Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Diskuze k článku: 12 věcí, kterým stále v tradingu nerozumím (2/3)


Doporučené příspěvky

Zkusím sem přispět s trochou statistiky -

Průměrný retailový obchodní účet je uzavřen v méně nežli 6-ti měsících, a 90% z nich se ztrátou! 90% lidí má ztráty (žádná novinka předpokládám). 80% těchto účtů začínalo s menší kapitalizací nežli 100 000 USD. - pokud máte potřebu, vyhledejte si to konkrétně na internetu.

Nemusíte být tedy raketový vědci, abyste viděli, že pokud v trzích vyděláváte, vaše zisky jsou vytvářeny právě od těchto obchodníků, kteří jsou silně podkapitalizovaní. Pokud Vám tedy někdo píše že si máte našetřit na pořádný kapitál, je to z jeho strany laskavost, se kterou by se nemusel obtěžovat. Ze statistického hlediska to není nic, co nemá racionální základ.

Zkusím to napsat ještě jinak - minimální kapitál na seriózní obchodování si představuji vše nad 100 000 USD. Předpokládám, že s tím budou mít problém hlavně ti, co si v tradingu nic nevydělali a myslí si, že to zvládnou s menší částkou. Neříkám, že to nezvládnete, je mi úplně jedno.

Závěr si z toho vyvoďte každý jak uznáte za vhodné, a samozřejmě s klidem předpokládejte, že zrovna Vás se tohle netýká. Přeji mnoho štěstí.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 90
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

deluxe :

Začínajúci obchodníci strácajú hlavne preto, že NEVEDIA obchodovať. Pretože na permanentný zisk v tradingu musí dotyčný vedieť obchodovať. A čo to znamená "vedieť" obchodovať je komplex vecí a podkapitalizácia je len jeden z vážnych problémov. Takže, ak to nedokážu, z logiky vecí je jasné, že ich nezachráni ani veľký účet, ten možno dočasne predĺži životnosť účtu .

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Trucnus:
Je to přesně tak jak říkáš, začátečnící ztrácejí, protože neumí obchodovat a používají mizerný obchodní systém založený na překřížení čehosi. Tím že mají malý účet si jen velmi výrazně sníží šanci se to naučit, protože než se to stihnou naučit je po účtu a 80% z nich skončí.

Pokud Vás zajímá jak přesně si vedou začátečníci u Global Futures, v červenci zveřejnil p.Kužel přesnou statistiku:

Nové účty od 1. 5. do 30. 6., tedy za dva měsíce. Výsledek v procentech 82 : 18 v neprospěch vitězů! Celková ztráta 44%.
Účty otevřené mezi 1. 3. a 30.4, opět za dva měsíce a výsledek skoro stejný, 74 : 26, ztráta 51%.

Nakonec výsledky účtů otevřených od 1. 1. do konce února a výsledek byl 76 : 24, opět v neprospěch vítězů, celková ztráta 39%.

Přesto přeji všem začátečníkům ať se daří! :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Tahle diskuse je vetsinou zbytecna. Jednoduse, at si kazdy dela co chce - at si obchoduje s 300 USD nebo 3000 USD anebo 300 tis. USD. Je marne nekomu rikat, ze s papirovymi kridly nevzlitne a pokud nevleze na utes, ze to jde, tak je to jedno. O no vlastne 300 USD neni ani ten "utes" - ztratit 300 USD neni zadna katastrofa, jsou konicky co stoji vic.

Zajimavejsi by snad byla jina uvaha. Porad se mluvi o risku, MM, RRR atd. Mozna by stalo za to pocitat, ze RRR je de facto funkci velikosti uctu. Proto asi bude mensi ucet nachylnejsi na ztraty, protoze jeho predikce jsou bud v casovem intervalu vymykajici se vsemu co neni dobry PC procesor a pripojeni anebo jsou nachylne na presnost odhadu trendu (SL mam maly na pripadnou odchylku). Vetsi ucet naopak ma posunuty odhad trendu dal - je prece jasne, ze pravdepodobneji vstoupim dobre" s odchylkou +-1000 USD (jako SL napr. v pripade spreadu) nez s odchykou +-100 USD nebo dokonce +-10 USD (to uz nemam smysl vubec obchodovat). Jestli by byla tahle diskuze k necemu dobra - zkuste si nasimulovat, jak bude vypadat vas system obchodovany s 300 USD a 300 000 USD. Bude to dobra skola na pochopeni pravdepodobnosti uspechu a toho jak vypadaji "papirova kridla"....

Nean

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ok tak si otvorim ucet 5000 usd a aj tak budem obchodovat nanoloty :) to uz je v poriadku ? :)
Bavime sa o ucte alebo o zaobchodovanom objeme na jeden trade? Ja som uz velmi dlho vo fachu a mozem cestne prehlasit ze je jedno ci zacinate s 300 alebo s 3000 usd uctom. Ide o to aka velka ciastka vas aspon trochu zaboli ked ju stratite. A ked nedokazete dodrzat disciplinu pri 300 usd ucte tak to nedokazete pri ziadnom objeme. Uplne idealny stav je ked niekto kto ma aj na 10k ucet a zacne s 300 usd uctom a hneva ho a kazdy strateny mikrotrade tak ako keby prisiel o tisicky usd. To je ta prava zodpovednost z ktorej potom prameni disciplina.
Takze odporucam zacat s 300 usd a brat to smrtelne vazne. Nie je to hra je to tazka praca. (tu)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

No po přečtení této diskuze se musím přiznat, že mě nenapadá nic, čím bych jí mohl obohatit.
Nevím zda po dnes absolvovaném pohřbu na mě dolehla jeho tíha, ale přijde mi, že v poslední době začíná být mrtvo i tady na finančníkovi. Nebýt článků Tomáše a Petra.
Možná, že se mýlím. Pokud však porovnám dny před 2-3 roky, kdy jsem finančník objevil a dnes, bohužel se mi to tak jeví.
Místo toho se zde lidé čím dál víc napadají, uzurpují si tu "svou" pravdu a nedokáží akceptovat názor toho druhého ani přes monitor.

Já přeju všem tady pevnou vůli na cestě k tomu "jejich" úspěchu. To kam se kdo vydá a kde skončí, může stejně zjistit jen ten dotyčný/á sám. Vše ostatní jsou jen teorie a ... "předpověď počasí"....

Link to comment
Sdílet pomocí služby

„Tramtarata, ratata, už sem vezou škvrňata. Zavážou je do plínek a bude z nich kuklínek.“
Kuklínci spí v hajárně ... a neprobudí se dříve, dokud se nepromění v mravence.

Mini kontrakty jsou také jen větší píseček pro větší děti co už mají autíčka na vysílačku a kde když jeden druhému rošlape bábovičku tak se nehádají nejdřív jejich maminky, potom se neperou jejich tatínkové a nakonec se nesouděj advokáti jejich dědečků:

www.financnik.cz/wiki/mini_komoditni_kontrakty

125-ky jsou také proti královským půllitrům prdítka a také určitě někteří koukají na ty dólu přes prsty. Myslím, že i Michelle nejdřív jezdila na tříkolce než se naučila rovnováhu zato ale měla výborného trenéra zadarmo a uměla se pak také parádně vdát:) a doufám, že ji sláva nestoupla do hlavy.

Na druhou stranu bezpečně vím že na každé výkonnostní úrovni se začíná od píky a pokud se člověk zrovna dobře nenarodí tak u ní může i skončit.

Původně jsem chtěl napsat jen ten odkaz, ale nedalo mi to okvítkovat něčím k pobavení a pro některé i k zamyšlení. Hlavně ať se daří aby měl člověk sílu své jakkoli těžké břemeno alespoň unést. (tu)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Aj z 300 usd sa da urobit 10 000 000!
Ten kto sa nevzda, ma silu "bojovat" ucit sa, ma odhodlanie atd moze dokazat cokolvek. Ved len si spomente ako vznikol windows ci mac ci apple, myslim ze niekde v garazi. ako vznikly dalsie projekty, ako google, myslim ze to boli studenti nejaky atd atd...
Ja ked som zacina pred par rokmi (a verim tomu ze najdu sa aj dalsi) nemal som vela penazi, mal som len PC a knizku "ako sa stat uspesnym obchodnikom" a rozhodol som sa ze vybudujem firmu. Ludia hovorili naokolo, ked nemas milion korun firma sa ani neoplati budovat, ani sa to neda. (pripomina vam to nieco?) Dobre mozno keby som mal milion korun v tej dobe, mozno by mi to netrvalo 6 rokov ale mozno len rok a mozno by sa mi to ani nepodarilo, lebo tym ze clovek prechadza roznymi prekazkami sa vlastne uci. Ked padne na hubu tak sa uci postavit co najrychlejsie aby sa oprasil a isiel dalej. Skratim to. tiez som nezacinal s milionami, ked to peniazmi zhrniem zacinal som s knizkou za 600 sk cca + PC co som mal doma co nam s bratom kupili este rodicia. A dnes mam firmu ktora je ovela vacsia ako vtedy, mame plno zakazok a dokonca dostavame aj lukrativne zakazki od ministerstva.
Co tym chcem povedat je fakt ze ludska mysel je ta sila ktora pohana nas vpred. Sme obmedzeny len svojim mentalnym a dusevnym postojom, inak dokazeme cokolvek v akejkolvek oblasti.

At sa dari :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Tomáši moc děkuji za každý Váš článek, ne vždy se Vašimi radami řídím a velmi často za to zaplatím, ale taková bývá cesta růstu.
Nechci nikoho urazit, ale příjde mi, že Nean bude mít pravdu. Možná mikroloty umožní dotyčnému traderovi "se cítit", protože je live, ale současně nechce snášet velkou emoční bolest v případě ztráty. Ta, ale nakonec potká každého, kdo to myslí vážně. Takže jsou mikroloty možná jen takový odklad. Nesoudím, každý ať nese svou kůži na trh sám za sebe. O tom je trading.
Nicméně tato "hádka" zda mikroloty ano či ne, na těchto stránkách neprobíhá poprvé a zatím jsem nikde nečetl jednu podstatnou věc: "Kdo jste účet za 300 USD zhodnotil na 10 000??? (nebo aspoň na 5) a nyní obchodujete plné kontrakty? Nestyďte se, pokud na tohle nedokážete odpověďět, pak je to rozčilování asi o ničem.
Všem mnoho dobrých obchodů,
P

Link to comment
Sdílet pomocí služby

veľmi dobrý článok od tomáša,

tak ako všetky na finančníkovi. hlavne sa mi páčia články pre začiatočníkov (normálne sa keď ich čítam akoby som videl seba pred rokom, keď som začínal - samozrejme hneď live, veď to nemôže byť ťažke - odvtedy som prešiel poriadný kus cesty a poriadny ma ešte čaká - postavil som obchodný systém, backtestoval a backtestoval...na budúci mesiac ma čaká posledný mesiac dema a potom šup na live).
Ja len som chcel k tej veľkosti účtu povedať, že každý z vás má vlastne pravdu. Nemá pre mňa zmysel začínať s obrovským účtom, to zo mňa lepšieho tradera nespraví. ja som sa rozhodol začať s malým účtom a postupne ho zhodnocovať, pridávať miniloty, ziskávať skúsenosti a pod. Tomáš má pravdu, že pri takom malom účte nemôže byť rečí o serióznom MM a RRR. ale mne nejde o to, aby som dnes spravil obchod a zajtra zo mňa bude milionár - hoci by som nebol proti :). Ide o tom aby som sa s tým malým účtom dostal na určitú hranicu, kde si budem môžem povedať, že účet si celkom dobre zhodnotil a celkom to šľape, dosť si toho naučil takže čo to tak brať serioznejšie a postúpiť o level hore. (samozrejme nevymazať pritom celé svoje úspory, ako to spravila väčšina traderov - dokonca aj tý z knihy Market Wizards).
Potom si môžem povedať, že Tomáš má vlastne pravdu, že seriozne obchodovať znamená mať aj určituú výšku účtu, kde sa budú točiť iné peniaze ako na mikro a mini lotoch. a potom sa budeme môcť baviť o MM a RRR a podobných veciach.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

no, jedinym vysledkom tejto diskusie je, ze mame predstavu kolko ludi obchoduje vacsie ucty na indexoch a kolko mikroloty na forexe :)

ja som zacal s uctom 4000USD na NQ, zatial som ho nevymazal, ale ani nejako vyrazne nezhodnotil. Pride mi zbytocne obchodovat nejake mikroloty, 2 roky sa to ucit, potom prejst na 10x vacsie objemy a sledovat, ako sa mi ruca psychika pri prvej serii strat, ktora je 10x vacsia nez to na co som zvyknuty. A mozem zacat odznova... Radsej budem svoje psyche postupne privykat na straty, ktore skutocne citit. Ak mam nejaky neprijemny drawdown, radsej prestanem obchodovat, trosku sa pozbieram, trosku papertradujem aby som znovu nadobudol sebadoveru a neobchodoval v psychickom krci. Ak by ucet isiel do minusu, aspon ho nevymazem hned, a nebudem stracat tak rychlo aby som ho nemal z coho doplnit.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

PetrPavel,
ja ti odpoviem. Začínal som s podstatne väčšou sumou a dopadlo to presne podľa štatistiky. Bolelo to hodne, ale nevzdal som sa. Doplnil som účet menšou sumou a začal som sa učiť na mikro. Mal som slabšie chvíle, ale už to nebol mínus, točil som sa okolo nuly. Ako som prestal strácať, doplnil som účet. Dnes po cca 4 rokoch môžem povedať, že som v zisku, som spokojný. :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

PetrPavel,

myslím, že jste to asi vystihl naprosto přesně větou, že mikroloty je takové "odkládání reálného tradingu". To je asi nejpřesnější specifikace, co jsem tu zatím četl.
Yamato pak naprosto přesně a trefně popsal situaci (ostatně jak popisuje velmi často ve svých příspěvcích) a ten nejzásadnější rozdíl mikroloty vs. seriózní účet.

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...