Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Diskuze k aktuálnímu dění na trzích IV


Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 2,3k
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Rogi:

já jen přidám - všimni si, že kdybys neutahoval tak zběsile na BE, tak si měl místo 4 obchodů jen 3 a z toho 1x větší SL, 1x malý SL, 1x PT, takže by to mohl být celkově menší zisk...tj. i s chybami to šlo otočit do zisku dobrý trade managementem..když už přitahuju SL, tak jedině pod/nad logickou micro úroveň, ne nasilu na BE jen abych si odfoukl..

docela hodně mi to připomíná romana06, se kterým sem kdysi řešil uplně to samé..i když měl třeba dobrý vstup, tak to zabil takovým zběsilým utahováním SL..

majkll

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To Pavel K:
Tak to mě netrápí. Moje logika je následující:
- Korekce na TF5 = malý trend na TF1 (třeba short)
- Vstupuju na 123 na TF1
- Poměr formace 123 má v rámci toho malého trendu víceméně podobný rozsah -> beru takový vstupy, kdy mám RRR kolem 2 (při PT na zavření swingu na TF5 a SL na bodu 2 v rámci 123 vstuou).
- Zajímá mě hlavně RRR, zbytek je o navyšování kontraktů a poměru komise vůči zisku/ztrátě
- Většinou nevystupuju na zavření swingu, tam jenom posunuju na BE, vystupuju na další rozumné SR, takže očekávané RRR mívám 4 a víc.

Je to obchodování tak jednoduchého patternu který se objevuje ve všech trzích a na všech TF, že fakt nevím jak by to mohlo krachnout. Žádný štelování parametrů indikátorů a výstupů. Čistá, ukrutně jednoduchá PA. Ale možná se pletu...

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Sydney22:

nepleteš se - je to velmi jednoduché a dá se říct že i robustní...problém u takových strategií je pro většinu lidí ale právě v té malé frekvenci obchodů...tj. opět sme u té psychiky..a u Tomášova článku z pondělí...nevím jestli to jedeš live, ale pro spoustu lidí by bylo devastující kdyby třeba měli jeden signál za týden a špatně tam nastavili PT nebo posunuli SL a chytli by ztrátu nebo BE, když to měl být ziskový obchod dle plánu...tohle může psychiku hodně rozhodit..právě z toho pohledu, že ten člověk ví, že těch obchodů je strašně málo a on právě jeden z těch strašně málo zkazil..

majkll

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to Rogi: máš tam fakt hodně obchodů... chtělo by to ubrat... já zjistil, že jsem taky dost impulsivní v tomhle, tak jsem začal jet přístup, který mám už delší dobu otestovaný a je opravdu dost mechanický, generuje málo vstupů a nevyžaduje žádné větší diskréční posuzování... k tomu se hodlám dopracovat až časem (až se mi na základě poznámek podaří vyhodnotit, jak jsem pokročil v "čtení trhu" :D) Za celý říjen (včetně dneška) mám najednou pouze 12 vstupů (jedu live), obvykle jich bývá kolem 20ti (dle backtestu a papertradingu), ale eliminoval jsem z obchodování (zatím) všechny kraviny (kterých jsem si byl vědom), co jsem dělal s více diskréčními přístupy jako právě čerstvý začátečník... :D to, jak čtu trhy si prozatím jen zapisuju... bude to běh na dlouhou trať... držim palce (tu) prohraná bitva neznamená prohranou válku :D

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Pánové, poraďte prosím, co použít pro zachycení těchto pohybů. Je uplně jasné, že se dnes pojede celou seanci (obchoduju max. do 21h) v rangi, ale neumím správně vstoupit do obchodu. Co prosím používáte na Časné umístění pozice? Třikrát jsem do toho vlezl moc brzo a vyhodilo mě to na 2 bodovém SL.. 1-2-3 by asi nefungovalo - malý RRR (předpoklad pohybu trhu k středu rozpětí).. Díky za nakopnutí ;-)

17509

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To Majkl:
Máš recht, ale jde o to jak se na to člověk dívá. Nastavil jsem se tak, že prostě nechci obchodovat, spíš hledám proč do toho nejít, ale když tam vidím opravdu krááásný vstup - tak co se dá dělat, prostě ho musím vzít :D. Jedu to půl roku, live dva měsíce a jsem s tím srovnaný. Ale třeba tak před rokem bych to taky nevydýchal :). Do budoucna uvažuju o častějších vstupech, ale na těch deset denně jako na začátku mého traderského snažení se doufám nedostanu :D.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Sydney22:

Dnes není trh odnikud nikam, ale od přesně vymezených hranic oblasti hodnoty nazpět k jejímu středu. Tuším, že to má co dělat se včerejším zběsilým neopodstatnělým růstem a dnešní spokojeností a oboustrannými obchody..

Range je jasně daná a já "vím" - tedy alespoň předpokládám - takovýto pohyb a v mé strategii je zobchodovat tato odmítnutí ceny. To jsou skoro stoprocentní obchody :-))

Jde mi o to, že v TaS popř. DOMu mi to nejde (rozuměj ještě neumím) identifikovat, správně interpretovat a footprinty nemám :-(

Zajímá mne, jak je na tom PA, zda dokáže na předem vytipované úrovni VČAS identifikovat odmítnutí pohybu a otočení.

Díky všem..

Link to comment
Sdílet pomocí služby

gumaczek, PA dokaze vsechno, co dokaze trader, ktery ji pouziva. Nemusis se pritom zatezovat footprinty, domem apod. Vsechny pohyby, ktere jsi zde ukazoval by se daly pomoci PA zobchodovat. Stacil by na to pattern 123. Staci se jenom podivat do grafu (treba minutovy, kdyz chces videt 123 jasneji a casteji). Jen to nejde delat takto halabala, jak to zkousis ty.. :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Návštěvník
Téma je uzavřené.

×
×
  • Vytvořit...