Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Diskuze k článku: 12 věcí, kterým stále v tradingu nerozumím (2/3)


Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 90
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

horse.czech:
Zkoušel jsem obojí a vidím to tak, že se 100K se obchoduje líp, ale je obtížnější dosahovat stejného procentního zhodnocení než u 10K. Ale jedná se jen o mou poměrně krátkou zkušenost a týkající se výhradné spreadů. U ID to může být úplně jiné.
V čem vidíš rozdíl mezi 10K a 100K účtem ty?

Link to comment
Sdílet pomocí služby

roman06,
zdravím a není lepší se učit na paper účtu než na nanolotech?? :)
Spousta lidí Tomáše špatně pochopilo(většina z nich má právě 500 usd účet).Špatně se to vysvětluje,ale obchodnici na těchto účet si na něj mentálně zvyknou,aniž by si toho byli vědomi,protože je to velmi pohodlné,minimální odpovědnost,žádný nebo malý stres a tak to jde měsíc za měsícem,rok za rokem.Zkrátka je to odsunování reálného(velkého) tradingu a čím déle tento stav trvá,tím je to horší.
Psychologii se na takovém účtu naučit nedá a když obchodník přejde na standartní trading plný sebevědomí a odhodlání,je pak stejně vykulený jako běžný nováček,jak s ním jeho emoce cloumají ;)
Michal

Link to comment
Sdílet pomocí služby

@Pavel K.: ano, je to logické, ale u mě to nefungovalo :-(

@MichalMV: já tam musel dát 200.000 Kč, respektive 8.000 eur pro začátek. nedokázal jsem se dokopat, abych se učitl na menší částce, protože zisk z ní (já mám max výnos cca 20% p.a., spíš někde kolem 15%) byl příliš malý. Takhle sice zisk pořád nic neni, ale za celou částku si klidně koupím druhý auto do rodiny, takže už to není tak zanedbatelný. no a když to chvíli pude s 8.000 eur, pak je načase se do toho trochu obout a přidat pořádný kapitál :-)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 1 month later...

Dobrý den,

měla bych dotaz týkající se současné ekonomické situace ve světě. Ačkoli zde byla z mé strany snaha dopátrat se nějaké odpovědi, která by byla pro mě uspokojivá, tak se bohužel nepodařilo.

Vzhledem k ekonomické krizi, která v nedávné době postihla svět a která je, dle mého názoru, opět "ve vzduchu", tak by mě velmi zajímalo, jak by tato krize mohla postihnout burzu jako takovou. Resp. úplně nedokážu odhadnout, v jakém směru by burzu poškodilo třeba úpadek eura, neustálé oslabování dolaru atp. Je to možná dotaz spíše na ekonomy, ale osobně by mě zajímaly názory a myšlenky odborníků z tohoto hlediska (tedy ne dopad krize a následný růst cen). Několikrát zde byla zmíněna "dlouhověkost" burzy (resp. její dlouhá existence), nicméně se domnívám, že ekonomická krize musí mít nějaký fatální vliv na možnost obchodování na burze. Jedná se mi o dopad na brokerské domy, existenci burzy samotné atp.

Nejsem si jistá, zda se vyjadřuji přesně, ovšem snažím se přemýšlet o burze v šiřších souvislostech a na tuto otázku nenalézám odpověď.

Děkuji za reakce.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

> memacek

Kdo to je "odbornik"? (jen takova recnicka...) :)

Doporucil bych Vam prestat se divat na televizi. Mozna pak po case zjistite, ze to na tom svete vlastne neni tak spatne.

Co se tyce te Evropy, o tomto bysme tady mohli vest dlouhosahle debaty, ktere by nikam nevedly (ale stejne se tady asi povedou). Odnesou to asi hlavne veritele zadluzenych statu, burzu jako takovou to podle me nijak neposkodi. Ikdyz osobne ocekavam nejake dalsi pokusy o vyvedeni vice moci do nadnarodnich instituci a dalsi pokusy o regulaci trhu za ucelem "zabraneni vzniku podobnych [ital]krizi[/ital] v budoucnosti" ...klasika

Trhy rostly a padaly, rostou a padaji a porostou a budou padat. Problem je spis v tom, ze pokud se odehraje vyraznejsi propad, jsou toho plna media (casto je to okoreneno spekulacemi nad nejruznejsimi katastrofickymi scenari), pokud se odehraje vyraznejsi rust, nikdo to moc neresi, protoze "takto to ma prece byt". Tento problem medializace lze jednoduse vyresit tak, ze clovek prestane sledovat televizi, jak jsem zminoval na zacatku. Je potreba si taky uvedomit, ze nikdy nic nemuze rust donekonecna. Pokud urcita ekonomika roste 2% a nasledujici rok roste opet 2%, obecne se to povazuje za "stagnaci". Co takhle se ale zamyslet nad tim, ze pokud prvni rok pridame 2%, nasledujici rok "stejna" 2% vlastne predstavuji vetsi absolutni castku? Je exponencialni rust udrzitelny do nekonecna?

Pro hodne lidi byly roky 2008 a 2009 hodne tezke a stresujici (dovolim si rict hlavne pro ty zadluzene). Ja jsem vydelal v danem obdobi na me pomery dost penez. Kde jedni vidi katastrofu, jini vidi prilezitost.

To jen tak na odlehceni. Sorry za offtopic, ale tohle mi nedalo.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravím,no gizmo to vystihl naprosto přesně.
Jaká ekonomická krize?Ona nějaká je?Já žádnou nepozoruji,trhy rostou a klesají,dělaly to včera,dělaly to dnes a budou to dělat i za 100 let.Pokud chcete obchodovat na burze,musíte přestat žít tím,čím žije většina lidí a to sledováním zpráv,které jsou neodborně podány a dosti přitažené za vlasy.Přestat vymýšlet konspirační teorie atd,..
Opět musím říct,že gizmo to vystihl velice dobře (tu).
Lidé mají každou chvíli někde nějakou "krizi" a hned se snaží spekulovat,jaký to bude mít negativní dopad.Prostě si toho NEVŠÍMEJTE,nemá to cenu ani smysl.
S pozdravem Michal

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Krize je příležitost, jak a) ozkoušet svůj obchodní plán, zda je dostatečně robustní a b) vydělat na poklesu.

Čistě z matematického hlediska je "krize" požehnáním pro obchodníky, protože nabízí na trzích tolik potřebnou volatilitu (kdyby nic neklesalo a nestoupalo, tak nikdo nic nevydělá).

Jinak burzy jako takové by krize přežít "měly", brokeři samozřejmě mohou zkrachovat, to je podnikání jako každé jiné. Burzám může hrozit nebezpečí pouze v tom, že to někdo přežene s jejich regulacemi,nebo že nějaký terorista ochromí jejich technickou infrastrukturu, nic horšího už se podle mě nemůže stát.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

@xzajic, memacek:

ad burzy: nyní hrozí velký nebezpečí, že se lidi přesunou na OTC viz chi-x apod, primárně kvůli transakčním nákladům.

ad brokeři: je tam nebezpečí, pokud dělají taky prop trading. pak se jim může něco po*****, a dopadnout jako MF Global...

ale tohle se vždycky tak krásné probírá u piva :-)

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...