Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Indikátory a obchodní systémy


Sid

Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 4,6k
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

premnath: V příloze posílám obrázek mojí plochy, jsou na něm vidět všechny divergence za poslední dva dny na 15M. Celou čárou jsou vyznačené klasické divergence a přerušovaná je reversní. To jen pro představu. Automatiku na to nemám, sleduji to okem, je to trošku o zvyku sledovat divergence na třech indikátorech zároveň :) Dají se sice sehnat indikátory s automatickou detekcí divergencí, ale štvalo mě na nich to neustálé upozorňování a taky to, že občas nějakou divergenci nenašly. Bohužel to nemám zatím automaticky zbacktestované, pouze jsem to zatím tři měsíce forwardtestovala, ale zablokovali mi minulý demoúčet, tak jsem si musela vytvořit nový. Za ty tři měsíce jsem měla úspěšnost RRR 1,5 a 60%. Bliž k tomu říct nemůžu, jedině až se mi to podaří zbacktestovat. Vyzkoušela jsem spoustu systémů a tenhle mě nejvíc zaujal, jen je potřeba ještě vyřešit pár maličkostí.

5312

Link to comment
Sdílet pomocí služby

premnath:

můžu se přetrhnout jak chci, ale ten článek o divergencích tady nemůžu najít, vím že to tu někde bylo, ale nevím kde, četla jsem ho někdy před rokem. Hledala jsem i v záložkách a nemám ho tam, tak nevím :(

Zjednodušeně řečeno, pokud cena vytvoří vyšší High než předchozí a indikátor ve stejnou chvíli vytvoří naopak nižší High, vstoupí se ve směru indikátoru, v tomhle případě Short. Naopak pokud cena vytvoří nižší Low a indikátor vytvoří vyšší Low vstoupí se Long.
To je klasická divergence.

Pak je ještě divergence reversní a ta vznikne pokud cena vytvoří vyšší Low, ale indikátor vytvoří Low nižší, v tom případě by se mělo vstoupit ve směru ceny, tedy Long (viz obrázek). Naopak, pokud cena vytvoří nižší High a indikátor vyšší High, vstoupí se Short.
Reversní divergence se mi ale moc neosvědčily, většinou udělají menší pohyb ve směru ceny a pak se stejně vydají do S/L, pokud bych je obchodovala, tak jedině opačně, ne ve směru ceny, ale indikátoru (nebo s menším S/L a P/T). Ve směru ceny bych šla jen v případě, že by se objevila dvojitá reversní divergence.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Jen pro ukázku uvádím obrázek z dnešního vývoje USD/JPY - 15M. Vytvořily se celkem čtyři divergence, z toho tři v profitu a jedna zatím otevřená. První je dvojitá klasická (když se vytvoří tři nižší Low na ceně a na indikátoru tři vyšší Low pro Long. Nebo naopak tři vyšší High na ceně a tři nižší High na indikátoru pro Short) a další tři jsou jednoduché. První byla v profitu 15pips, druhá 78pips a třetí 153pips, poslední zatím otevřená -23pips.

5313

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Andrea84 Napsal: ------------------------------------------------------- > Jen pro ukázku uvádím obrázek z dnešního vývoje > USD/JPY - 15M. Vytvořily se celkem čtyři > divergence, z toho tři v profitu a jedna zatím > otevřená. První je dvojitá klasická (když se > vytvoří tři nižší Low na ceně a na indikátoru tři > vyšší Low pro Long. Nebo naopak tři vyšší High na > ceně a tři nižší High na indikátoru pro Short) a > další tři jsou jednoduché. > První byla v profitu 15pips, druhá 78pips a třetí > 153pips, poslední zatím otevřená -23pips. > > ""Vzpomínka na chudobu činí bohatství ještě > milejší."" Ahoj, vidim, ze se tomu seriozne venujes. Ukazu ti zkratku, ktera ti muze usetrit hodne casu, i kdyz ten cas, ktery ted travis hledanim zazracneho indikatoru a systemu ma svou cenu. ScreenTime NICIM nenahradis. Neexistuje zadny zacracny indikator, cokoliv co je postavene na matematice je jen opozdena derivace ceny, mozna ti muze pomoct videt lepe to co na holem grafu nevidis, ale tezko ti ukaze budoucnost. Forex je vic o psychologii, strachu a hamyznosti. Vstup je dulezity, ale daleko dulezitejsi je vystup. Na tvem obrazku je videt neustala snaha hledat otocku trendu, rikam tomu chcani proti vetru...vis jak to dopada... Divej se kam jde dav a jdi s davem, kdyz nevis, pockej az je jasne kam jde dav a kdyz znejisti a couvne, pridej se k nemu.

5314

5315

Link to comment
Sdílet pomocí služby

pedro696 Napsal:
-------------------------------------------------------
> ALL: viete mi niekto poradit s indikatorom TD
> COMBO AHA 01 ??? nieco tam nie je košer....... po
> vlozeni do grafu sice ukaze svoje hodnoty, ale ako
> cas a graf bezi, Combo si postava tam, kde zacal,
> neaktualizuje sa priebezne ....... Ď!!!

projdi tohle vlakno bylo toho tady napsano dost. nech si vyhledat prispevky od uzivatele rhombic1. ten tento ikdikator pouziva.

jinak v rychlosti. obcas ten indikator blbne a musis preskocit z TF na TF aby se obnovil nebo znova nacti template kde mas TD nastavene. ale jak rikam expert na TD je rhombic1.

neB

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Návštěvník
Téma je uzavřené.

×
×
  • Vytvořit...