Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Indikátory a obchodní systémy


Sid

Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 4,6k
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Právě jsem navšítvil nové vlákno o dolly. Chtěl jsem se optat přímo tam, ale myslím, že by to mělo být zde, protože to je k indikátorům obecně.

Jaký vliv má na indikátory (potažmo až takovou složitost jakou se mi jeví dolly) počet historických svíček v aktuálním grafu?
Pokud ano..
Je například vhodný nějaký rámec na různé timeframe apod? Čím víc tím líp? ;-)

Moc díky a do nového roku přeji hodně úspěchů a kroků vpřed.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to Martyn
Jak jsem psal ve vlákně Dolly (ve své skromnosti se necítím být superkompetentní) Dolly je soustava indikátorů, tak si je zkus nainstalovat postupně a zkoumat samostatně, nepřijde ti to potom tak složité.

Časový rámec není podle mě to nejdůležitější, jako u mnoha metod záleží ta tvém přístupu, co ti chutná. Princip se odvíjí od pivotů a počet svící mám v MT na minimu (5 000)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Preji dobry den,
zkousim ted cvicne obchodovat forex. Docela se mi zamlouva indikator MACD, ale mam dojem, ze nejak pozde reaguje na zmenu trendu a k protnuti dochazi tehdy, kdy jiz prijdu o pomerne slusnou cast zisku. Zkousel jsem ruzna nastaveni indikatoru podle Sidova clanku a zameril se na 10-a 15-minutove grafy. Jak bych mohl ten indikator zpresnit, aby vykazoval presnejsi nastup a vystup z pozice. Diky

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to Mojenakupy
přečti si o nastavení MACD tady :

www.financnik.cz/komodity/zkusenosti/forex-klouzave-prumery.html

( v polovině stránky ) - je tam pojednání o nastavení - jinak platí to co o tradingu obecně - každému chutná něco jiného.
Otevři si graf svého oblíbeného páru a pak si zobraz třeba 2, nebo 3 okna s MACD a různými periodami. Zkoušej měnit nastavení (12,26,9) a uvidíš na více oknech (MACD), že menší periody sice chytí nástup trendu dříve, budou to ale i signály mnohdy falešné a zbytečně budeš naskakovat do bezvýznamných "šumů".

Tato poučka platí obecně pro naprostou většinu technických indikátorů.


nego google macd, a budeš číst až do večera, kolik ti toho najde (česky)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to mojenakupy

přikládám obrázek, jak používám (pokud používám, mám více "šablon") MACD - v kombinaci se Stochastik.

pokud Stocha opouští spodníhranici a otáčí se vzhůru, zbystřím (1)
pokud v MACD opouští signální (červená) linka histogrym (les), mám potvrzení nástupu (2)
pokud jsem bojácný, skutečně jistý si jsem když Stocha prochází přes linii 50 (3)

samozřejmě je moudré si potvrdit, že trend je i na vyšší TF a zároveň vzít úvahu i sklon linek indikátorů

a aby sis byl jistý, musíš si to vysedět (vyčumět) abys dostal cit pro to, jak který pár reaguje

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Diky za odpoved.
Je pravda, ze jsem si zbytecne vsugeroval, ze na Forexu se musi obchodovat jen v kratkem case (minutach nebo desitkach minut), ale nejlepsich vysledku dosahuji, kdyz snesu vetsi vykyv do minusu, kdy ale jeste indikator neukazuje, ze bych musel vystoupit z pozice, nez kdyz sedim na grafu a snazim se vychytat kazdy pokles nebo vzestup.
Jeste bych se chtel zeptat, jestli je dobre zustavat v pozici i v dobe, kdy nejsem na forexu (tzn. treba nekolik dni) samozrejme s nastavenym SL, nebo rekneme, "nez jdu spat", tak uzavrit vsechny pozice?
Jak jsem totiz psal vyse, prave u techto obchodu jsem pri testovani "vydelal" nejvice.
Dekuji za reakce.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Návštěvník
Téma je uzavřené.

×
×
  • Vytvořit...