Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Diskuze k aktuálnímu dění na trzích IV


Doporučené příspěvky

dynosWCH:

to neni jen tak, zalezi jak se situace vyviji a jake jsou prumerne velikosti baru je mozne ze mam sebevrazebne sklony, ale vstoupim. Jednou jede trh normalne a bary jsou kolem 100 usd a zas nekdy jsou bary a korekce kapanek vecsi a proste to trh a moje zacatecnicke vstupy vyzaduji = je potreba se prispusobovat, no je lechsi takhle reagovat kdyz ses kapanek v plusu nad vklad, nez kdyz ses kapanek (v mem pripade -670 usd) pod vstupnim vkladem :) obchody v live se psychologii pracuji, no jak jinak ziskat praxi?

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 2,3k
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Rogi:

sám ses po té úvodní euforii, kterou tady prožívals, přesvědčil, jak je to náročné a nelehké...vždycky si v takových chvílích vzpomenu na moje rozepře s lidma, kteří začínali a psali tady, že pojedou na TF 2 kontrakty aby mohli dělit targety, a kterým sem i s ostatníma lidma říkal, že to je na začátek sebevražda, když udělají pár chyb nebo přijde menší ztrátová série s dvojnásobnýma SL..představ si, že bys měl místo ztráty 670 USD třeba -1500 USD..

jinak v tvojem případě by se to chtělo trošku posunout dopředu..oprav mě pokud se mýlím, ale nejsi aktuálně ve stádiu "myslím si, že to je o psychice a potřebuju se vytrénovat, tak musím klikat, klikat a ono to přijde samo"? protože takhle to bohužel neni..jednomu klukovi sem ve VIP vláknu před časem psal celkem drsný koment, že takhle jednoduše prostě trading nefunguje...zisky k tobě nepřijdou jen tím, že budeš dál pořád slepě klikat, tj. zisky se nedostaví pouze s určitým počtem live obchodů..zisky se dostaví jedině se správným obchodováním - a to pouhé klikání nezaručuje...

tj. obchoduješ od září, že? jeden měsíc je tak akorát doba, po které bys to celé měl nějak přehodnotit, vyhodnotit, zjistit, kde děláš chyby, co ti dělá problémy, jak se můžeš zlepšit, jestli dokážeš obchodní plán aplikovat stejně jako v demu i v reálu atd...udělal si něco takového? k čemu si případně došel?

PS. vím, že při obchodování přepínáš střídavě na SIM a LIVE..podle jakého pravidla to děláš?? podle pocitu? když se ti daří na simu, přepneš live a naopak? nebo jinak? tohle je poměrně zásadní věc...protože pokud to děláš třeba na denní bázi, tak je to celkem nesmyslné a uplně to zabíjí veškeré tvoje snažení, učení...protože se tím jakoby "rozpolcuješ"...jedeš sim a si vklidu, přepneš live a hned stres a postupně si na to takhle navykneš a live bude čím dál tím víc traumatizující..pokud prostě systému nevěříš, pokud nemáš jistotu, tak live ukonči..nemá to cenu to takhle lámat přes koleno...řekl bych, že je máloco horší než obchodovat něco, čemu nevěřím..protože je to pak absolutní stres a strach při každém obchodě, který vede jednoznačně podle Murphyho víc k vynechávání dobrých obchodů a 100% braní horších signálů.....je celkem běžná věc, že něco postavíš, jedeš v demu a po přechodu na live zjistíš, že tohle neni pro tebe, že to prostě nezvládáš - z různých důvodů..např. kvůli malé frekvenci obchodů, kvůli velké diskréčnosti, kvůli velkým SL, kvůli chození proti trendu, kvůli velkým protipohybům po vstupu, které nedokážeš unést atd...

PPS. chci pomoct, neni to v žádném případě rýpání..jen mi přijde, že je někdy zbytečné ztrácet další a další peníze, pokud na sobě člověk nijak nepracuje..

majkll

Link to comment
Sdílet pomocí služby

zdravim majkll:

jsem rad za tvoji ochotu a komentar, je videt za tu dobu co pisu otevrene ze jiz mne kapanek znas, na vyhodnoceni LIVE obchodovani pracuji, tento tyden bude cas (zacali jsme v praci chodit na odpoledni, coz promne plyne 2 tydny dopoledne a tyden odpoledne tzn. zacit se poohlizet po europskych burzach neco jak psal myslim Petr z financniku. aby bylo co sledovat i dopoledne :)

k tvym otazkam:

"jinak v tvojem případě by se to chtělo trošku posunout dopředu..oprav mě pokud se mýlím, ale nejsi aktuálně ve stádiu "myslím si, že to je o psychice a potřebuju se vytrénovat, tak musím klikat, klikat a ono to přijde samo"?

1, souhlas ze jsem ve stadiu ze na mne pracuje i psychika, ale kazdopadne nesouhlas zebych cekal ze to prijde samo :) - to mne rozesmalo (tu)

tj. obchoduješ od září, že? ANO
jeden měsíc je tak akorát doba, po které bys to celé měl nějak přehodnotit, vyhodnotit, zjistit, kde děláš chyby, co ti dělá problémy, jak se můžeš zlepšit, jestli dokážeš obchodní plán aplikovat stejně jako v demu i v reálu atd...udělal si něco takového? MAM TO ROZEPSANE
k čemu si případně došel? ZATIM JEN K TOMU, TREBA SE PLETU, ZE 3U A PRURAZY V SRPNU BYLY DOBRE A TED JAKO KDYBY SE OPET ZMENILA STRUKTURA TRHU, NO ZATIM ESTE VYHODNOCUJI

PS. vím, že při obchodování přepínáš střídavě na SIM a LIVE..podle jakého pravidla to děláš?? JEDEN OBCHOD ZA DEN, KDYZ JE OBZVLAST ZAJIMAVA SITUACE LIVE A DOST
podle pocitu? I POCITU ALE HLAVNE ZDA TO SEDI S PLANEM tzn.3U a 0/v
když se ti daří na simu, přepneš live a naopak? ANO ALE TREBA JEDEN DEN JSEM OBCHODOVAL NA SIMU A BYL JSEM SE SEBOU SPOKOJEN A ZKONCIL V PLUSU, TAK DALSI DEN TO ZKOUSIM NA ZIVO
nebo jinak? ESTE MUSIM BYT V POHO, NE ZE DOBEHNU Z PRACE NA POSLEDNI CHVILI A SUP NA ZIVO V TAKOVYCH PRIPADECH JSEM ZAS JEN V SIMU


Jinak majkll jak ctu ted Traiding COACH tak se mi zalibyla dnes hned prvni veta 9.lekce

" Obchodování je jednou z nejtěžších prací , protože při něm lidé soustavně čelí měnícím se podmínkám, které nemohou ovlivnit."

Díky moc majkll, hezkej vecer

Link to comment
Sdílet pomocí služby

[bold]Yax: [/bold]
Vysvětlení k bodu 3)
Ano MM (výše SL na malém účtu).
Protože jak jsem se dnes znovu presvědčil mnoho začínajících má představu, že nafunduje účet za 500 USD a zítra budou milionáři. A když už jsou lajcky znalí a říká jim něco MM a chtěli by na jeden obchod riskovat třeba jen 1% účtu, tak i s 10.000 USD to je jen 20ticků na YM.
Což na vyšších TF (pravidlo FINWIN - vstup na CLOSE) na vysokých TF prostě nejde.

[bold]Rogi: [/bold]
Vítej mezi těmi, co zkusili LIVE a přišli na to, že bez řádné DISCIPLÍNY a PSYCHOLOGIE to prostě nepůjde !!!!
Vydž a zadaří SE!

Třeba páteční obchod na YM v závěru senace jsem udělal LIVE, protože mi podle mého přesvědčení a mých pravidel připadal jako velice promyšlený obchod.
Výsledek?
1) PT 200USD --> BOMBA
2) Emoce při obchodu --> výrazný klid (oproti tomu, co jsem pociťoval před půl rokem na SIMu a v září na LIVE)
3) Zpětná analýza --> jak jsem ten obchod mohl vzít? Základy a myšlenka OK, ale byl to spíše risk, než promyšlený vstup.

Takže studuji a zkouším na SIMu dál...

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Rogi:

mm..přijde mi to celé takové hodně neuspořádané, neefektivní:-/ ale každý má jiný styl práce a asi je to taky o vývoji..já bych třeba neobchodoval na živo s reálnými penězi jen tak "hala bala" když mám náladu a když se mi chce atd....pokud už naživo, tak maximálně pocitvě a seriózně..

jinak mám ještě jednu poznámku - tohle mě zaujalo: "k čemu si případně došel? ZATIM JEN K TOMU, TREBA SE PLETU, ZE 3U A PRURAZY V SRPNU BYLY DOBRE A TED JAKO KDYBY SE OPET ZMENILA STRUKTURA TRHU, NO ZATIM ESTE VYHODNOCUJI "

---trojúhleníky jsou patterny, které jdou poměrně dobře testovat na historických datech a to i na statických grafech, t. backtestovat...dělal sis takový baktest? jaké období zahrnoval?

proč se ptám? protože pokud obchoduji pattern jako 3U nebo 0/v mám výhodu toho, že jsou to dobře popsatelné patterny, které jdou historicky dobře testovat...tj. neni problém si otestovat třeba 5 let a pak dostanu celkem solidní představu o tom, jak si pattern vede dlouhodobě a potýká se s drobnými shifty v charakteru trhu....pokud si takový test neudělám, tak nevím o patternu vůbec nic...jen tápu, jen se domnívám, jen tipuji, odhaduji, doufám, že bude fungovat..ale rozhodně nejsem to, co potřebuji být - nejsem si jistý....

PS. testy sou nudné zdlouhavé? ano..ale jakmile člověk jednou začne, tak alespoň u mě kupodivu to funguje tak, že sem čím dál tím víc zvědavý, jaké budou další a další výsledky a to mě žene dopředu...a taky - momentálně třeba testuji jeden robustní a hodně mechanický trendový pattern na 5min tf, abych trochu zvednul svou trendovou statistiku a rozhodl jsem se otestovat cca 10 let historie, abych dostal opravdu solidní představu o robustnosti - stabilitě...a otestovat jeden rok mi zabere cca 1 týden..což si myslím při ručním backtestu čárku po čárce neni vůbec špatné číslo...do toho samozřejmě ještě sleduju pattern v živém trhu nebo replayi a získávám další postřehy...

majkll

Link to comment
Sdílet pomocí služby

majkll, ja teda nevim, ale testovat 10 let zpatky, to mi prijde jako docela zbytecne straveny cas. Obzvlast, kdyz uz sam obchodujes live nejakou dobu a nejspis i uspesne, co tu pises. Myslim si, ze uz sam musis poznat, jestli pattern a kdy ma smysl obchodovat. Delat testy na trhu pred 10 lety, to uz mi prijde jako zbytecne. A jestli je ten pattern opravdu 100% mechanicky, tak bych si radsi nekoho zaplatil, aby mi ten vstup naprogramoval a otestoval..

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Pavel K.:

nikdy sem takhle dlouhý test nedělal, tak i pro to to chci zkusit..jestli může něco relativně jednoduchého dlouhodobě fungovat - a hlavně jak stabilně, jestli se projeví sezónnost atd....naprogramovat by to asi šlo, ale momentálně nejsem v kontaktu s žádným programátorem, takže to dělám ručně..

moje současné obchodování je hodně diskréční a to otestovat příliš nešlo, to je potřeba naučit v dynamickém grafu, ale u mechaničtějších věcí mi testy primárně slouží k dodání jistoty, že je toto v základu funkční cesta a mojí prací v live už je soustředit se primárně na money a trade management..

ale samozřejmě nikoho do testování nenutím :) a je potřeba si vždycky uvědomit, kdy má backtest smysl a kdy ne, to hlavně..

majkll

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Pavel K.:

díky :) jak si pokročil s testováním range? já sem zatím na nule, protože mi do toho skočil ten nový test, kterému se teď věnuju maximálně, takže to přijde na řadu až posléze...

stranger:

tenhle systém, co sem tady párkrát prezentoval už nějaký čas live, jinak live jsem začal loni..

majkll

Link to comment
Sdílet pomocí služby

majkll, popravde jsem nepokrocil vubec. Zaprvy toho je ted dost mimo trading (mam posledni rocnik ve skole, dovybavoval jsem si byt) a zadruhy jsem ted trochu liny.. :) Navic mam nejake veci, ktere maji v testovani prednost a kterym se ted aktualne venuju. Ten vyzkum tykajici se premarketu a ruznych range neni nutny pro moje obchodovani, je to spise takova zajimavost, ktere se ale zacnu nejspis vice venovat, az si najdu nejakeho programatora na externi spolupraci..

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to all:
Promiňte, jsem tu správně v diskuzi o aktuálním dění na trzích? :D

Dnes jeden tutový short hned po otevření, ale beze mě. a vyplatilo se přijít podívat na trhy ES v závěru dne a krásný odraz od 1195 mi nadělil 3x3 body. CElkově hodnotím den jako velmi poklidný, ani report (16:30?) s ním nezahýbal..

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To gumaczek:
...diskuzi, o trzích?! To bude asi někde vedle :D
Já dnes přišel pozdě domů, ale místo na short jsem si taky našel. Ideální příležitost na vstup se naskytla z mého pohledu na dnešním ESku po dvanácté hodině na 1224,25 kdy začaly EMAčky naznačovat pohyb dolů. Já naskočil short na 1205,25, bohužel se skluzem 0,50. Na RB8 došlo k překřížení EMAček, a to je pro mě vždycky impuls zbystřit :) A podnět k tomu pozici zavřít zatím něpřišel, i díky IBM se stále držíme dost dole ;)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to majkll:
testuji jen rok zpetne tzn. treba zacnu 0/v v breznu tak rok 2010+ 3 mesice. Kdyz to je OK jedu SIM kdyz je to OK jedu LIVE no a tam zapracuje psychologie a vysledky jsou jednou nahoru jednou dolu.

Jinak je pravda ze jsem nemel uplne jistotu a tak jsem to stopnul jel SIM s cilem udelat +2000 usd, coz jsem za mesic udelal a sup do LIVE a zas psychlogie a raz up raz down a momentalne down -670usd.
Ted kdyz mam odpoledni a tudiz svestky uz kvasi a ovoce je uskladneno, bude vic casu na usporadani si dokumentace a vyhodnoceni. Velke minus mam ve zpetne vraceni se k zobchodovanym screenum a jejich vyhodnoceni, treba se na to po tydnu muze clovej podivat z jineho uhlu pohledu.

Jinak majklle vubec to neberu jako vyrypovani, spis ochotu pomoct, cehoz si vazim a verim tomu ze to pomuze nejen mne ale i tim co to tady ctou ale neprispivaj.

a na konec 12 lekce ze Steenbargera:

Ocekavat,ze se dokazete behem prvnich let praxe obchodovani konstantne zivit, je naprosto mimo. Realistictejsi je ocekavat, ze sve ztraty udrzite v rozumnych mezich, budete pokryvat sve naklady a zlepsite sve obchodni postupy.

at se dari a dekuji ;)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Návštěvník
Téma je uzavřené.

×
×
  • Vytvořit...