Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Indikátory a obchodní systémy


Sid

Doporučené příspěvky

Endy dovoluju si taky něco říct k BB. Jak zmínil Sid, sell high, buy low. Dneska jsem si BB zkusil po cestě po dálnici :-) ještě jsem k tomu přihodil RSI jako filtr :-) Osobně si myslím, že BB je vhodnější spíš na nižších TF na velmi efektivní skalping. Já to zkouším na 1min když je trh do strany a musím nahradit trendovou OS. I přes poměrně divokou jízdu přítelkyně a rušivé vlivy cestování na našich cestách jsem udělal přes 60pip na šesti obchodech se SL 10pip včetně spreadu. Všechny zavřeny v zisku!! Když se naučíme vyhledat trh kdy to netrenduje a použijeme podobnou strategii, která dává několik obchodů za hodinu s velmi úzkou SL, je to jako kvasnice, účet pěkně kyne :-)

2908

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 4,6k
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Rhombic1:
Vdaka za zaujimave info, zhodou okolnosti som si tiez tychto vlniek vsimol prave vcera vecer na kabli a tiez som trocha kvasil :). Podobne chovanie som zbadal aj na librojene, kde sa to z casu nacas presne takto chova, dokonca s este trocha vacsimi rozdielmi. Tam je to vsak pre mna uz vacsi risk. Otazka je, ci to nie je specificke aktualnej situacii pred burkou.
Endy

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to Sid : Ma problem s tym ze niekedy po vikende mi zle pocita pivoty . Ako keby VT daval pre Asid PPS ine hodnoty ak ma . Do Asid PPS som nezasahoval takze chyba bude urcite vo VT . Cas pocitania pivot points je v poriadku len ako vidiet na obrazku gbp/usd tak medzi piatkom a pondelkom je akokeby este jeden den tvoreny len jednou svieckou . Neviem kde je problem . Viem ze pivoty na roznych time frime vykazuju miernu odchylku ale ja mam tu odchylku extremnu . Napr.: eur/usd pivor na 5M = 1,3294 60M = 1,3246 1DAY = 1,3252 Na DAY grafe mi ukazuje pivot sice spravne ale zase graficky je tam zle vyznaceny dnesny LOW. Tento problem je na vsetkych paroch .

2932

2933

2934

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Je to zvlastne ale v piatok mam close v 16:05 a dnesnu open mam 16:50 takze sa ani nedivim preco to nechce vypocitat pivot kedze picot pocita na close o 17:00 EST . Mam tu este viac anomalii :D Pivoty mi vsade v pohode zobrazuje ale na 4H grafe mam len plavajuce pivoty pevne mi nechce zobrazit a na 2H grafe mam plavajuce pivoty plus pevne pivoty na libru to znamena ze len tie zlte ...mna z toho klepne pepka :D

Ma niekto podobny problem ?

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To Volf :
tak uplne normalne to nie je lebo VT nezaujima ze ci je pondelok alebo nedele. Zaklad pre vypocet pivot je High low a close predosleho obchodneho dna, Close je vzdy o 17:00 EST a Open noveho dna je 17:01 a je jedno ktory den to je . Problem je ze je vo VT software chyba ktora niekedy zapricini to co vidis na ovrazku vyssie a medzi piatok a pondelok vsunie este jeden den alebo zakresli zly cas close . Ja mam piatkovy close 16:05 a tym padom indikator nema z coho vypocitat hodnotu pivot. Ja som to riesil tak ze som v indikatore posunul cas close na 16:00 a zajtra to budem musiet zase zmenit. Jedine co ma zaraza je fakt ze tento problem maju len niektory obchodnici . Napriklad Sid tento problem nema a grafy mu vykresluje korektne . Kde je potom problem ?? V pocitacooch alebo priamo na serveroch CMS. Viem ze na demo uctoch boli podobne problemi ale ja mam ostry a tam by sa take nieco nemalo stavat .

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Sutik samotné rsi je ti na 5min grafu na 2 věci. Zkus k tomu přidat Bollinger bands, MACD a ema 45 a plovoucí pivoty. Pak si na finančníku prostuduj jak se s macd pracuje, co to je divergence! S tímto systémem lze skalpovat. A kdo říká, že skalping je na fx nesmysl, nemá úplně pravdu. Krom jednoho obchodu, který jsem otevřel po 14:30 a dostal se do hope modu a začal hýbat se sl, používám fixně nastavené sl na přibližný 5% risk. Přikládám výsledek obchodování za 4 dny.

2966

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Návštěvník
Téma je uzavřené.

×
×
  • Vytvořit...