Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Indikátory a obchodní systémy


Sid

Doporučené příspěvky

komentář k tomu obrázku:

přikládám obrázek, jak používám (pokud používám, mám více "šablon") MACD - v kombinaci se Stochastik.

pokud Stocha opouští spodní hranici a otáčí se vzhůru, zbystřím (1)
pokud v MACD opouští signální (červená) linka histogram (les), mám potvrzení nástupu (2)
pokud jsem bojácný, skutečně jistý si jsem když Stocha prochází přes linii 50 (3)

to samozřejmě pro long
pro short to samé ukazují zelené kroužky

je moudré si potvrdit, že trend je i na vyšší TF a zároveň vzít úvahu i sklon linek indikátorů

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 4,6k
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

to mojenakupy
Slow Stochastic tradiční nastavení 20,5,5 Používal jsem ale i dvě okna pod sebou a měl na jednom 14,3,3 a 50,5,5 - prostě jeden pomalý a druhý rychlý. To nastavení neber jako dané, sám si to zkus, koukej zároveň na graf a současně na oba stochastiky. Sám si zkus změnit nastavení a dostaneš cit pro grafy .

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to bachmann:

Diky moc, vyzkousim to a taky si jeste v jednom okne otevru nejaky AOS z VT (nejspis ten, se taky zabyva MACD) a porovnam si oba pristupy. Kazdopadne mi prave dost pomohlo, kdyz jsem v MACD sledoval i ty carky kolem stredove cary (jak ty pises les:-), tak kdyz to nejak zkombinuju, tak snad dojdu k nejakemu slusnemu vysledku.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

bachmann:
To je jedno, ze neni tvuj, mi se naopak libi, protoze jsem porad resil, jak ty carecky pojmenovat:-)) Kazdopadne si ten tvuj system otestuju a srovnam ho i s vysledky toho MACD AOS ve VT. ten AOS bych ale spise pouzival pro vstupy, protoze jak jsem koukal, nekdy mu az moc dlouho trva, nez pozici uzavre a ten rozdil byl nekdy dost markantni.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Dneska jsem dostal maila od IBFX, ze vsem svym klientum poskytuji zdarma IBFX-GPS, coz je vlastne toto: www.autochartist.com/ . Je to semostatna aplikace, ktera bezi na pozadi a detekuje paterny a pokud nejaky najde upozorni. Da se tam nastavit svuj vlastni filtr na pary, TF, smer, a kdo vi co jeste a on pak hlida jen podle techto filtru. Zatim se mi to jevi jako zajimava aplikace a doplneni dalsiho pohledu na trh. Pokud mate chvilku pustte si tuhle ukazku, tak nejak v kostce to popisuje o cem to cele je. www.autochartist.com/tour.htm
Bohuzel, opakuju zdarma je to jen pro klienty IBFX, ostatni pokud to nekoho zaujalo je mozno mit na 21 dni free trial.
Kaja

Link to comment
Sdílet pomocí služby

V serialy o FX uverejnil SID tabulku s aktivitou trhu podla hodin, menovych parov a pod. ( www.financnik.cz/komodity/zkusenosti/forex-casove-trendy.html )
Chcel som vediet ako sa tieto hodnoty zmenili v case + ake su pre ostatne pary.

Vytvoril som nieco co by sa dalo nazvat range kalkulator.
Na prvej stranke je denny range 11 parov (priemer, max, median).
Je tam celkovy denny pohyb, pohyb podla dna v tyzdni a pohyb podla dna v mesiaci.
Na druhej stranke je hodinovy pohyb. Opat celkovy, podla dna v tyzdni, dna v mesiaci a hodiny.

Data su od 2004-01-01 + je moznost zadat iny casovy range.
Zaujimavy bol napr. relativne maly range na cable minuly mesiac. Median bol pod priemernym pohybom. (zvycejne je nad urovnou priemerneho pohybu)

K uhladnej sidovej tablulke s popisom to ma daleko. Ale podla mna sa tam daju 'vyhrabat' zaujimave cisla. Napriklad maximalny denny pohyb na GBP_JPY bol 569 pip :-)

Ak by to niekoho zaujimalo, kalkulator je na adrese:
www.myfx.xf.cz
Je to na free hostingu. Bohuzial im docela casto vypadava databaza :-(

P.S.: Ak mi niekto posle do mailu link na nejaky spolahlivy free hosting mozem to presunut.
Ak to nebude mat odozvu, necham to tam vyhnit ;-) Aplikaciu puzivam na lokale.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Návštěvník
Téma je uzavřené.

×
×
  • Vytvořit...