Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Indikátory a obchodní systémy


Sid

Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 4,6k
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Dute Napsal:
-------------------------------------------------------
> a teraz by som len velmi nerad zistil ze Radovan65
> je jedna vymyslena identita napr.Sidom :))
>

Heheh keby aj (co nieje) tak ti to moze byt uplne jedno, hlavne sa treba ucit obchodovat !
off topic
Mysliim ze som sa dost raz obul do radovana prave pre propagaciu obchodovania bez SL viac menej aj to je asi urcita cesta zistil som (aj ked nikdy bez SL neobchodujem) ze sa takto obchodovat da a dokonca uspesne a staci na to jeden indikator.
Nedavno som spoznal isteho cloveka , ktory tiez obchoduje bez pouzitia SL a je skoro neustale v zisku a pouziva len jeden indikator, (nepoviem ktory) aby niekto neskusal a neprisiel o ucet :-)
Takze takto sa chcem radovanovi ospravedlnit aj ked to nezvyknem robit za odsudzovanie jeho systemu.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

buchel
Zapne to a modli sa ak to pojde spravnym smerom? hovorim ze pouziva jeden indikator obchoduje na hodiovom grafe a hovorim ze je skoro!! neustale v zisku, nehovorim co pozicia to zisk. Ale jeho uspesnost je ozaj velka.
Bez SL myslim to tak ze ak ide pozicia znacne proti nemu tak myslim ze ju zatvara.
Ale kedze ja mam svoj system drzim sa redsej toho aj ked na SL sem tam vypadnem. :-)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Joachim: Tvuj statement je úctyhodný... Mohl bys prosím Tě popsat svou techniku obchodování ? V tomto vlákně se to určitě hodí. Já vím, že jak píšeš je to všechno všude tady kolem... Nicméně každý si nakonec vybere jistý výčet zásad, pravidel, indikací, ..., kterými se řídí. Anebo pokud je tento požadavek příliš silný, tak třeba vem prvních několik obchodů z toho tvého výpisu a popiš je jestli můžeš...Tj. hlavně okolnosti, příčiny, důvody, signály, atd. proč jsi postupoval tak jak jsi postupoval. Díky.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

@ joachim
Pouzijem Tvoj vecny a fakticky styl a pytam sa ako mi dokazes ze ten vypis je z live? Preco Ti mam vlastne uverit ze je Tvoj? Vies kolko vypisov sa po forach kade tade povaluje?
Ja si Ta osobne velmi vazim za to, ze si ukazal ako obchodujes opcie na NFP. Toto bol impulz ze som zacal patrat co to tie opcie su. Tiez som zhltol Tvoj prispevok o prikupovani v trende, max. 1 minusovej pozicii atd. Je pravda ze som Ti osobne nepodakoval a teraz mam pocit ze by si o to aj tak nestal. Rad by som sa od Teba dozvedel viac, najradsej uplne vsetko co vies, takisto ako od Sida, Volfa, Rona, TEQUA a dalsich. Uz Ta tu vyzyvali aby si pokracoval, zalozil vlakno a ukazal viac. Odpovedal si v zmysle ze vsetko podstatne a potrebne si uviedol a pokracovanie mozno inokedy na vlakne o opciach. OK, je to iba Tvoja vec kedy a co napises. Bral som to tak ze nemas moc casu. Ale teraz vidim ze na dokazovanie a obhajovanie svojich traderskych schopnosti Ti cas a chut nechyba. A pytam sa, preco sa potom divis, ze sa okamzite po zverejneni Tvojho vypisu nestrhla vasniva odborna debata, ako ten chlap dokelu za nieco vyse mesiaca urobil cca 40-50%? Ten vypis bez pokecu si predsa hodil aby sme videli ze vies, nie preto ze nam chces ukazat ako to robis, tak co sa divis? Ja napriek tomu co som napisal v uvode nepochybujem o tom ze si macher v tom co robis. A naozaj by som chcel vediet ako to robis. Ale chces nam to Ty vlastne ukazat? Vyziev uz bolo na Teba adresovanych dost.
Peace, nechcem urazat, spochybnovat ani utocit, napisal som to tak polopatisticky a otvorene ako som len vedel, som len jednoduchy chlapec z maleho mesta, mini traderik vecne nahanuji trend. A k tomu bez vlastnej jachty.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to: 911
nie nechcel som poukazat na na denny zisk ale mesacny. 2-5% mesacne je 24-60% rocne. Kto dokaze taketo vysledky konzistentne, ma za 5-10 rokov dochodok. Kapitalu je na svete viac ako dost, clovek nemusi trejdovat s $3k na ucte. Coho ale nie je dost, su traderi ktori dokazu produkovat konzistentne zisky pocas roznych obdobi a pri dynamicky sa meniacich trhovych podmienkach.

To: radovan
Gratulujem, ale pri vsetkej ucte k tebe aj k vysledkom zisiel by sa aj vypis. To vies, kazdy prispevok na fore znesie vela cisiel o dobrych vysledkoch. Nech si veri kazdy comu chce, ale ti co su v biznise real, tak veria len vypisom v tom budeme urcite za jedno, ze ?

to brus:
Privatne mi prisiel od jedneho usera navod na odpoved na podobne otazky asi v takomto zneni. "Povedz, ze si ochotny dat vzdy len tolko, kolko mozes ziskat. Z principu zachovania rovnovahy v prirode." V tomto vlakne som zatial ziskal len nalepku demagoga :) takze porozmyslam nad tym co by som mohol dat a skusim o tych trejdoch v novom roku nieco viac, ale asi radsej na samostatnom vlakne. Trpezlivost.

to dute:
to je este jeden z tych mensich uctov. Neviem kolko sa po forach povaluje vypisov, a ani ma to nezaujima, nemam na take veci cas. Ci je moj? Jasne, ze je. Ja si nepotrebujem nic dokazovat, ja nic nepredavam, nic neponukam, nikoho na nic nelakam. Aktualne na tom ucte mam short GBP 9645 uz od vcera. kym som tu pisal, tak fillnulo prvy exit 9590. Druhy exit je limit na 9535. Mozem ti to niekedy uploadnut aj s tymito trejdami ak si budes zelat, ja s tym problem nemam. Kludne ti kedykolvek poviem co a kedy na nom drzim a ty to vsetko vo vypise uvidis. O opcnej strategii na NFA som naozaj povedal asi 99% toho co sa povedat da. Nema zmysel ju momentalne dalej rozvijat, nakolko registrujem maximalne 2-3 userov co jej plne rozumeju i ked je velmi jednoducha a ostatni jej nerozumeju zrejme preto ze si nedaju tu namahu pozriet aspon basic o opciach a ich strategiach. Staci nastudovat zaklady z bezne dostupnych zdrojov. Ja nemam cas vysvetlovat kazdemu uplne zaklady. Predpokladam ze ked pouzijem slovo straddle, tak si trader otvori google.com a najde co to je. V tradingu napredujes ak mas aj urcitu samostatnost. Urcite sa k tej strategii ale vratim a este ju preberiem.

napisal si:
>Ale teraz vidim ze na dokazovanie a obhajovanie svojich traderskych schopnosti Ti cas a chut nechyba.

Dute, precitaj si to lepsie a uvidis, ze som len reagoval na niekoho kto ma zrejme "jasnovidecke schopnosti" a vyhlasuje o mne co viem alebo neviem. Zachoval som sa ako chlap, ukazal som mu vypis. Robim snad nieco zle? Nech tak spravi kazdy kto chce aby jeho traderske skusenosti a tvrdenia ini brali vazne. Kazdy ma sancu a moznost to dokazat, obrazky a subory sem uploadovat ide, tak kde je problem. Iba vypis je vysledkom traderovych uspechov ci neuspechov na trhu, nic ine. Mam za to, ze v traderskom biznise nikdy neoklames inych. Jediny koho trader moze v skutocnosti klamat je on sam. To je ta najvacsia spravodlivost ktoru pri tradingu mame. Po 11 rokoch v tradingu viem co robim a co hovorim, raz na to prides i sam, je to vsetko otazka progresu.
Nie som ani macher ani nic ine, pred trhmi mam uctu a pokoru. Mam rovnake sance ako kazdy iny, aj mnohi znami velikani traderskej komunity skrachovali par krat za zivot. Nik nie je v tomto biznise macher. Su len uspesni, uspesnejsi a neuspesni.
Ci vobec a co poodhalim miestnej komunite nieco o mojom tradingu, este dobre zvazim, niektore podstatne aspekty ale snad hej.

Momentalne si idem uzivat vianocne trhy a sviatky a necham trhy pracovat za mna.

pekne sviatky. :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

MACD jistě každý znáte... Pokud Main trend je býčí a signal trend medvědí, trh pravděpodobně prodělává korekci. Je lepší počkat až minutový a pětiminutový trend zezelená a pak nakoupit. Co se týče vztahu mezi modrými a oranžovými MA, přikládám prozatím pouze obrázek(Ve světě známo jako Guppy Multiple Moving Average). Nemám teď moc času. O víkendu se asi odvážím založit vlákno o systému dolly, jehož je gmacd součástí. Myslím, že skýtá přinejmenším stejný potenciál jako hans či vegas. Neumím programovat, tedy nemůžu z kódu poznat, jakým způsobem je trend určován. Zda-li podle macd, vtahů mezi průměry, nebo mezi macd a průměry. Jisté však je, že to funguje efektivně

3007

3008

3009

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Felix
Originální Guppy MA jsou vlastně dvě skupiny: pět krátkodobých MA nejčastěji v periodách 3, 5, 8, 10, 12 a 15 a pět dlouhých 30, 35, 40, 45, 50 a 60. Obecně se mapují "vztahy" uvnitř každé skupiny, nejčastěji přes crossy. Trend se určuje takto:
Začátek trendu:změna v cenovém směru doprovázeném rozšiřováním MA křivek v obou skupinách.
Síla trendu: Paralelní dlouhé MA signalizují dlouhodobý a silný trend anebo když krátkodobé MA mají tendenci odrazit se od dlouhých MA.
Vyčerpanost trendu: Obě skupiny MA se sbíhají (croosy) a kolísají více než je obvyklé.
Je to sice zajímavá kombinace, ale pořád to jsou jen a jen MA...Dobře se to dá nahradit i např. Rainbow MA. Různých modifikací, třeba variantou přes MACD, je více.
SID

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Však já je používám jen jako podpůrný indikátor k Dolly. Pro mě jsou MA jedněmi z nějlepších indikátorů. Na krátkých timeframe pro obchodování a na delších pro posouzení trendu. A na těch středních jejich reakceschopnost furt omezují nějaké fundamenty. Takže kombinovat s breakouty
Mohl by někdo napsat, co znaméná (tu)? Každou chvíli to v nějakém příspěvků vidím, ale nechápu.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Návštěvník
Téma je uzavřené.

×
×
  • Vytvořit...