Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Indikátory a obchodní systémy


Sid

Doporučené příspěvky

Ako som spomínal v chate prikladám popis môjho kombinovaného SL systém:

Podotýkam, že zatváram manuálne, pretože live idem cez FXCM a tí zatiaľ metatrader nemajú. EA a TL mám však v MT od Alpari, lebo majú naše časové pásmo a lepšie sa mi tak orientuje. Obchody otváram a zatváram paralelne v deme.

SL systém pozostáva z dvoch častí:

A. PROFIT - tu sa snažím o max. profit - vychytiť vhodný peak a zavreť tak s max. ziskom

1. STOCH_CLOSE
Na to používam EA sx_stoch_close, ktorý zavrie pozíciu v špičke, ak STOCH aktuálnej sviečky vo viacerých TF dosiahnu určitú limitnú hodnotu (napr. STO1-15min
Výhodou je, že berie zisk na vrchole, čo býva zväčša o niečo lepšie ako na spätnom pohybe.
Nevýhody sú min. tri:
a./ Daná situácia nemusí vôbec nastať
b./ Nezohľadňuje divergenciu - t.j. prvá špička v stochu ešte nemusí znamenať definitívne najvýhodnejšiu cenu, resp. špička v cene sa dosahuje na nasl. vrcholoch stochu,kt. už bývajú nižžie.
c./ u silného trendu takých špičiek ešte bude ....ale bez vás

2. Vizuálne podľa STOCH MTF
Ak cítim podľa STOCH na viacerých TF, že nastáva otočenie a cena stojí na významnom S/R, pivote alebo fibo, zatváram pozíciu manuálne. Toto je najväčší kameň úrazu, lebo je to o nervoch a tu zlyhávame najčastejšie. V snahe zavreť na špici často zavrem predčasne.

3. Denný pohyb v jednej netrendujúcej vlne na GY býva okolo 140-170pips, tam začínam byť obozretný


B. SAFE - to sú mechanizmy, ktoré majú zabrániť strate v prípade, že zlyhajú predchádzajúce

1. fixný SL 150 pips natvrdo u brookera - to pre istotu
2. vstupný SL 30-50 pips, zvyčajne 7 pips nad významý S/R... vo forme H_SL* , ale ak treba viem ho posúvať ( :S )
3. po vytvorení trendu používam trendovú linku vo forme T_SL* (často v kombinácii so "soft T_SL" *)
4. priebežne občas posúvam H_SL, aby som fixoval zisk
5. B/E nastavenie, ktoré automaticky prestaví H_SL na 0 pri určitom zisku (tiež zabudované v trendlineri)

* Na tieto SL využívam EA sx_Trendline, ktorý som tu dal pred pár dňami. Popis jednotlivých liniek je v ňom.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 4,6k
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Rhombic1: Ahoj, měla bych otázečku ohledně indikátoru TD combo a Trend reversal. Dnes jsem oba indikátory nějaký čas sledovala a napadl mě ještě jeden způsob obchodování s těmito indikátory. Na dvou obchodech jsem to zkusila a oba byly v profitu. Příklad je na přiloženém obrázku. Od včerejška tam jsou celkem čtyři příležitosti k profitnímu obchodu a jeden podle mne falešný signál. Napadlo mne, že by se dalo docela dobře obchodovat nejen na čísle 13, ale i na písmenku P v případě kratších obchodů končících číslem 9, nebo na čísle 1 v případě delších obchodů končících číslem 13. Signály v případě long začínající písmenkem P mají barvu béžovou a začínající číslem 1 mají barvu fialovou. Signály pro short mají barvu žlutou v případě P a světle zelenou v případě 1. Když se podíváme na obrázek, tak první Long obchod nám začíná na Buy 1, kde se objevilo béžové P, tam bysme poprvé nakoupili. V zápětí se objevuje fialová 1, to by nám značilo silnější trend, tady můžeme nebo nemusíme přikoupit. Další signál k nákupu je na Buy 2, kde je další béžové P, tady můžeme přikoupit další kontrakt. Na Buy 3 můžeme přikoupit další kontrakt. Buy 4 je trošku záludné, protože se tam objevily tři signály, dva Buy kde můžeme přikoupit a jeden exit na čísle 13, ale jelikož se před fialovou 13 objevila fialová 1 tak bych nic nezavírala a čekala bych na další fialovou 13 na které bych vše zavřela. Připadá mi to docela výdělečné, ale teď jde o to, jestli ty čísla nepřepisují, protože se mi už nesčetněkrát stalo že jsem byla z něčeho unešená a pak jsem zjistila že to není tak jak to vypadá:) Co si o tom myslíš?

5018

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Andrea84,

jestlize se cisla opravdu neprepisuji atd. (tzn. indikator se neprekresluje) vypada to velice slibne. Zbezne jsem proletel 15M graf na GBP/JPY od zacatku prosince do dneska a pri pouziti tebou popisovane metody tam tusim nebyl jediny ztratovy obchod. To se mi ale proste nezda. Jdu to zkoumat. Diky za inspiraci...

Link to comment
Sdílet pomocí služby

pořád musíte hledat problémy ;) V minulosti se muselo sedět u rádia a pro nákup vypípat na přesné frekvenci ... . .-.. .-.. .---- --- --- ... .--. ..... --- --- -.-. ..-. .. ..--.. -.- a teď stačí jen jeden klik. U toho indikátoru zas stačí nahrát si při spuštění MT4 profil. 5 dnů 640pip, 72% win, 13 návazných výher ;) Bohužel nikde jsem nenašel jiné TD COMBO, které by nebylo ex4 a bylo napsané dobrým programátorem. Mám udělaný profil na 16párů s 1M,5M,15M,30M po každém zapnutí MT si nahraju profil a vše mi to běží , ten profil je pouze na monitorování a alerty, nesmí se do něj rýpat, přepínat TF. Jak mi to někde zahlásí alert, otevřu si příslušný pár na novém grafu, vložím potřebné instrumenty a rozhoduju, jestli to vezmu. Jde to, kdo na to nemá nervovou soustavu může zkusit TdSequential s alerty v příloze. Na novém TD combu se začne brzo makat. Pěkný víkend.

5022

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Príspevok avizovaný v inom vlákne - niečo konštruktívne nielen pre NLA Nastavenie podľa popisu v tomto vlákne z 11. 2 LSMA pre lepšiu prehľadnosť upravené na 18 Hľadáme miesto pre vstup na prvom obrázku :Čakaj, kým float pivot zmení farbu - to je prvá zvislá čiara o 6.56 Pozíciu neotváram, lebo cena je už ďaleko pod pivotom Cena sa vracia späť nahor k čiare plávajúceho pivotu - LSMA je zelená V blízkosti plávajúceho pivotu sa LSMA otáča späť na červenú farbu a to je prvý short - červená linka o 7.23 na cene 212,78 Obchod ukončíme keď LSMA opäť zmení farbu na zelenú , to je o 7.28 - obchod končíme na cene 212,89 so stratou 11 pipsov Ideme ďalej. Float pivot mení farbu na zelenú. 7.32 Cena je v blízkosti pivotu, ale vzápätí prudko vyskočí nahor. Zdá sa mi, že už sa neoplatí do obchodu nastúpiť. Pullback o 7.52 a 7.55 je príliš ďaleko od float pivotu , o vstupe neuvažujem Float pivot mení farbu na červenú. O 8.21 idem short na 213,02 Obchod končí na 213,05 o 8.28 pri zmene farby LSMA Ďalšia strata 3 pipsy, spolu 10 pipsov Pripájam prvý obrázok a pokračujem v ďalšom príspevku

5029

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Pokračovanie 8.34 float pivot mení sa na zelený, cena je stabilná a pullback nevidím, zostávam mimo 8.42 float pivot opäť červený, čakám na obrat do shortu, ten ide od 9.09 Short na 212.80 Exit na 212,80 o 9.23 Zatiaľ -10 pipsov . Po krátkom pullbacku cena opäť klesá, vidím , že bolo dobré zostať v pozícii dlhšie. Aktuálne mením LSMA na klasickú hodnotu 24. S týmto nastavením pokračujeme a o 10.00 máme ďalší short od 212,38 Exit keď je LSMA opäť zelená, to je 10.34 na cene 211,60 Hurá , máme zisk 78 pipsov, celkove od rána 68 pipsov zo 4 obchodov Ďalší short o 10.56 - červená linka - od 211,58 Koniec na 211,79 o 11.05 , strata 21 pipsov, spolu od rána zisk 47 Ďalej sa cena pohybuje okolo plávajúceho pivotu a pre vstup do pozície nevidím vhodné miesto Pripájam druhý obrázok a pokračujem v nasledujúcom príspevku.

5030

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Cena sa pohybuje v úzkom páse medzi 211.50 a 211,85 . Počkám si na opustenie tohoto pásu. Po 12.00 začína cena opäť klesať. Počkám si na pullback a nasleduje short o 12.39 od 211,30 Uzavretie 13.10 na cene 211,12 a potešujúci zisk 18 pipsov , spolu od rána 65 Ďalší signál máme o 13.25 , vzápätí exit a strata cca 17 pipsov , spolu od rána 48 LSMA sa opäť mení na červenú o 13.30 , je to však veľmi dlhá sviečka a tak by bolo dobré počkať na korekciu bližšie k pivotu. Pre tento účel uvažujem s nástupom na short od 210,84 Uzavretie pri zmene farby LSMA o 13.46 na cene 210,81 a zisk 3 pipsy. Tu veľmi záleží na pohotovosti tradera, aby využil možnosť ukončiť obchod skôr s podstatne väčším ziskom. Takže celkove 51 pipsov Float pivot sa mení na zelený, cena pomaly stúpa. Nie je tu však žiadny pullback a teda ani signál pre mňa. Ďalší obrat do červenej o 15.58 . Počkám na pullback a idem short od 16.18 na 211,25 Exit o 16.34 na 211,23 a + 2 pipsy, spolu 53 Obrázok tretí a pokračovanie o chvíľu.

5031

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Návštěvník
Téma je uzavřené.

×
×
  • Vytvořit...