Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Indikátory a obchodní systémy


Sid

Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 4,6k
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Felix Napsal:
-------------------------------------------------------
> MACD jistě každý znáte...
> Pokud Main trend je býčí a signal trend medvědí,
> trh pravděpodobně prodělává korekci. Je lepší
> počkat až minutový a pětiminutový trend zezelená a
> pak nakoupit. Co se týče vztahu mezi modrými a
> oranžovými MA, přikládám prozatím pouze obrázek(Ve
> světě známo jako Guppy Multiple Moving Average).
> Nemám teď moc času. O víkendu se asi odvážím
> založit vlákno o systému dolly, jehož je gmacd
> součástí. Myslím, že skýtá přinejmenším stejný
> potenciál jako hans či vegas.
> Neumím programovat, tedy nemůžu z kódu poznat,
> jakým způsobem je trend určován. Zda-li podle
> macd, vtahů mezi průměry, nebo mezi macd a
> průměry. Jisté však je, že to funguje efektivně


Co se tyce Doly a Dolly clone vcetne WSS, originalni vlakno je zde:

Dolly orginal
www.forex-tsd.com/manual-trading-systems/3820-dolly-system.html

Dolly clone
www.forex-tsd.com/manual-trading-systems/5101-subthread-dolly-2nd-clone-project.html

popis hymnse
www.forex-tsd.com/71669-post3.html

FAQ
www.forex-tsd.com/71938-post24.html

Myslim ze CJA, HYMNS a ostatni odvedli opravdu skvelou praci...

Pokud nekdo najde silu a prelozi to do cestiny, rad si to prectu.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Daily Range Calculator Kamarádi mohli byste mi vysvětlit, co znamenají hodnoty ve žlutém rámečku ? Chápu, že hodnoty vlevo (dailys ranges) jsou hodnoty cenového rpzpětí v uvedených periodách. Room UP a Room DN - kolikrát to šlo nahoru a kolikrát dolu. Co naznačují údaje LONG a SHORT však nechápu, stejně jako hodnoty daily High/Low - myslím proč jsou tam hodnoty dvě (T/Day a Price). Možná mi to nedává smysl protože se mi nehýbou data (MT dnes neobchoduje) a tak to nemůžu odpozorovat "za pohybu". Díky a hezký zbytek svátků.

3017

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to bachmann:
omlouvám se, ale odpověď neznám, nicméně jsem rád, že jsem tě zastihl na foru v tohle datum.Většina tráderů je v Alpách nebo na Kanárech.
Chtěl jsem ti poděkovat, našel jsem tvůj návod na backtesting.Hned v úvodu jsem pochopil, že snad nebudu tak úplně sám, kdo čte tohle forum a občas(tedy většinou), nevím co s těma informacema vlastně mám dělat - prostě je neumím použít. Návod je psaný sice pro začátečníky, ale já asi budu ještě něco pod začátečníkama.První část, se mi povedla (asi na potřetí), a tak jsem provedl svůj 1.test. Výsledkem bylo cca mínus 2200$. Tak jsem zkusil optimalizaci podle návodu.Dlouho se nic nedělo až po nějaký době se v levo dole začalo cosi načítat, když jsem se dostal na cca 70% udělalo to frnk a byl konec. Když jsem otevřel výsledky optimalizace - prázdné okno,graf optimalizace - prázdné okno.Zkoušel jsem to ještě několikrát, naposled jsem to vzdal po dvou hodinách a poměru 125/1280.Pravdou je, že to zkouším na notebooku kde je jen 250Mb paměti, ale i tak testuji podle návodu jen jeden den, tak nevím.
Mimochodem kdybych uměl ten originál systém otočit, tj. kde podle testu nakoupil, tam by prodal a obráceně, výsledek by teoreticky byl +2200$. Vzhledem k tomu, že angl.není můj kůň (bohužel), rád bych se ještě zeptal kde vyčtu např. u toho obch.systému, který je v tvém návodu, co znamenají různé parametry a co vlastně jejich změna ovlivní.
Ještě maličkost, v kartě "history" je krom jiného i tlačítko download, to je k čemu? Já to ve svém prvním pokusu omylem stiskl a šíleně pomalu se mi tam začalo něco načítat, tak jsem to zrušil, soubor history jsem opět vyčistil a začal jsem znova.

Díky za odpověď Vlasta

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To Trigor
Já zas tak velkej machr nejsem, návod jsem sepsal z přemnoha dílčích rad tady toho vlákna, které jsem poctivě několikrát přečetl.
Největší machr (a pokud vím i zastánce je myslím Volf).

otázka:
Vzhledem k tomu, že angl.není můj kůň (bohužel), rád bych se ještě zeptal kde vyčtu např. u toho obch.systému, který je v tvém návodu, co znamenají různé parametry a co vlastně jejich změna ovlivní.

odpověď:
Typická otázka, na kterou neexistuje odpověď. Jak chceš odpověď na otázku "různé parametry" ? Zeptej se na konkrétní parametr, pokud ne ode mne, jistě od jiných odpověď dostaneš.

Ke tvé otázce - download nepoužívám, pro "nasátí" dat používám Import (dle návodu)

Pokud se považuješ za "podzačátečníka", skutečně si minimálně toto vlákno přečti poctivě. Není to sranda, je to práce na pár dnů, ale stojí to za to.

Když jsem tuto radu dostal já (kdysi), naštvalo mě to, jáchtěl odpověď HNED a na VŠECHNY otázky. Dnes chápu, proč jsem je nedostal a dodatečně se omlouvám všem, které jsem kdysi proklínal.

Myslíš li to vážně s tradingem, stejně tě čeká dlouhá studijní cesta.
Asi jsem tě moc nepotěšil, ale je to tak.

Neber to osobně, jednou až budeš číst dotazy dalších nových začátečníků (jako mazák) dodatečně se mnou budeš souhlasit.

Pokud máš otázku, polož konkrétně.


:)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to bachmann:
nehodlám nic brát osobně.Čtu tyhle stránky a jednotlivá vlákna pořád dokola a někdy se stává, že už ani nevím co jsem už četl a co ještě ne.Konec konců, někdo tady už psal, že najít odpověď, která se už tady objevila je někdy téměř šílenost. Ale, pokusím se položit konkrétní otázku: "UniversalMACrossEA" když si tohoto experta otevřu za pomoci "navigátora" objeví se mi několik proměnných, mimo jiné FastMAPeriod a k ní hodnota, kterou mohu měnit.Předpokládám, že je to jedna ze dvou křivek klouzavého průměru a hodnota je počet dní ze kterých se vlastně klouzavý průměr vypočítává.Když se ale na UniversalMACrossEA podívám z okna expertní poradce - vlastnosti experta, najdu tam taky pochopitelně proměnnou FastMAPeriod, ale mohu zde měnit nejen "hodnotu" , ale taky čísla v kolonkách "start" , "krok", "stop" a tady ani netuším co bych to vlastně měnil.
A teď jedna hloupá - když mám otevřený jakýkoliv graf a přenesu z "navigátora" UniversalMACrossEA do grafu, objeví se mi v levém rohu zákl.parametry a v pravém rohu zamračenej smajlík.Nicméně křivky dvou kl.průměrů vidět nejsou.Ty jsou vidět jen v grafu po testu. Měl jsem za to,že jde o OS, který je po povolení schopen samostatného obchodování a tudíž když jej vložím do grafu, měl bych křivky vidět,(když nic jiného, tak pro kontrolu).Nebo jsem to pochopil úplně špatně?
Snad jsem to napsal srozumitelně?

Děkuji za snahu a trpělivost Vlasta

Link to comment
Sdílet pomocí služby

trigor

na odpovězené od kolegů nebudu odpovídat (snad to stačilo)

na otázku co měnit u toho Universal Cross:

Pokud se podíváš na Expert properties, ve sloupci Value jsou hodnoty, se kterými se počítalo při posledním testu.
Pokud chceš optimalizovat nějakou hodnotu, zatrhneš si v okénku před tím parametrem zátržítko a zadáš hodnoty Start Step Stop. Třeba chceš Fast MA v rozmení od MA10 až MA100 a Step (krok) 10. Provede se ti test s MA 10,20,30...100. Podle rychlosti počítače si můžeš zadat změnu dvou hodnot a budeš to mít "v cuku letu". Pokud si zatrhneš mnonho parametrů a zadáš zároveň příliš malý krok (jemnější krokování) můžeš čekat i dny (týdny) no však si to zkus.
Stačí ?

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Návštěvník
Téma je uzavřené.

×
×
  • Vytvořit...