Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Diskuze k aktuálnímu dění na trzích IV


Doporučené příspěvky

Včera jsem začal svůj třetí týden live. A je pravda, že zrovna včerejší pohyb trhů dolů jsem využil, ale o výsledcích se zatím moc nemá smysl rozepisovat, bo je to dost krátké období na nějakou statistiku... Plán jsem zatím dodržel v podstatě do puntíku, což je pro mě směrodatné. Neděje se zatím nic, co by se neukázalo už na backtestech a papertradingu... S psychologií ZATÍM bojuju úspěšně a nějak negativně nezasáhla do exekucí (i díky tomu, že jsem pro začátek zvolil v podstatě čistě mechanický systém), ale co mě překvapilo je, že daleko větší stres cítím, když je má pozice okamžitě po otevření v zisku a začne se tam někde plácat bez vyplněného PT, než když se otočí do ztráty a zamíří si to k SL (které navíc používám podle svého systému asi větší než většina zde přispívajících)... Koukám, že tady někteří citujete Steenbargera... taky si chci knížku koupit, ale dostanu se k ní asi až příští měsíc :D nesetkal se někdo s podobným problémem, popř. jak jej řešíte? Já se snažím si furt dokola opakovat, že je fuk jak obchod skončí, jen ať udělám vše, jak mám, což mi pomáhá nezasahovat do obchodu proti plánu, ale těch pocitů bych se rád zbavil a zatím nevím, jak na to... :/

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 2,3k
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Taraka: Počáteční nervozita odchází s každým dalším obchodem... Pokud jdeš celkově do profitu, tím rychleji odchází :). Konkrétně k tvému problému, ten stres mám i já pořád. Jen ho časem přestaneš tolik vnímat, já už třeba z profittargetů nemám vůbec takovou radost jako dříve. Spíš si ten stres snažím užívat, říkám si, že to není taková nuda a aspoň je to záživné :). Víc k tomu asi neporadím.

Měj se, a hlavně to drž jak je a nic neměň pokud ti to funguje ;)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to .:OMAR:.: dík za odpověď :) o tom jestli bude systém celkově profitabilní moc nepochybuju, jen může chvíli trvat než vyzobe nějaké ty PT, které jsou dost vzdálené :D takže určitě budou i delší ztrátová období, kde si teprve otestuju psychickou odolnost... snad máš pravdu a ta nervozita časem odezní, jen mě dost překvapilo, že je spíš u obchodů, u kterých bych ji moc nečekal... :D.
V nejbližší době měnit nic nehodlám... pracuju na dalších testech už drobnějších nuancí onoho patternu, které, když budou představovat významné zlepšení na daných vzorcích dat, po čase nasadím a obchodní plán updatuji... později bych taky rád nasadil další patterny, abych trochu vyrovnal equity systému... ale nejdříve jsem rozhodnut naučit se pěkně zvládat tenhle jediný pattern... Ještě jednou díky za reakci, jsem rád, že to není úplná abnormalita... :))

Link to comment
Sdílet pomocí služby

[bold]Majkll: [/bold] Spíš jsem myslel, jestli jsi to někde bodově nepopsal, jak to udělal Pavel K. Každá inspirace dobrá. Dohledám si to (nebo se o to aspoň pokusím). Mám půl rok co číst ;-). To Vlákno začíná I. a každé má cca 200stran :D Dnes jsem přišel až v 16:30, takže v SIM nic. Ale kdyby, tak (viz obrázek).

17385

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Návštěvník
Téma je uzavřené.

×
×
  • Vytvořit...