Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Indikátory a obchodní systémy


Sid

Doporučené příspěvky

Ještě doplním.
EUR jsem vstupoval na přednastavené Entry. Očekával jsem vzestup, ale ENTRY jsem zvolil nešťastně, jenom ho to lízlo. Stačilo dát o bod výš a už se nespustilo. To mi ale nevadí tolik jako, že to 2x projelo SL a nic !!
U JPY jsem dal ručně SELL po 23h a nastavil SL a LIMIT - myslím, že jsem se docela trefil, bohužel neproběhla exekuce LIMIT a ráno to bylo už v mínusu.
Pokud je takhle spolehlivý i reálný účet, tak to potěší...

PeJo

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 4,6k
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

To PeJo :

no mne sa to na deme stalo uz tiez ze mi nezobralo stopku ale nechal som to bezat. Som bol zvedavy co sa stane a kupodivu to ten stop uzavrelo az po nejakych 6 hodinach a to bola cena vzdialena 150 pip od stopky. Cize to znamena ze ono to ten stop vzalo ale exekuce prikazu sa prejavila az po tych 6 hodinach. Podla mna je to len nejaky error v programe . Ale na ostrom ucte sa mi to este nestalo dokonca aj ked bol taky prepad ako dnes.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to pacho :
ten stop ti to vzalo s aktuální cenou, která byla v době SL ?
Já to zavřel ručně, samozřejmě s větší ztrátou, než bylo SL.
Jenže mě to projelo i LIMIT u JPY, který mohl být ziskový.
Zkusím se podívat na VT stránky, jestli to už někdo řeší. Demo s těma bugama je k ničemu, akorát to odradí.

PeJo

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Pejo
Demo blbne na reálu se to nestává, někdo tady psal nedávno, že se to stalo i v reálu a Čms připsala dodatečně rozdíly mezi nastavenou stopkou a reálem.Myslím že to byl Dzink.
Mě když tohle udělá v demu tak si napíšu na papír zisk tak jak jsem to měl nastavené a vůbec se stím dál neznervoznuji.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to standby:
Chcel by som sa opytat jednu vec ktora mi nie je velmi jasna, pisal si ze pokial ides proti trendu, davas limit 5, pri stopke 30 mi to pride stratove aj keby bola uspesnost tych 80 perc. Nie je potom lepsie ist do pozicie len v trende ? Alebo opacne prekrizenie pride v tychto protitrendovych obchodoch skor a ako pises uzatvaras s mensou stratou ? Inac trochu som si to skusal na deme a funguje to vcelku dobre, podla mna by mozno bolo dobre este prespekulovat posun limitu a stopky. Nieco som skusal ale nie je to zatial ono, ono som totalny zaciatocnik a neviem ani ako zadat prikaz na predaj pod aktualnu cenu, cez "entry limit predaj" mi to stale vyhodi opacnu podmienku ako by malo :o)
prijemny viken

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To bacak :

Vsetko je to len v style obchodovania . Standby dava len vacsiu sancu profitu ...vlastne je to priestor pre pohyb. Ty by si pravdepodobne dal stop 30 a bral minimalne 60 - 90 pip 1:2 alebo 1:3 je to tak ? No a teraz mi povedz ze pri dobrej TA a pri dobrom systeme kto ma vacsiu sancu na profit ..ty alebo standby ? Aka je pravdepodobnost ze to urobi 10 pip vojim smerom alebo 60 pip tvojim smerom ? Zober si dalsiu vec . Ty vezmes smerom hore 60 pip ale standby zoberie tym istym smerom teoreticky aj 100 pip ak na kazdom pull backu otovori. Ver tomu ze to heslo ktorym sa tu vacsina riadi "lepsi vrabec v hrsti" je pre malych traderov svate.
Su obchodnici ktory davaju stopky aj 200-300 pip ak ma obchod v dlhsom horizonte sancu zarobit. Maju proste urcenu hodnotu pod ktorou alebo nad ktorou ked cena je tak smer plati a stopka je az na alebo pod touto hodnotou.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

asi sme sa nepochopili, mozno som nieco nepochopil ja ale ked si dam vstupne udaje toho "standby" systemu ktory aj mne celkom dobre vychadza ked som ho testoval, samozrejme nestihol som to otestovat tak ako standby, vychadzam len z jeho prispevku a zhodnotenia

uspesnost skoro 80 %
v trende: limit 10 stop 30, pokial zaratam uspesnost moj zisk je 1 obchod stratovy 4 ziskove vysledok +10
proti trendu: limit 5 stop 30, pokial zaratam uspesnost moj zisk je 1 obchod stratovy 4 ziskove vysledok -10

preto som napisal ze podla mna pri tychto vysledkoch (standby myslim urobil 50 obchodov) by som jednoducho na jeho mieste proti trendu neobchodoval - tot vsjo hovorim som uplny zaciatocnik preto som sa pytal ci som nahodou nieco zle nepochopil

Link to comment
Sdílet pomocí služby

bacak
Dnes jsem přepočítával úspěšnost a je na GBP/USD 82%. Jedu už pouze tento pár a nejdu už proti trendu, pouze 10 pips po trendu. S tím posouváním je to problém protože na desti dílkách zajistíš stopkou pouze na nule a nebo těsně nad a když to budeš posouvat tak někde až na 18 pips to zajistím na mejch požadovanejch 10 a to už je většinou pozdě. Opravdu tady platí vrabec v hrsti je lepší než nic, dlouho jsem také testoval delší pozice,ale nešlo mě to. U tohoto systému mám pozici v 80% otevřenou max 10 min a požadovaný zisk je tam. Je to pouze dvakrát až třikrát denně,ale jestli to půjde pořád podle této strategie tak budu přidávat loty na obchod

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Chcel by som pocut jeden nazor an obchodny system a strategiu. N ajedno forum chodil isty trader ktory obchodoval dost zvlastnym sposobom. Priklad.

nakupil EUR na hodnote 1,2930 eur nadalej klesalo tak pri dalsom poklese cca 80-100 pip nakupil 100 nasobok predchadzajuceho obchodu, pri dalsom poklese nakupil zase 100 nasobok predosleho obchodu atd. takto urobil nakup asi 4x . Potom mu stacil pohyb cca 50 pip v jeho smere a zobral asi 40 pip zisk. Lenze tych 40 pip zisk v jeho podani boli dost velke peniaze. Vlastne priemerna cena vsetkych obchodov mu vychadzala iba 10 pip od posledneho nakupu. Len si neviem predstavit velkost jeho financnych zdrojov. A neobchodoval uz cez brookera ...brooker uz asi neumoznuje transakcie takeho rozsahu.

1lot 100 lotov 10.000 lotov 1.000.000 lotov hmmm viete si to predstavit ? 4 trady v objeme 1.010.101 lotov x 40 pip = 404.040.400,-- USD ??????????? :S

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To Pacho
Já tě chlape podezírám, že si z nás děláš kolektivně srandu :)
1 mil. lotů je obchod se 100 miliardami USD (1 mil. x 100.000 USD), pokud někdo takový chodil na forum, tak to byl asi Sores nebo Trump.. :) Ještě nám řekni tu o perníkové chaloupce, ta je taky pěkná.. :) :)
SID

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Návštěvník
Téma je uzavřené.

×
×
  • Vytvořit...