Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Indikátory a obchodní systémy


Sid

Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 4,6k
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Este by som to mozno trocha upresnil.
Pozerat uhol ADXMA na vyssom TF a nastupovat podla TF o jeden nizsi.
Priklad (ktory zvyknem pozerat v grafoch):
GBPUSD
ADXMA 20,20 na 15min TF
Entry na ADXMA 20,20 na 5 min TF, ak je ADXMA na 15min tf dostatocne rozhybana.
Ak sa robi entry priamo v oblasti ADXMA (+- 2 pips), SL je mozne nastavot dost maly.
Je pravda, ze minimalne prvy nastup trendu sa takto nechyti, ale trpezlivost je vo FX jedna z najdolezitejsich vlastnosti IMHO.

GL
Endy


Roar Napsal:
-------------------------------------------------------
> Endy,
>
> děkuji za námět. Zkusim na tom zapracovat. Hezký
> den.
>
> Roar


Link to comment
Sdílet pomocí služby

Roar:Pokud je to možné,výstupy bych nechal tak, jak jsou a vstupy filtroval přes %R(Wiliams). Někdy to falešný signál odstraní úplně a když ne, tak hodně omezí ztráty a v trendu zvýší zisky.
Příklad:

-mám pozici short
-ADXMA se překříží
-zruším pozici short
-%R dosáhne hodnoty(volitelně 70 až 100)
- otevřu pozici long
-%R dosáhne hodnoty(volitelně 25 až 0)
-%R dosáhne hodnoty(volitelně 70 až 100)
- otevřu pozici long
-ADXMA se překříží
-zruším pozice

Prostě ke stávajícím funkcím přidat filtrování přes %R a možnost přidání další pozice.
Dofám, že když se ti to podaří upravit, tak to zveřejníš :-)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Noles, mrkl jsem na tvuj napad filtrace pres %R=teda tak jak jsem to pochopil:). Privedlo me to zas na nove myslenky. Prikladam dnesni cable. Docela to slo, ale byly vcelku slusne retracementy, takze to hodilo dva solidni vstupy. V bocnim trhu to neodfiltrovalo dva za cca spread. Ale da se to vyfiltrovat hranicemi %R (napr. extremy -1 a -99). Taky %R periods jsem zvolil vetsi (28). Myslim, ze kamenem urazu by byl jasne trendujici trh, pri kterem by to vstup nehodilo, resp. hodilo, ale musely by se menit prave hranice %R, aby to vzalo nejaky retracement. Prikladam opet udelatko castecne podle toho, co jsi uvadel. Filtruje to zatim jen vstup c.1. V pripade uspesneho testingu by se dalo asi zapracovat i vicenasobne prikupovani - jestli jsem tvou myslenku pochopil spravne:) Je to hlavne o testovani nastaveni - TF u ADXMA, perioda %R a hranice %R. Pokud by jsi dosel k nejakym, byt i negativnim vysledkum, tak se o ne prosim podel s nami se vsemi. Ja prece jen jsem na tom s casem od listopadu spatne. Diky. Roar

4479

4480

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Dobrý den,

chtěl bych Vás poprosit o radu, našel jsem placené obchodní systémy, internetový odkaz
uvádět nemohu, názvy systémů jsou(Cash cow, runner, flip and go), prezentovány jsou
jakou dlouhodobě profitabilní, používá se zde jen cena daného páru(na základě daných
pravidel se pak zadávají příkazy na trh, nejedná se o AOS), žádné indikátory
a co je pro mě nejhlavnější, že se jedná o 100% mechanický přístup k obchodování,
máte někdo zkušenosti s těmito systémy, zda opravdu fungují? Děkuji za odpověd.

Zdraví Petr

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Endy,
rád bych se tě zeptal ohledně popisovaného sklonu ADXMA, jako filtru.
Uvádíš, že sleduješ rozhýbanost na vyšším TF a podle něj posuzuješ aktivitu. Pokud je splněna (předpokládám sklon ADXMA na vyšším TF) dáváš entry na dotyk ceny a ADXMA na nižším TF.
Jestli tomu dobře rozumím, tak např. long, cena jde nahoru, ADXMA na nižším TF reaguje, ale na vyšším TF ještě ne, čekám, začne raegovat i ADXMA na vyšším, posazuji entry k ADXMA na nižším. Cena však v tu chvíli zpravidla je NAD ADXMA na nižším TF. Tj. entry bereš na retracementu, nebo pouze v případě, že je market pod ADXMA na nižším TF a protne ji "z jihu"?
Doufám, že jsem to napsal trošku srozumitelně. Děkuji za odpověď.
Roar

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Roar
Odpovím za Endyho - Ano, tebou popsaný způsob je často uváděný postup pro vstupy do obchodu. Nastává tam ale mnohdy konflikt TF. Pokud čekáš, až se zvedne ADXMA na vyšším, můžeš propásnout kus trendu, nebo se ho vůbec nedočkat. Chce to "nakoukat" fůru grafů, abys to uměl posoudit.
Hodně štestí.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Napisal si to presne. Co sa tyka ADXMA na nizsom TF, ano, ide o retracementy.
Ide o to, ze ked mas rozvinuty nejaky trend (cize vyssia ADXMA je uz v "sklone"), tak je dobre kupovat alebo predavat za "vyhodnu" cenu (cize ked to je rozbehnute na sever, nekupovat hore, ale pockat si na retracement).
A ADXMA sa mi v tomto dost osvedcila.

Endy

Roar Napsal:
-------------------------------------------------------
> Endy,
> rád bych se tě zeptal ohledně popisovaného sklonu
> ADXMA, jako filtru.
> Uvádíš, že sleduješ rozhýbanost na vyšším TF a
> podle něj posuzuješ aktivitu. Pokud je splněna
> (předpokládám sklon ADXMA na vyšším TF) dáváš
> entry na dotyk ceny a ADXMA na nižším TF.
> Jestli tomu dobře rozumím, tak např. long, cena
> jde nahoru, ADXMA na nižším TF reaguje, ale na
> vyšším TF ještě ne, čekám, začne raegovat i ADXMA
> na vyšším, posazuji entry k ADXMA na nižším. Cena
> však v tu chvíli zpravidla je NAD ADXMA na nižším
> TF. Tj. entry bereš na retracementu, nebo pouze v
> případě, že je market pod ADXMA na nižším TF a
> protne ji "z jihu"?
> Doufám, že jsem to napsal trošku srozumitelně.
> Děkuji za odpověď.
> Roar


Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ahoj,

ve volném čase píšu program který mi snad časem pomůže s analýzou trhu a bude mě upozorňovat na potenciální entry/exit příležitosti. Zatím to umí jen nakraslit graf z Open/Low/High/Close dat, přidat pár indikátorů (SMA, WMA, EMA, Bollinger bands) a poslat ho mailem. Někde se začít musí ;-)

Můj problém je kde brát Forexová live data? Zatím je "kradu" z oanda.com kde je k dispozici 5 minutový feed pro několik párů pro jejich flashové grafovátko. Já bych ale radši bral něco oficiálnějšího, protože tenhle feed je samozřejmě dělaný pro jejich potřeby a můžou ho kdykoliv změnit nebo stopnout. Nemáte někdo tip kde taková forexová data brát? Nemusí to být úplně zadarmo a stačí mi timestamp, OLHC a případně volume (volume Oanda bohužel nemá).

Dík!

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Návštěvník
Téma je uzavřené.

×
×
  • Vytvořit...