Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Diskuze k aktuálnímu dění na trzích IV


Doporučené příspěvky

Dillinger, zle to neberu. Navic vim, ze ty jsi takovy trader-analytik.. :) Jenze ono je to obzvlast na zacatku u spousta lidi spis ke skode, protoze se pak drzi nejake myslenky a nemaji cistou hlavu pro nestranne koncentrovane pozorovani toho, co trh dela zrovna ted.. Hodne to ale zalezi na zpusobu obchodovani, jak jsem psal.
Ja jsem tvrdym zastancem toho, ze na zacatku by si to mel clovek udelat co mozna nejjednodussi a neplest do toho tolik rozumovani. Ono to totiz muze casto dopadnout tak, ze se trader "hada" s trhem, kdo ma pravdu, coz neni idealni. :)
Mne osobne to nejakou dobu trvalo nepredvidat, ale reagovat na aktualni situaci. Ale od te doby, co jsem to alespon castecne ovladl, se mi obchoduje zase o neco lip.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 2,3k
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

:)
taky mám rád věci jednoduchý, ale rád objevuju nové možnosti a kvalitním nástrojem, myšlenkou jak obchodovat neopovrhnu. "Žere" to sice spoustu času, během zaměstnání se to stíhá dost špatně, ale rád inovuju a záleží mi na tom se posouvat postupně dál. Souhlasím s tebou, že to chce čas, systematický přístup a nezahltit si hlavu hloupostma.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Analýza E-mini S&P Futures 21. října 2011 Neočekáváme opuštění krátkodobé rovnováhy s těžištěm kolem 1208, která se vyvíjí už od 11. října. Naše chápání aukční teorie nám dnes žádné zjevné scénáře nenabízí. Dnes je den před expirací opcí, což bývá pravidelně nejživější den měsíce. Očekáváme rychlé pohyby s velkým objemem obchodů kolem silných oblastí. Dodržování risk plánu v takovém dni je pro obchodníka klíčové. Pro vstupy a výstupy sledujeme úrovně s nízkým objemem obchodů v daném období. Pro uvedenou krátkodobou rovnováhu jsou to 1187.25, 1192.75, 1203.25, 1215.75, 1225.25 Doplněk analýzy: zhodnocení včerejška Včerejšek byl velmi volatilní. Po otevření neměl trh sílu otestovat resistenci 1215.50, po menším boji u otevírací ceny se proto vydal dolů najít si své kupce. To se také podařilo kousek pod zlomovou oblastí 1194, kde došlo k silnému odmítnutí. Ke konci dne jsme se konečně dočkali testu zmiňované 1215.50, která ale byla odmítnuta a trh se vrátil k dennímu těžišti. Z pohledu struktury profilu jsme včera viděli pěkný neutrální den, objemem obchodů se včerejšek řadí mírně nad průměr. Obr: vodorovné linky ukazují těžiště krátkodobé a dlouhodobé rovnováhy.

17422

Link to comment
Sdílet pomocí služby

hustej den.. na tom longu jsem vydělal pouze 160 dolců.. Cíl jsem měl na 721,2 se vstupem na 718,2, ale nevydržel jsem to.. poslední dobou ten range slábnul a bál jsem se, že skončím zase na BE.. Vyšší Pt mi poslední dobou fakt nefungovaly bral jsem jeden BE za druhým... dneska samozřejmě zákon schválnosti a cena si roste s nízkým volume.. to rozhodně nevypadá moc zdravě

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Mno vcera ECB pustila do eteru, ze zas nakoupila hromadu dluhopisu PIIGS minuly tyden.. mozna to mohlo mit neco spolecneho s tim... ja byl cely den mimo, neprisel mi platny signal :D za to pattern, co jsem zatim nedotestoval mi tam vyskocil snad sestkrat do longu... :D trochu me znepokojuje, ze je dost casty... bude ho treba osekat az teda budu mit relevantni vzorek dat... dnes by trhy mohly byt nervozni ze zitrejsiho summitu EU... cekal bych spis preslapovani na miste, ale je to fuk, pri obchodech na to stejne zatim nijak nehledim :D jen me celkem bavi to sledovat :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Rogi, :)
1. vstup: Blbost, podívej se, jak dlouhý a silný trend předcházel tvému long vstupu, který byl ještě ke všemu chvilku před otevřením
2. Úplně přesně nevím, jestli je to long nebo short? Obojí by ale také bylo špatně. Short kvůli silnému odrazu od SR long a long kvůli špatnému načasování - cena už udělala pěkný pohyb UP bez nějaké korekce.
3. Toto byl pěkný vstup na 5 min grafu. Já na to koukal na minutě a také jsem přemýšlel o vstupu, ale nakonec to nebylo zcela podle mých pravidel, takže nic.
4. Ještě stále vstup s logikou, ale pro mě už byla cena moc daleko.

Podle mě bys měl trochu zvolnit tempo a víc si obchody vybírat, spřísnit pravidla a sledovat strukturu trhu...

Já dnes nakonec žádný obchod.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Návštěvník
Téma je uzavřené.

×
×
  • Vytvořit...