Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Diskuze k článku: 12 věcí, kterým stále v tradingu nerozumím (2/3)


Doporučené příspěvky

To tomnes:
Pánové Fernando Alonso, Mika Hakkinen, Michael Schumacher (šampióni Formule1) svoje kariéry nezačínali v Trabantu jenom proto, protože ve Španělsku, Finsku a Západním Německu se Trabant [bold]neprodával[/bold]. Začínali v motokárách, které mají do vozu F1 hodně daleko.
Mikko Hirvonen začínal dokonce bez řidičáku (neviděl ani přes volant) s tím co bylo doma.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 90
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Začiatočník s majetkom 5000 USD začne s účtom 3000 a na cca 90 percent o ne príde. Poučí sa, o dva roky začne znovu, absolvuje rôzne kurzy a opäť vynuluje účet.
Druhý začiatočník s majetkom 5000 USD začne s účtom 300, pri rovnakom riziku 2 % , zruší účet, aj druhý aj tretí . Začne si sám vyhľadávať informácie a po pár rokoch má stále peniaze aj skúsenosti a môže byť ziskový.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Truncus
praveze ja som to myslel z toho pohladu ze nemam nic proti tomu zacat s 500 dolarm na mikro. Cize to porovnanie bolo v dobrom nie v zlom.

Tommes.
svojim sposobom mate pravdu, ale treba si uvedomit ze pre kazdeho 300 USD znamena nieco ine. Mozno pre vas su to smiesne peniaze (nic v zlom) ale pre nejakeho studenta ktory na brigade zarobi 100 eur za jedne mesiac cize za 3 mesiace zarobi 300 eur a pri tom sa namaka ako kon, to mozu byt obrovske peniaze. A su ludia ktory 3000 eur po kope ani nevideli a ne to si ich este vedia predstavit investovat do tradingu kde podla statistik ktore sa tu dookola omielaju je obrovska pravdepodobnost ze o nich pride. Vsetci zijeme v inych pomeroch a inak vnimame peniaze a investicie.
Ja nevidim nic na tom zle ked niekto chce vlozit 500 usd do forex uctu na mikro loty a testovat to co sa naucil co poctivo paperoval a backtestoval s malym uctom, a sustredil sa tak nie na zarabanie ale na trenovanie dodorziavania planu a psychiky. Mozno pre takeho tradera je obchodovat s 300 usd tak ako pre vas obchodovat s 3000 usd.
Neje na tom nic zle. Neodsudzoval by som preto tieto ucty.
Ved napokon ked ten jedine zisti ze skutocne dokaze hodnotti peniaze mozno sip ovie, OKEj, mam plan, viem ako na to, teraz sakra musim zarobit prachy a to aj za cenu ze pojdem do anglicka na polroka, ALE viem a VERIM tomu, mam to PODLOZENE obchodvanim na mikro lotoch, ze to DOKAZEM. a potom sa z takeho cloveka mozno stane ten co bude tiez hovori ze 300 usd je smiesny peniaz a ze sa snim neda (pretoze uz bude zarabat ine peniaze) . Kazdy nejak zaciname a kazdy zijeme v inych financnych pomeroch.
Tesit by vas predovsetkym malo to, ze aj napriek tomu malu si trader ktoremu ste pomohli tymito strankami chce a ma odhodlanie zmenit svoj zivot. A dobre skusa to v malom ale skusa. A ak pochopil tradingu a o tom co trading je potom zhodnoti ucet mikro natolko ze bude moct zacat indexi. neje to nicn erealne. Mozno to nepojde tak rychlo, ale ma to odhodlanie a pilu snahu a silu dokazat to!

"Neodsudzujme jeden druheho, sme motorkari brazdiaci cesty na trhoch. Ked stretneme kolegu s mensou masinou budeme sa mu vysmievat alebo mu pozdravime a poprajeme vela stastia na jeho ceste? nech uz ta cesta je akakolvek"

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Aha, takže teď už chápu, proč začínat s 300 USD na mikroloty... Protože lidé, co s tímto účtem začínají, se už automaticky staví do pozice ztrácejících obchodníků a proč ztácet 3000, když se dá jen 300... Zajímavý psychologický postoj k úspěchu ;) (tu) No, jak jsem psal v článku, urputnost, s jakou lidé brání tuto iluzi za 300 USD prostě nechápu, a zřejmě ani do budoucna chápat nebudu.. Ale alespoň se na ní dobře bavím ;) Sorry, nic ve zlém. Samozřejmě přeji všem to nejlepší a budu jedině rád, když tu bude v budoucnu více úspěšných traderů, ať už začali s 300 UD na nano-lotech nebo 3000 USD na normálních trzích ;)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Tomáši jsem velice rád,že jste reagoval,už jsem to chtěl udělat za vás.
Ale jak vidím,diskutující zde budou zas a znova dokola opakovat tu "svou pravdu" ktera stejně nikam nevede.
Pánove,přečtěte si prosím Tomášův příspěvek několikrát,aby jste pochopili,že mikroloty jsou,co se psychologie týče NAPROSTO ODLIŠNÉ od např.indexu atd,..
A právě proto vám při přechodu na normální index budou "zkušenosti" z mikrolotů naprosto k NIČEMU!!!
Věřím,že se nakonec pochopíme.
S úctou Michal

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To je skrátka o zodpovednosti . Hodiť na trh väčšinu majetku a optimisticky veriť, že práve ja budem úspešný. Začiatočníci väčšinou majú jedine to optimistické očakávanie a to spolu s absolvovaním zopár školení na úspech žiaľ nestačí. Je mi na smiech ak to nechcete pochopiť, no asi máte na to dôvody.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Stranger,

váš pohled taky chápu a jako argument přijímám. Bohužel ale ze zkušenosti musím říci, že prostě je v přístupu mikro-lotů a 300 USD mnohem více snění a iluzí, než přiblížení se k reálnému tradingu. Minulý rok mě požádal o přednášku Klub Investorů při VŠE. Když jsem šel později se studenty z VŠE na večeři, bylo jasné, že nikomu z těch studentů nedělalo žádný problém vydělat si 3000 USD na začínající účet (řada studentů obchodovala s podstatně větším). Já jsem bohužel toho názoru, že pokud si někdo nedokáže vydělat ani na normální účet, neumím si představit, jak najednou začne vydělávat na mikro-lotech. Sorry.
Jinak s tímto tématem raději již končím. Své názory jsem zde prezentoval, demokraticky respektuji, že někdo jiný na to může mít jiný názor a v podstatě jak píšete, každému přeji na burze jen to nejlepší a pokud mu k tomu alespoň trochu pomůže Finančník, budu jedině rád. Takže hodně zdaru, ať už je váš účet jakýkoliv!

Link to comment
Sdílet pomocí služby

krakra ne tak celkom, troska dlhsia doba bude treba k tomu pretoze spready ta zozeru :D
V kazdom pripade uzavrime to priatelsky, Tomas to predpokladam nijak utocne nemyslel. Kazdy ma svoju cestu, tak ako v zivote tak aj v tradingu.

A dalej prosim vid dole:
"Toto fórum je místem pro lidi, kteří si rozhodli navzájem pomáhat a podporovat se na cestě stát se úspěšnějším traderem..." Takze sa podme podporovat :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Milý pán tomnes.

1. To, že 95% obchodníkov stráca (či na forexe, indexoch, komoditách) je bohužiaľ fakt.
2. Podľa Vašej úvahy by sa dalo potom povedať, že ak začnem s 30.000 € mám ešte väčšiu pravdepodobnosť, že zo mňa bude ako hovoríte "zázračný" trader, ktorý sa tým bude živiť. :) ...Tak už potom chápem europolitikov, prečo by chceli euroval navýšiť na bilióny. A o pár mesiacov budú chcieť desiatky biliónov. :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Je to jednoduche. Ak chcem ist full time. Cim viac penazi mam na ucte => tym dlhsie sa udrzim v hre pri obchodovani najmensieho objemu => tym vacsia sanca ze za ten cas sa stanem profitabilnym.

To je jedna strana mince. Druha je mat na trading vybudovane podmienky. Hlavne peniaze na platformy, data, ... jedlo, byvanie ... Moze to byt vo forme uspor alebo part time jobu.

Ak sa chcem hrat, skusat, atd. je to samozrejme jedno. Ale ked budem potom niekedy uvazovat o full-time budem musiet kapital doplnit.
A urcite ze do pozicie mat z tradingu zakladny prijem sa lahsie dostava obchodovanim standardneho 1 lotu fut, aj ked zacnem drawdownom 5k$ napriklad, ako z pozicie ze obchodujem 0,05 lotu forexu.


Link to comment
Sdílet pomocí služby

tak já si taky zařádím :) :) :)

krakra celkem trefně napsal: "Říká se že 90% přijde o účet, tak proč přijít o velký účet, když se dá přijít o mikroúčet?"

a já to na to odpovídám stručně: "Říká se že 90% přijde o účet, tak proč přijít i o mikroúčet, když můžu přijít o paper účet?"

tady už muselo byt prasklých cévek :)

majkll

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...