Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Indikátory a obchodní systémy


Sid

Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 4,6k
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Andrea84
Prosím Ťa , ako mám interpretovať tie Tvoje obrázky ?
Sú tam zakreslené divergencie a na nich nejaké čísla,často sa opakuje 100. Môžeš konkrétne uviesť na nejakom príklade z týchto obrázkov, čo tie čísla znamenajú?
Mohla by si sem dať nejaký obrázok aj s vyznačenou pozíciou vstupu a vystupu?

Link to comment
Sdílet pomocí služby

vladko11:

Já myslela že jsem to už vysvětlila, 100 je PT a -50 je SL, hodnoty jsou pipsy.
Ty čísla samozřejmě znamenají zisk, nebo ztrátu, pokud je tam 100 - 0, pak byl obchod zavřen na PT, pokud je hodnota nižší, byl obchod zavřen na základě opačné divergence, kdy cena nestačila vylézt k PT. Pokud je tam -50, je to uzavřené na SL, pokud -50 - 0, obchod byl zavřen na základě opačné divergence.
Vstup je vždy dvě svíčky za divergencí, jelikož se samozřejmě vždy jedna svíčka formuje a podle předchozí nepoznáme jestli je hodnota indikátoru už konečná, je třeba počkat na zformování signálu, stejně jako u kteréhokoliv jiného systému.
Nejlépe je to poznat po stažení platformy a nahrání šablony kterou jsem přidala, je to přesně sladěné s deníkem který jsem přidala s ní. Je třeba si to ozkoušet, člověk toho moc z obrázků nepozná, obrázky často dokážou spíše odradit. Může to podle oka vypadat složitě, ale složité to není. Divergence hledám tím způsobem, že je hledám vždy nejdříve na indikátoru nejblíže grafu, na ostatních dvou je hledám pouze pokud najdu divergenci na tom prvním, pokud se stane, že je divergence například na dvou indikátorech a na třetím ne, signál není platný.

Snad jsem vše vysvětlila, klidně se ptejte :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Stanley Napsal:
-------------------------------------------------------
> premnath:
> Když si klikneš na namalovanou trend linku a
> otevřou se ti její parametry, tak zruš fajfku u
> "STYL".


lepší je zrušit v parametrech "Paprsek" pokud to máš v CZ, pokud v EN, tak "RAY". jak psal [b]frantacech[/b] ;)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

premnath:

styl čáry se musí bohužel měnit dodatečně, taky bych brala kdyby se daly navolit různé styly přímo na tlačítka panelu, ale nejde to. Když zadáš plnou čáru, tak na ni musíš znovu kliknout a zadat přerušovanou, další následující které zadáš, budou přerušované, to samé naopak.
Jinak posun si dokážu vysvětlit jen tím, že jsi použil jiného brokera než Ikon royal, šablona se dá taky použít na Alpari, protože mají nachlup stejná data :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

premnath: jinak co se těch kopečků týče, nejde si vybrat jakýkoliv vrchol, ty dané dva vrcholy musí splňovat tu podmínku, že druhý (vstupní) High na indikátorech musí směřovat dolů, narozdíl od ceny, která musí mít High naopak výš, vom případě se jedná o divergenci klasickou pro Short (viz obr. klasicka - short). Pokud je naopak druhé Low indikátoru výše a u ceny níže, jedná se o klasickou divergenci pro Long (viz obr. klasicka long). Pokud druhé High indikátoru je výš než High ceny, jedná se o divergenci reversní pro Short (viz obr. reversni - short). Pokud je druhé Low indikátoru níž než Low ceny, jedná se o reversní pro Long (viz obr. reversni long). Zjednodušeně řečeno, pokud se objeví klasická, bereme signál ve směru sklonu indikátoru. Pokud se naopak objeví reversní, bereme signál ve směru sklonu ceny :)

5855

5856

5857

5858

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Návštěvník
Téma je uzavřené.

×
×
  • Vytvořit...