd;

toz jen muj nazor

to Sirix:

jo ten 1.FLIP by se dal brat s planem pro vyber PT nekde u HOD a byl bych na tom lip nez kdyz delam celej den v praci :), no videl jsem to na vyssi PT a blbe preplej SIM-LIVE auto se zobrazilo "none" cehoz jsem si nevsim tak jsem rychle daval aspon SL a jinak bych skoncil na BE.

at se dari

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Návštěvník
Téma je uzavřené.

×
×
  • Vytvořit...