Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Indikátory a obchodní systémy


Sid

Doporučené příspěvky

V reakci na předchozí příspěvek chci prohlásit, že Sida osobně neznám, natož aby jsme snad byli jedna osoba? Sida znám pouze prostřednictvím Finančníka a využiji této příležitosti k poděkování za jeho práci pro FX komunitu v ČR a SR. Ač se o mne předchozí příspěvek lehce otírá, tak na nic z toho reagovat nebudu, k ničemu by to nebylo, každej si obrázek udělá jistě sám.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 4,6k
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

To joachim:

Nedalo by sa popisat o tych opciach trochu viac, alebo vseobecne o forexe, co si o tom myslis, ci je mozne stabilne robit aspon tych 5% mesacne, kolko to trva, kym sa clovek do toho dostane...atdatd.
Mohol by si prosim, vysvetlit, aky je rozdiel medzi straddle alebo strangle a entry na obe strany pred fundamentami? Vdaka.
Sak sa nehadajme ludia, nicomu to nepomaha.
Clanok bol priemerny, ale mozno v buducnosti bude nejake pokracovanie, kde sa aj my zaciatocnici dozvieme nieco viac, nieco dalsie...

Maatej

Link to comment
Sdílet pomocí služby

joachim,
mas pravdu, primer to nebyl nejstastnejsi, ale jiste vis, co jsem tim myslel... Neumim si predstavit uspesneho tradera i CZ typu, ktereho fx slusne zivi, jak rano vezme aktovku, termosku a dva chleby a vyrazi do traderovny traderovat na pany :-))). Fx a asi i komodity a spol. nejsou jen o penezich, ale i o svobode a ta by byla i pri sebelepsim platu ztracena...

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Joachim: proc se vlastne kazda diskuse, do ktere se primichas, promeni ve flamewar? Zkousel jsi nad tim premyslet? Asi tu jsou sami zli osklivi lide, co? :))
Account statement je hezky, taky jsem mel v nekterych fazich podobny, nekdy to zase bylo horsi. Ale at jsem byl zrovna rozjety, nebo mel krizi, vzdycky jsem se snazil lidem pomoci a ne je napadat. Chce to vzdycky prispevek po sobe dvakrat precist a odstranit vse, co je nekonstruktivni a nebo to nekoho muze urazit. Nerikam, ze se to vzdy povede, ale precejen - ty jsi o sve pravde natolik presvedceny, ze misto abys diskutoval, tak lejes olej do ohne a pak rves hori. Nejde jen o to, jaky jsi trader, ale jaky jsi clovek. Tady na foru mi konkretne Sid dal tolik informaci a venoval tolik casu vysvetlovani veci, a nic z toho nikdy nemel (krome obcasneho dekovani a treba taky par urazek od blbcu, kteri snedli vsechen rozum). A takovych jsou nas desitky ne-li uz stovky, mrkni se, kolik traderu se tu vystridalo. Pokud chce nekdo uspet, musi na tom pracovat sam, ale Sid tu dava dost velkou podporu pro zacatek, aby se v tom lidi kompletne neztratili a nehledali roky to, co muzou za par mesicu absorbovat z fora a pak uz pracovat sami na sobe.
Mas dve moznosti - budto se jako zkuseny clovek budes snazit konstruktivne pomahat, anebo budes ztracet cas hadanim se o vecech, ktere jsou pro kazdeho v tradingu individualni, a nicemu tim neprospejes. Byl bych ti vdecny, abys mi pokud mozno ani neodpovidal, staci, kdyz s nami budes diskutovat vecne a nenavazet se osobne. Kazdy uspesny obchodnik muze byt prinosem pro forum, ale je to o komunikaci.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

dzink,
úplný súhlas !!!
Aj keď som dosť pasívny prispievateľ do diskusie, nedá mi aby som nepodporil všetkých kolegov, ktorí sa radi delia svojimi neoceniteľnými skúsenosťami s ostatnými. A robia to celkom nezištne len preto, aby pomohli iným... A samozrejme na vrchole týchto všetkých ľudí je SID !!!

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Pani "profesionali",

Ocakavam, ze sa budete vyjadrovat vecne a nie srandicky. Taketo srandicky vyzeraju ako z materskej skolky. Chytili ste sa veci, ktora bola v P.S. cize dost nepodstatna a niektori ju tu povazuju za podstatnejsiu ako samotny trading.
Dzink, ten flamewar je zda sa iba vo Forex vlakne, pretoze niekomu asi moc nevyhovuje, ze sem napisem ako to vidim ja a mozno sa to dotyka niekoho ega.

1. Mne je vcelku jedno kolko kto komu pomaha co sa informacii tyka, vsetko mate aj tak pred nosom a v bezne dostupnych knihach za par $. Staci otvorit oci. Ak niekto tvrdi ze 2-5% mesacne je smiesne tak take tvrdenie je uplne mimo realitu a mam za to, ze taky clovek je asi v biznise a live alebo par mesiacov alebo ledva 2-3 roky. Trading je o konzistencii a tak sa na neho ja aj pozeram.

2. Pokial niekto hodnoti niekoho ineho vo fore co ten druhy vie alebo nevie, tak nech ukaze svojim statementom co vie on sam. Mam za to, ze ak chce niekto kastovat ludi na tych co vedia a co nevedia, nech dokaze najskor co vie on sam, ale v realite statementom a nie len roznymi radami a teoriami vo fore.

3. Ti co maju pocit, ze tu malo dakovali tym davam tento link aby nemrhali miestom vo fore www.ngline.ru/fun/1000000.swf

4. Ten komu je 2-5% mesacne malo nech sem da svoj vypis a vyvedie nas z toho hrozneho omylu v ktorom zijeme !

5. Ocakaval som vecnu diskusiu. Dal som sem statement. ani jedna otazka o tom aky S/L bol pouzity, ake targety, preco to nie su scalpy ale swingy napriek tomu, ze niekto povazuje FX len za "intradenni zalezitost" atd. Obchoduje tu snad niekto, alebo je tu len klub citatelov trading literatury ? Namiesto vecnych argumetnov tykajucich sa tradingu sem pisete ako deticky v skolke, ktorym niekto urazil ucitelku. Prepacte pani, ale presne tak to vyzera.

6. Ak chete niekomu v tradingu VERIT alebo NEVERIT, tak to robte vzdy a len na zaklade jeho realnych vysledkov na ucte a nesudte ludi len podla prispevkov do fora. Nesudte tak ani ludi s ktorymi suhlasite ani tych s ktorymi nesuhlasite. Cely tento biznis je plny ludi, ktory vedia o tradingu pisat tisice stran, ale na trading ucte vacsinou 0 alebo minus. Zapamatajte si, ze iba statement je dokaz, nie vas subjektivny pocit o tom druhom. Sme ludia, sme plni predsudkov a roznych asociacii, ale realitu dokazuju iba cisla ........


pekne sviatky vam vsetkym :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

joachim:

ad1. 4.:
samozrejme pokial by to bolo 100% teda ziadny risk
tak je jednoduchich 5% mesacne * 12 mesiacou 60% co je dost.
Ja pocitam normalne tak 25 -30% rocne za super zisk lebo navratnost je do 3 rokov!

ad.3
som tu kratko ale SIDa tu vidiet na kazdom kroku! ;-)

ad.5
mas pravdu chcelo by to viac hovorit o nejakich 3 - 5 teoriach technickeho obchodovania
a analyzu trhu po tyzni a na dalsi tyzden z fundamentaalneho hladiska. (tak si moze kazdy preverit kto co hovoril a ako sa to splnilo) ale v takomto vecnom rozhodovani bez emocii su nasi kolegovia z ciech (nemecka) lepsi!
Na slovensku vladnu skor emocie a zavist alebo na druhej strane vytahovanie aky som frajer! ;-(

ad.6
zijes asi mimo SK alebo zil si? lebo si asi nad vecou.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Návštěvník
Téma je uzavřené.

×
×
  • Vytvořit...