Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Indikátory a obchodní systémy


Sid

Doporučené příspěvky

Andrea84 Napsal:
-------------------------------------------------------
> Ajaj, tak mi to zhruba před hodinou dalo na
> různých párech a různých TF asi čtyři signály a z
> toho se dva přepsaly ze short pozice na long a
> jeden změnil hodnotu z 32 pips na 16. Třeba gbpusd
> m15 (předchozí screenshot) vypadá nyní takhle: viz
> obrázek


Jasně, to se stává docela často, ale pokud jsi měla správně zadaný pending order, pozici to neotevřelo
(cena nedošla k hranici pro otevření) = pouze zmizela dobrá příležitost, ale žádná ztráta. Pokud by však cena
tuto hranici prorazila, na 99% by zisk byl tvůj.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 4,6k
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Andrea84 Napsal: ------------------------------------------------------- > Na eur/jpy m30 byl taky pěkný pohyb tam i zpět, > škoda že jsem nebyla doma Na gbp/usd m15 se > teprve rýsuje Jen doplním dnešní vývoj na eur/jpy při použití tohoto patternu: celkový zisk 5x52= 260 pipsů ! Stačilo pouze swingovat tam a zpět, což vyšlo celkem 5x v řadě. :o))

4537

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Andrea84 Napsal:
-------------------------------------------------------
> Tak to fakt nevím, třeba na eur/usd se mi to
> obrátilo těsně před PT a vyrazilo mi to SL To
> samé myslím na gbp/usd akorát bez SL, to jsem
> zavřela sama ze ztrátou cca 52 pips, nebo jsem to
> měla držet?


Jo jo, proto jsem to dal k otestování, netvrdím že je to "svatý grál". Jsou měny kde to funguje lépe, jsou TF, na kterých to funguje lépe. Pokud můžu mluvit sám za sebe, oblíbil jsem si EURUSD a EURJPY na TF 30, kde to má celkem slušné
výsledky (viz příspěvky výše). Zkus taky zadávat vstup o pár pipsů později a to samé výstup o pár pipsů dřív, ne vždy
to totiž vyjde na pips přesně a obrátí se to 1-2 pipsy před PT. A hlavně nevím, zda jdeš do obchodu hned, když ti to
na grafu vyskočí, zadáváš čekající pokyn? Nemůžeš totiž obchodovat hned a chtít "urvat co nejvíc", obchod začíná
tam, kde to pattern ukáže, pokud jdeš do obchodu dřív, situace se může změnit a jdeš do jasné ztráty. (td)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Mimochodem mám ještě jednu otázku, je to ohledně zadání příkazu...Jak zadám zároveň Sell stop a Buy stop když je signál pod cenou? Sell stop mi zadat jde, ale nevím jak zadat příkaz na opačnou stranu až by došlo k obratu. MT4 mě nenechá to zadat, musím tedy čekat až se cena dostane pod tuto hranici a teprve pak zadat Buy stop pokyn? Pardon za blbou otázku, příkazy jsem ještě nepoužívala :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Andrea84 Napsal:
-------------------------------------------------------
> Mimochodem mám ještě jednu otázku, je to ohledně
> zadání příkazu...Jak zadám zároveň Sell stop a Buy
> stop když je signál pod cenou? Sell stop mi zadat
> jde, ale nevím jak zadat příkaz na opačnou stranu
> až by došlo k obratu. MT4 mě nenechá to zadat,
> musím tedy čekat až se cena dostane pod tuto
> hranici a teprve pak zadat Buy stop pokyn? Pardon
> za blbou otázku, příkazy jsem ještě nepoužívala

Jednoduchá otázka a zde je jednoduchá odpověď:
vyzkoušej čekající pokyny BUY/SELL STOP a tam, kde ti to MT4 nevezme, dej BUY/SELL LIMIT a je to
:D

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Andrea84 Napsal: ------------------------------------------------------- > Mimochodem mám ještě jednu otázku, je to ohledně > zadání příkazu...Jak zadám zároveň Sell stop a Buy > stop když je signál pod cenou? Sell stop mi zadat > jde, ale nevím jak zadat příkaz na opačnou stranu > až by došlo k obratu. MT4 mě nenechá to zadat, > musím tedy čekat až se cena dostane pod tuto > hranici a teprve pak zadat Buy stop pokyn? Pardon > za blbou otázku, příkazy jsem ještě nepoužívala Jen pro upřesnění, pokud ti na grafu pattern zobrazí, že bude možné něco zobchodovat, zadáváš čekají pokyn, v následujícím případě je to BUY STOP (zelená) a PROFIT TARGET (červená) . Pokud jdeš do obchodu dřív a říkáš si, že budeš mít o dalších 20 pipsů víc (pokud nakoupíš hned), situace se může změnit a cena k tvému čekajícímu pokynu ani nedorazí = potom je jasné, že budeš ve ztrátě ....... Pokud cena přece jenom dorazí a tvůj pokyn se aktivuje a přesto to jde na opačnou stranu, tam ti ztrátu zastaví STOP LOSS, jehož hodnotu si musí každý určit sám podle svého money managmentu. Osobně dávám SL do 10 pips, když ti nějaký obchod uteče, během dne budeš mít minimálně ještě 10 až 15 příležitostí si "zadovádět".

4539

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ze tri pokusu dve ztraty. Ano cekal jsem az cena dorazi k care. Coz mi bylo jasne kdyz jsem videl tve oslavne ody na 99% uspechy apod. Proste takove vynaseni do nebe nevzbuzuje duveru. Kazdy kdo o tom neco vic vi, tusi ze 99% uspesne strategie jsou pohadka. Vic verim strategii ktera rovnou uvadi sve nevyhody, nez reklamnim kecum o tom jak bude muj zivot jeste kremovejsi. Nerikam ze je to spatny indikator, nebo metoda, ale myslim si ze mu skodis tim, ze ho propagujes takovym dryacnickym zpusobem. Pak vytvaris ocekavani ktere nemuze splnit.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Návštěvník
Téma je uzavřené.

×
×
  • Vytvořit...