Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Indikátory a obchodní systémy


Sid

Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 4,6k
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

[bold] To Gibo:[/bold]

[ital] Ahojve volném čase píšu program který mi snad časem pomůže s analýzou trhu a bude mě upozorňovat na potenciální entry/exit příležitosti. Zatím to umí jen nakraslit graf z Open/Low/High/Close dat, přidat pár indikátorů (SMA, WMA, EMA, Bollinger bands) a poslat ho mailem. Někde se začít musí ;-)Můj problém je kde brát Forexová live data? Zatím je "kradu" z oanda.com kde je k dispozici 5 minutový feed pro několik párů pro jejich flashové grafovátko. Já bych ale radši bral něco oficiálnějšího, protože tenhle feed je samozřejmě dělaný pro jejich potřeby a můžou ho kdykoliv změnit nebo stopnout. Nemáte někdo tip kde taková forexová data brát? Nemusí to být úplně zadarmo a stačí mi timestamp, OLHC a případně volume (volume Oanda bohužel nemá).Dík![/ital]

ahoj, fx live data muzes brat pres API brokeru. Napr. ja beru data od CMS ( pisu utilitku pro automatickou archivaci vsech dostupnych timeframe, data vystup do XML)

[ital] Ještě se vracím k mému dotazu ze strany 194 - "Kde vzít FX data pro můj program"...
Ptal jsem se NetDania na kolik by to u nich přišlo oficiálně a bohužel si to zatím nemůžu dovolit:
In order to give you an idea about the price level the cost for a package consisting of the XML Data Service or streaming Client API (Java) and 25 major currency pairs is EUR 600 per month.Akmos jsem chvilku zkoumal ale zatím nevím kterou jejich aplikaci mám rozebrat abych zjistil jak komunikuje se serverem a jak si říká o data. Pacho, nevíš nějaké podrobnosti jak to dělá tvůj kámoš? Dík[/ital]

...dle meho nazoru je nesmysl za live fx data platit, pokud ti je nekteri brokeri nabizi zdarma :-) Nehlede na to, ze je dobre testovat na datech od tveho brokera, nebo na datech brokera, u ktereho se chystas obchodovat.

...API od CMS je user friendly, snadno se da ovladnout. Problem je jen v tom, ze v data feedu poskytuji jen 2k bars, a ani nj navic :-(

Hodne zdaru ! :-) (tu)

PS: sorry, jeste url: www.cmsfx.com/en/trading-software/download-vt-trader/download-vt-trader-api/

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To [bold] Gandhi[/bold]:

ahoj:-) je jasny ze z minutovych timeframes muzu dopocitavat vyssi, ale proc bych to delal, kdyz mi je CMS serviruje ve stejnym API datafeedu na vyzadani ?? Nehlede na to ze xml umi cist rada aplikaci, ve kterych neni zcela bez prace (tj. dopocitat ) dany timeframe,tj. je jednodussi mit k dispozici v napr. v excelu libovolny timeframe, nez psat vba skript, ktery bude nasobit a delit :-) tech 200-300mb/mes je trosku prehnanych (vlastni zkusenost), ale i kdyby, co to je dnes za velikost dat ?? :-) Hlavni je ze to muze pomoct v backtestingu, ne :-D ?

Fajn den a jen ziskovy obchody !

PS: librojen se nam docela rozjel dle predpovedi, co takhle 227.xx do konce roku ? :-D

Link to comment
Sdílet pomocí služby

dobry den vsem,

jelikoz preferuji day trading chtel jsem se zeptat jak spravne nastavit stochastic oscilator v tydennim grafu na mensi citlivost. zkousel jsem ruzne kombinace ale dosud jsem nenasel nic co by mi vyhovovalo.prosim jestli s tim mate nekdo zkusenosti napiste mi svuj nazor...chtel bych ho pouzivat jako soucast systemu triple screen.

predem dekuji

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Andrea84--nasázel jsem si na obrazovku všechny grafy,zmenšil a procházím TF od 30 min do 4h,nejraději mám 1h,a protože se mě moc nechce scalpovat ani ID,tak obchoduju swingově,čekám až mám nějakej zisk a nerad beru ztráty,čekám i několik dnů,jinak co se týče profitu,dělalo to na demu 10 proc denně,ale to jsem i riskoval,když se dostanu na +1 až +3 procenta denně,bude to pro mně úspěch,protože doposud jsem dělal tak -2 procenta denně.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravím vyznavače 1-2-3 systému. Nedalo mi to a otevřel si demo účet. Po 2 dnech mám podobné zkušenosti jako Andrea (nic moc - viz. příloha). To se dalo čekat. Není to svatý grál. Zatím jsem šel do každého většího obchodu, který indikátor vygeneroval. SL jsem dával od oka asi na 1/2 profit targetu. Pozice jsem neřídil. Bud SL nebo PT. Nevyplněný pending order jsem vymazával, když zmizel z indikátoru. Jednoznačně to chce delší a hlubší testy. Bohužel indikátor neumožňuje klasický backtest. Druhou nevýhodou je absence zdrojového kodu - autor tam klidně mohl zadat, že třeba od nového roku nebude funkční. Koho ale zaujal pattern 1-2-3, tomu nic nebrání nakoukat a obchodovat i případně bez indikátoru. kubika: z tabulky tvých výsledků usuzuji, že dle systému hlavně vstupuješ. Často nemáš zadaný PT ani SL takže řízení a výstupy z pozic (což je jádro úspěšného systému) řešíš jinak. Pokud naznačíš - nebudem se bránit novým nápadům. Díky Lookylook-ovi a ostatním za příspěvky. Sasa

4565

Link to comment
Sdílet pomocí služby

sasa--jak jsem již někde psal,v poslední době mě zaujaly OS s úrovněmi S/R,a tento mně z toho důvodu vyhovuje,jak říkáš,hlavně podle něj řídím vstupy,SL jsem na demu nedával,snažil jsem se nakupovat a prodávat s 1/20 účtu na jeden obchod,ty obchody jsem otevíral na různých párech,takže se to většinou hedgovalo ale v dobrém slova smyslu,nedával jsem většinou ani PT,bral jsem profit v okamžiku,kdy se trend spomalil nebo otáčel,počkal jsem a naskočil znovu někdy za lepší cenu po korekci.To že jsem nedával SL se mně ale jednou vymstilo,vnoci jsem si zadal čekající příkaz a spustil se mně long gbp/jpy(myslím to byl tento pár) a potom klesal,prodělal jsem na tom 97usd než jsem to zrušil.To že máš na účtu skoro stejný zůstatek beru jako úspěch,pro mně je velkej úspěch aspon neco vydělat,zrušil jsem dva live účty,nyní skouším třetí,ale po tomto pátku nevím jak to dopadne,k tomuto systému jsem se nedostal,nedával žádné rozumné signály a udělal jsem zase nějakou chybičku při obchodování,ale snad to nebude nic devastujícího,jak se to trochu zbrchá,tak sem dám nějaké výsledky,ale už jen z live.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

all: Dobry den. Priatelia pre tych co vedia programovat mam jednu prosbicku a to doprogramovat do systemu rgibson ktory je na strane 190 4 prispevok z dola.Ktory je zalozeny na krizeni duhovky a prerazeni pivotov. Vlozit don este CCI stym ze long by bol krizenie duhovky plus prerazenie pivota plus CCI aby presiel cez hranicu 100. Teraz je vystup ked sa cena dotkne duhy, co by bolo lepsie keby udava iba schort a long bez vystupov ale to nemusi byt.CCI by pritom bolo nastavene cca 100 perioda ale to by si kazdy mohol nastavit podla seba. Ak by sa predsa niekto nasiel, budem mu velmi povdacny... Nehovorim ze to dokazu iba muzi :-).Pekny den...

Link to comment
Sdílet pomocí služby

kubika Napsal:
-------------------------------------------------------
> určitě skript,který byl výše udán do vt-čka
> nejde,musel by jsi to přeprogramovat,ale nic ti
> nebrání tomu si nainstalovat demo nějakého MT a
> určit si vstupy a výstupy podle něj v tom tvém
> vt-čku


Nemoh by to někdo přeprogramovat do VT trader? Kombinovat to s MT4 sice jde, ale je to trochu nepohodlné. Když je to přímo ve VT tak to je určitě lepší.
SZ

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Návštěvník
Téma je uzavřené.

×
×
  • Vytvořit...