Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Indikátory a obchodní systémy


Sid

Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 4,6k
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

To Jaranek

Sorry že odpovedám neskoro, ale bol som pár dní mimo...
Takže k tvojim otázkam :
1/ Z rôznych aj súkromných ale aj štatistických dôvodov väčšinou dodržujem obchodovanie v uvedených hodinách. Sú niekedy výnimky že to potiahnem napr. do 21 hod., ale to je minimálne a väčšinou mi to nejaké mimoriadne veľké pipsy neprináša...
2/ Mám vypozorované, že najlepšie vstupy sú vtedy, keď je táto vzdialenosť čo najmenšia a ešte sa len začína rozširovať (napr. ráno o 8:00 nášho času). Keď už je vzdialenosť ADXMA a PP príliš veľká, tak to skôr hovorí o konci trendu alebo o korekcii...
3/ Nie, do pozície vstupujem podľa 1 min. grafu a platný signál pre long je až vtedy, keď až PP 70 pretne alebo sa dotkne PP 150.
4/ Sorry ale túto otázku som asi nepochopil...
5/ Obchodujem mechanicky – diskréčne t.j. niekedy predsa len nezoberiem ani platný signál, keď sa mi nezdá celková situácia na trhu... Dôležité fundamenty sledujem, ale len časy vyhlásenia a neriadim sa ich výsledkami ale situáciou na trhu podľa našich indikátorov.
6/ Poslednú verziu VT som si stiahol asi až po mesiaci (tiež som sa obával aké tam budú zase muchy), ale ide mi v pohode, nevypadáva a až na tie rekotácie som spokojný...
7/ SL je individuálne podľa momentálnej volatility na trhu a pod., ale všeobecne hlavné páry (mimo jeníkových) 20 – 25 pips a jeníkové páry 30 – 35 pips. TP nepoužívam ale posúvam SL v smere pohybu.

Toť vsjo, keby niečo – ozvi sa.

Pepe.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to Pepe
Díky Ti za odpověď. Co se týče těch mých vstupů,tak se mi v poslední době daří profitovat právě na obchodech se vstupy hned po ránu kolem té šesté hodiny. Je to dost rizikový čas, ale zatím to vychází.
Co se týče Tvých odpovědí na mé dotazy, tak jsi jen potvrdil mé poznatky, které jsem též vypozoroval z grafů.
Moje vstupní strategie se zdá od Tvojí trochu odlišná a tak zde uvedu moje dnešní vstupy z rána a požádám Tě, zda se k nim můžeš vyjádřit z pohledu Tvé strategie.
Normálně obchoduji na šesti párech: USD/JPY,EUR/USD,GBP/USD,USD/CHF,EUR/JPY a GBP/JPY.
Na výstupy zkouším Ergodic CCI a také QQE, jinak jedu dle ADXMA.
USD/JPY long 6:13, 106,79
EUR/USD long 7:15, 1,4813
sell 8:05, 1,4810
GBP/USD long 7:52, 1,9723
sell 9:07, 1,9731
USD/CHF long 6:43, 1,0893
EUR/JPY long 6:53, 158,25
díky za Tvůj čas,
jaranek.zavináč.post.cz

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to jaranek

prešiel som si všetky tvoje vstupy a porovnal som ich s mojimi ( hypoteticky, keby som obchodoval v tom istom čase) :

Tvoje vstupy : Moje vstupy :

USD/JPY long 6:13, 106,79 7:37 106,90
EUR/USD long 7:15, 1,4813 –– ––-
sell 8:05, 1,4810 8:15 1,4810
GBP/USD long 7:52, 1,9723 7:56 1,9730
sell 9:07, 1,9731 9:18 1,9720
USD/CHF long 6:43, 1,0893 7:11 1,0898
EUR/JPY long 6:53, 158,25 7:00 158,30


Z toho vidieť, že ja som trochu opatrnejší pri vstupoch a trochu dlhšie čakám na potvrdenie. Ale velký rozdiel v pipsoch tam nie je. Pokiaľ ti to takto vyhovuje a vychádza tak je to OK, pokiaľ nie tak nič moc nestratíš, keď budeš pri vstupoch menej agresívnejší.

Prajem ti len úspešné obchody !!!

Link to comment
Sdílet pomocí služby

[b] to Pepe: [/b]

Mohl bych poprosit o vysvětlení těch vstupů, ktere tu uvádíš? Podíval jsem se jen na USD/JPY, tak na grafu v uvedený čas uvedené ceny nejsou. Prostě neprobíhá těmito "souřadnicemi" graf. Není tam ani svíčka ani linka. Něco mi asi uniká a nevím co. Kdy byste mi to mohli vysvětlit. Dival jsem se jenom na tento pár a na TF 15M a 1H.
Dík

Link to comment
Sdílet pomocí služby

tak že 0:13 106,79 - nesedí; 1:37 106,90 - sedí


no nebudu už pátrat po příčině. Jedná se o VT a DEMO, tak že předpokládám, že to přesně nemusí sedět, i když je do velmi divné, proto že kotace by neměla záviset na platformě a měla by být u všech brokerů na celém světě stejná.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Rhombic: Zhotovil jsem Tom Demark Diff indikátor dle toho .pdf, co jsi dnes připojil na chat http://old.artun.ee/~momentum/ebook/Forex/One%20More%20Zero.%20How%20to%20Trade%20the%20Forex%20like%20a%20Pro%20in%20One%20Hour.pdf Edit: opraveno chybné přepisování poslední svíce

4962

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Návštěvník
Téma je uzavřené.

×
×
  • Vytvořit...