Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Diskuze k aktuálnímu dění na trzích IV


Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 2,3k
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

[bold]Focus: [/bold]
Díky za názor.
Možná máš pravdu, ale nějak se k cíli profesionálního tradera musíme prokousat. Sami se učíme a hledáme cestičky.

Jiné by to bylo, když bych měl možnost se pravidelně setkávat s někým, kdo již obchoduje a byl by ochoten předat zkušennosti. Tzv vzít si mě pod křídlo a upozornit mě na chyby, předat ideje a nápady atd atd...

Screeny se já osobně snažím popisovat detailněji (včetně pocitů) z toho důvodu, abych se při zpětné analýze měl o co opřít. Říkám tomu pocitové obchody. Jelikož už jsem v tom trošku zběhlejší, z tvého screenu něco přečtu. Před rokem bych byl v pr****

Nakonec jsem zjistil, že moje podvědomí vědělo něco, co já jsem vědomě nevěděl. Postupem času jsem vědomě našel situace v trhu, které se opakovaly a měl jsem podklad v SR, EMA apod...
Dříve to byl jenom pocit. Dnes záznam v obchodním plánu (který se vyvíjí podle toho, jak se zlepšuji).

LIVE vs SIM.
Zkusil jsem si LIVE s plánovanou ztrátou 500USD na 14dní (výsledek -37USD / 36 obchodů). Pocity SIM vs LIVE před Live a po LIVE neskutečné!
Potom jsem ty samé pocity cítil i v SIM. Začal jsem pracovat na odbourávání.

Na LIVE jsem zjistil, co zapřičiňuje moje ztráty.
Na SIM to trénuji a testuji.

[bold]Pokud budeš mít jakékoliv praktické doporučení, jak se může mírně pokročilí více zlepšit a přiblížit k svému cíli, sem s ním.
Kritiku unesem a pomoc rádi přijmem. [/bold]

Jarda

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravím vespolek a přeju pohodové pondělí!
Radujme se, zeměkoule je zachráněna, tým Merkozy se včera setkal a kudy chodil tudy roztruboval, že nebezpečí je zažehnáno a všichni budou spaseni!! :D
Omlouvám se za tento ironický příspěvek, ale musím se tomu smát ;) No nic to nemění na tom, držet se známého: "buy the rumor, sell the fact" :D

Link to comment
Sdílet pomocí služby

focus: diky za prispevek, hned jsem se tam v urcitych vecech nasel :D

to rogi: v pohode, to prijde :D od minuleho tydne jedu live svuj zbacktestovany a zpapertradovany system a min tyden nadelil jen 2 vstupy :) jeden zisk, jedna ztrata vysledek sul nul i pri tak rozjetych trzich me to drzelo mimo :)) Paradoxne jsem byl vic nervozni pri tom ziskovem obchode :D :D

Link to comment
Sdílet pomocí služby

MixaJ

doporuceni Ti dam tezko protoze neznam ani Tebe ani Tvuj pristup. Pokus se vytvorit svuj vlastni patern nebo max. dva a ty pak obchoduj kdyz je na burze volatilita. Posledni dobou mam poict ze je lepsi mit vlastni pristupy a tem na 100% rozumet. Kdyz nastane situace A tak ja ji doplnim vstupem B a vystupem C. Ty situace musi mit nejakou logiku. Z meho pohledu nema vstup na zaklade krizeni dvou EMA logiku - netvrdim ze tak neni mozne vydelat penize ....to je jina vec. Pro me ma logiku sledovani vyssich TF a zadani obchodu na nizssim TF /treba na 1minute/
Kdyz dnes delam pozicni obchod tak vlastne obchoduji stale dokola jeden typ PIN baru s PT1000 a SL500 pro trh TF na 1H . Z meho pohledu je vstup logicky patern ktery zachycuje momentum pri obratu proti trendu. Co jednomu muze pripadat jako nelogicke tak druhy muze stejnou situaci videt jako velmi logickou. Je to otazka zkusenosti a citu pro trhy.

Asi jsem moc neporadil, ale tak to vidim ja.

mej se focus

Link to comment
Sdílet pomocí služby

[bold]Focus: [/bold] Muj pristup je takovy, ze mam v grafu jen VOLUME a EMA34/24 + zakreslene trendove cary. Emy jsem ponechal, protoze se to od nich dost casto odrazi (pokud se EMA nachazi rovnez na nejake SR urovni. Pinbary ted testuju. Respektive jsem je backtestoval na 1h TF. A maji fakt vysokou uspesnost. Bohuzel SL 300-500 USD (coz je +- tak potreba SL na vyssi TF) neodpovida mojemu uctu 10.000 USD :/ (hold musim prisetrit) ;) Pinbary mi silne vyhovuji, nebot jsou (jak uvadis) protitrendove. A kdyz koukam na vetsinu svych obchodu, tak jsou proti trendu .... Z tohoto duvodu zvazuji FOREX a mini Loty. Tam si strategii otestuju LIVE. A nyni vysledek BackTestu. PS: kdo ted na YM, TF apod ocekava DT (2m TF) a jizdu dolu? Ja ANO;-)

17288

Link to comment
Sdílet pomocí služby

MixaJ:
PS: kdo ted na YM, TF apod ocekava DT (2m TF) a jizdu dolu? Ja ANO;-)

EURUSD je už opravdu výrazně vysoko a u silné rezistence 1,3680, takže by opravdu mohl dělat další růst problém, sentiment je dnes ale stále výrazně prorůstový, jedině že by se snad ukázala opět nějaká ratingovka se svým pěkným pozdravem...no uvidíme :D

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to Dillinger: osobne jsem sel dle systemu long na 675,9 (TF) v 17:33 a i kdyz se mi moc nechtelo skoncil jsem dle planu 18:00 daleko pred PT :D i tak jsem neco teda dneska urval... :) docela mam nejruznejsi nutkani v prubehu obchodu :D dost mi pomaha, kdyz si to uvedomim a zacnu se soustredit primarne na dodrzeni planu... jen ty slippage byly dnes v souhrnu za 30 USD... ale tak uvidime, jak to pujde dal... :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

[bold]Roman06: [/bold]
Tohle, co napisu neni IRONIE. Myslim to smrtelne vazne!

[bold] [ital]Tak nam ten prispevek napis.... I v tom ostrejsim podani!
Nekdy takove male nakopnuti do pozadi cloveka posune tim spravnym smerem.....
Upozorni nas, co mame se zlepsovat, Upozorni nas na chyby co delame, na co bychom se meli zamerit atd. [/ital] [/bold]

Cca rok jsem tápal, než jsem se v trzích zorientoval a dal několik málo střípků dohromady.

Děkuji...

PS: Zajimalo by me, jak jste zacinali Vy ;-)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Návštěvník
Téma je uzavřené.

×
×
  • Vytvořit...