Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Indikátory a obchodní systémy


Sid

Doporučené příspěvky

Pepe:
zkusil jsem to co píšeš, ale tím to fakt není, nastavením počtu candlí taky ne a jak tak ještě koukám, já mám oproti Tobě ten graf nějakej děravej. Mám to na live účtu ve ve verzi 1.8.6.1. V jaké verzi jedeš Ty? Jinak co se týče použitých indikátorů ADXMA, PP a jejich dalších odnoží, ty mi do sebe normálně pasujou a od sebe se nijak neliší. A teď babo raď, v čem je ten zakopanej čokl?

to Sid: Side, nevíš v čem by ten pudlík mohl být? Díky

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 4,6k
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

[bold] ADXMA BACK [/bold] kouknul jsem po nějaké době na ADXMA a trochu jsem ho vylepšil o funkci Back (zpět). Přidány jsou i TK - sólo pro MA a sólo pro ADX. Indikátor obsahuje jeden ADXMA a obsahuje zmíněný Back, který trochu zlepší orientaci na grafu a hlavně lépe odbourává matoucí chop stavy, kdy cena osciluje kolem ADXMA a není jasné kam se následně vydá... Back je funkce, kdy laicky řečeno, ADXMA si počítá zpětně svůj vlastní průběh. Nastavení jsem použil v základu MA 6, ADX 12 a ADXMA Back 36. Trochu odbočím u nastavování period všeobecně. Valná většina indikátorů (CCI, RSI, Aroon, ADX atp.) používá asi nejtradičnější nastavení ze všech - periodu 14. Pro FX není žádný reálný důvod nastavovat právě onu periodu pro cokoliv. Perioda 14 je podle mne jen ustálený anachronismus ještě z dob akciových trhů, kdy se počítaly průměry v denním režimu zpětně za 14 dnů. Pokud obchoduji např. na 5 min. TF, vykreslí se mi za hodinu 12 svíček - pak je pro mne daleko logičtější perioda 12 (12 svíček = 60 min.=1 hod.) než perioda 14 (průběžný stav za 1 hod. 10 min.). MA je nastaveno v základu na periodu 6 (tj. půlhodina na 5 min. grafu), ADX perioda 12 (hodina z5) a ADXMA 36 (průběžně 3 hod. z5). Ale každý má určitě svoje vlastní ověřené periody a různému nastavení se meze nekladou...to bylo jen tak bokem..:-). Při obchodování s "backem" se řídíme nejen samotným ADXMA, ale sledujeme, jak se chová ADXMA i "vnitřně"..to už ale trader pozná z grafu. Barvičky jsou tradiční - zelená při stavu nad cenou close, červená pod...u Back je to kombinace modrá/fialová. (nastavit barvičky si konečně může každý jak chce). Nastavit ADXMA můžeme různě..v základu je výše popsané nastavení 6/12/36..ale můžeme volit i ultrakrátký MA (např. perioda 3), který jen mapuje trh a zvolit delší Back anebo zvýšit MA a ponížit Back jen na hodinu, dvě (12,24 na 5 min. TF). Pěkný je i průběh back křivky při nastavení 6,12 a dlouhého "backu" např. 60 (průběh ADXMA 5 hod. z5) atd. atd. Time koeficient je přidán sólo pro MA a sólo pro ADX. Většinou se používá stejný TK pro obě indikace, ale s úspěchem se dá použít TK jen pro MA a ADX ponechat beze změny (tj. koef 1). Zajímavá je i kombinace, kdy MA ponecháme bez úpravy a povýšíme jen ADX...kreslí to zajímavé průběhy křivky. TK bych ale používal jen pro 1 min., případně 5 min. grafy. Příklady jsou z pátečního páru EUR/JPY - průběh na 5 min. grafu a průběh na 1 min. grafu s TK 5, což je de facto, jak se i pozná z grafu téměř totožné. Oba poslední výraznější "Longy" vznikly cca v 11,05 ET (17,05 SEČ), resp. v 11,03 na 1 min. grafu. GL s ADXMA Back.. :)..indikátor je v příloze SID

4612

4613

4614

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Roar Napsal:
-------------------------------------------------------
> H2O,
> abych se přiznal,tak mám s "klasickou" formou
> křížení ADXMA podobný problém. Pokud trh trenduje
> je to v pohodě (ale to téměř každý ukazatel).
> Výhodou ADXMA je, že tě drží v trendu opravdu
> dlouho. Pokud však přijde trh do strany, požírá to
> poměrně úspěšně SL. Zkoušel jsem různá nastavení,
> ale i tak. Část falešných signálů jsem odfiltroval
> již uváděnou vzdáleností cross ADXMAs a trhu.
> Např. na cable se mi osvědčilo nebrat větší jak
> 30bps. Po cca měsíčním testování to však stejně
> bylo šul nul. Pokud trhy trendují, generuje to
> pěkné výsledky. Pokud je ale delší range je to
> špatné. Někteří, tuším Pepe, však tento systém
> křížení chválili.
> Pro mě je v současnosti nejdůležitější filtr na
> trh "do strany". Snažím se vymyslet nějaký
> indikator. Myslim, že SID ma pravdu, že indikátor
> ti funguje pouze v případě, že rozumíš jeho
> podstatě. Proto se snažím vymyslet něco svého. Na
> přiloženém obrázku je klasické křížení ADXMAs v
> nočním bočním pohybu. Ten se snažím odfiltrovat, v
> tomto případě např. porovnáváním dvou MA jakoby "v
> duze" - výsledek zakresluje jen žlutou čáru. Není
> to ale 100%tní (zdaleka). Pokud by nás někdo
> zkušenější naťukl, na jakém principu je ideální
> chop filtrovat, bylo by to super.
> Roar


kuci ten ADXMA vkladate do vt protoze ja ho tam nikde krome ADX a ADXR nevidim.
helpnete please

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ahoj, pro zájmce přikládám "zajímavou" statistiku eur/usd 1D data za cca poslední rok. co je zajímavé je že trh se snaží být stále v rovnováze. Počítal jsem procento výkyvu HLC a HLO, dále vzdálenost v pips HL,HO, HC, OL, CL. Možná že to někomu pomůže v budování strategie a nebo v pohledu na trh. DavidF

4619

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Návštěvník
Téma je uzavřené.

×
×
  • Vytvořit...