Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Diskuze k aktuálnímu dění na trzích IV


Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 2,3k
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

zury:
no můj tip na ESko jsem ti i mimo ten dotaz ohledně platformy sdělil ;) Dostali jsme se do oblasti kolem 1213, tedy o něco víc jak těch tvých avízovaných 1203 a zkorigovali jsme o něco níž :D
Platforma mě zaujala, to se ví. Nedávno jsem se o market profile začal zajímat, zúčastnil jsem se jednoho webináře od známého tradera a zvažuju další možnosti.
Co máš za brokera, předpokládám že asi ne IB?

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Aha, tak to jsme se moc nepochopili, ja jsem se nesnažil předpovídat, že 1203 je zlomová úroven, na které se celý UPTREND obrátí v DOWNTREND, byla to ale důležitá reference (i resistence, na ktere se dal udelat trade) pro posouzení síly trhu.

Pro mě, jako day tradera, bylo zajímavé sledovat, jestli ji trh prorazí, protože pak vím, že trh jede pořád dál na "politickém cracku" a radši budu kupovat pullbacky s TARGETY na další důležité reference (1207-1208, 1212, 1215), než abych SHORToval, tzn. nebudu bojovat s trhem, ale budu dál čekat až uvidím slabost. Další věc je, že VOLUME struktura nad úrovní 1203 je dost slabá a to taky může znamenat relativně vyšší volatilitu.

Pro dlouhodobějšího pozičního tradera je to ale zajímavá trade location, kde si může začít budovat svuj SHORT.

Mno, to je asi stejně jedno co tady povídám, každý si musí najít co jemu funguje.

Mého FCM neprozradím, je to irelevantní informace a zbytečná diskuze. Data odebírám separe.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to zury:
rozumím, jedna z důležitých úrovní je určitě 1203, samozřejmě záleží na úhlu pohledu. Souhlasím i s těmi dalšími, nad 1220 to už bude s pohybem nahoru opravdu těžší. Dostaneme se na hranici Bollingra, blížíme se i k EMA200.
Moc se mi líbil ten tvůj řečnický obrat s politickým crackem :) Oni budou prostě trhu udržovat na umělé výživě dokud to půjde.
Jinak abych to ohledně toho brokera moc nerozváděl, irelevantní mi to v souvislosti s Market profilem nepřipadne. Jde přecijen o volume, ale ten je konkrétně od IB na "špatné" úrovni, neposkytují ticková data. A i jsem slyšel, že právě kvůli tomu dochází k problémům v platformě, tedy při zobrazování footprints apod. Já IB mám a proto mě zajímalo, jestli s tím nemáš problémy, víš?
Sorry za to krátké odbočení od tématu "dění na trzích".

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Přikládám obrázek, na kterém je hezky vidět, proč byla oblast kolem 1203 důležitou referencí. Na Market Profile zas tak dobry data nepotrebujes, na VOLUME profiling ano. Já samozřejmě nepoužívám data od FCM/brokera, ale kupuju si data samostatně (možností je více, IQFeed, eSignal, atd.). Brokera zajímájí v prvé řadě vaše komise a objem obchodů, na kvalitu dat kašle, to není jeho business.

17319

Link to comment
Sdílet pomocí služby

zury Napsal:
-------------------------------------------------------
> Zdravím všechny, přináším do diskuze zajímavý
> pohled na dění posledního týdne v ES, konkrétně na
> 6-ti denní UPTREND, který začal povídáním
> Bernankeho a zprávami o rekapitalizaci bank v
> EUrovalu (což včera trochu zakyslo jak všichni
> víme).
>
> Na grafu v příloze si hlavně si všimněte, jak se
> postupně pohyb nahoru vyčerpává, a dnes v
> premarketu došel až na zlomovou hranici 1203
> (důležitá úroven rovnováhy za poslední 2 mesice),
> kde se potvrdila resistence. Jsem zvědavý, jestli
> bude mít trh sílu se nad tuto hranici dostat a
> jestli se tam i udrží. Pokud se podíváme na ESko z
> pohledu pozičního tradera, mohla by to být velmi
> zajímavá trade location pro vstup SHORT.

Smím se zeptat, proč považujete 1203 za zlomovou cenu? Ve svých statistikách ani z grafů na to nemohu přijít
:S :S
Díky! Jinak já jsem udělal včera nádherný short od měsíčního High, ale to asi každý,že :D

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdarec kolegove, tak jsem si troufnul dnes LIVE obchod klasika - 170 usd, vcera pohoda v SIMU + 400 usd, no a dnes :( jinak SL jsem nakonec umístnil no ten fundament z 150 udelal - 170 + komise -174,02 usd. Jinak mam uz ucet o 700 usd tensi. tak at se dari lip nez mne a peknej vikend (popripade dik za nazor ke grafu).

17341

17342

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To Rogi: Ja by som sa urcite bal vstupit proti HOD, vsimni si kolko krat mala cena problem ju prerazit. a keby si mal SL pod swingom tak by to nebolo 170USD. ale to je uz tvoja taktika. Ja som to tiež dnes zbabral opäť. Trh prerazil HOD a ja som vstupil na zaklade RH, pomocou TTE . vyletel som ako balonik. co si o tom Rogi myslis ?

17343

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Návštěvník
Téma je uzavřené.

×
×
  • Vytvořit...