Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Indikátory a obchodní systémy


Sid

Doporučené příspěvky

andrea, jaranek
to je mi viac menej jasné od začiatku, len niekde sú prepojené susedné kopečky, niekde sú jeden dva vynechané a kopečky na grafe sa časovo nezhodujú s kopečkami na indikátoroch. Keď práve vyliezajú 4 nové kopečky súčasne, ťažko poznám či už je to vrchol, či je to ten správny vrchol, či ho netreba vynechať, či nie je časovo príliš vzdialený od vrchola s ktorým sa má porovnávať.... Proste prečo majú úsečky začínať a končiť práve tam, kde sú nakreslené. Aby som ich nekreslil tam, kde by som ich chcel vidieť, ale tam, kde najlepšie predpovedajú pohyb ceny.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 4,6k
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

premnath:

Když jsem se zajímal jeden čas o divergence, tak vypadaly velice nadějně. Zpětně na grafu vypadají fakt dobře, ale v reálu už to tak jednoduché není a myslím, že je nutné je hodně "nakoukat". Problém u divergencí může nastat v dlouhém trendu, kdy systém může nadělit pěknou řádku ztrát za sebou. Podle mne fungují divergence nejlépe v trendech do strany. nakonec jsem od divergencí odešel, protože jsem došel k závěru, že vyžadují hodně diskréčního přístupu. Ale třeba se mýlím.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

premnath:

v některém z předchozích příspěvků jsem psala, že vstupní signál se může lišit maximálně o jednu svíčku, tzn. že pokud se na dvou indikátorech liší o dvě svíčky, divergenci už neberu. Pokud se objeví například dvě-tři divergence které končí ve stejném vstupním bodě, samozřejmě je považuji jen za jeden signál a vyznačím jen jednu, kvůli přehlednosti. Pokud naopak začínají ve stejném bodě, ale končí např. v rozmezí deseti svíček, vezmu všechny tři signály, tak je to vyznačováno v grafu. Stačí jako odpověď?
Pokud jsem náhodou nějaké divergence přehlédla, omlouvám se, nejsem dokonalá, stane se. Snažila jsem se najít každou divergenci která se na grafu objevila a taky každou poctivě započítat.

Stanley:

Já bych neovlivňovala ostatní svými názory na určitý systém, každému vyhovuje něco jiného, jak jsem napsala, je třeba si to zkusit, mě vyhovuje toto naprosto nejlépe ze všeho co jsem zkusila. Pět měsíců jsem byla na nemocenské a každý den jsem pilovala, zkoušela a forwardtestovala, avšak na 5M grafu, ale výsledky to dávalo velmi podobné backtestu na 15M, samozřejmě s jiným nastavením SL a TP, jinak za stejných podmínek. Jestli chcete neustále hledat něco dokonalého, prosím, já jsem to sem dala pouze jako alternativu abych vrátila své poznatky které jsem tu nasbírala a je mi v podstatě úplně jedno jestli se tím někdoí bude zabývat, já jsem své splnila...
Jenom že něco složitě vypadá, nemusí se to hned zavrhnout.
Jinak nechápu co je na těch signálech tak nepochopitelného, prostě objeví se divergence, vezmu signál. Jasně, je potřeba to nakoukat, to jsem napsala sama už dřívě, mě to nakoukání zabralo cca 3 měsíce do současné podoby, je to snad hodně? Stačí jen sledovat odchylky mezi indikátorem a cenou, je to složitý systém? Myslím že ne...
Já jsem ráda že jsem si našla své.

Pěkný den přeji ;)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

andrea
divergencejsou hodně dobrá věc. obzvláště ty reverzní. tam se to pohne skoro vždycky-aspoň mám z toho ten pocit. schválně se zkus ve svémm testu podívat jen na reverzní divergence, jak na tom jsou statisticky. pokud můžu přidat ještě jednu radu, je dobré v trndu brát reverzní divergence do trendu (=druh korekce) a dávat si bacha, aby korekce byla dostatecně veliká na to, aby se do toho vyplatilo jít aj kdyby se na předchozím high, ze kterého trh slezl dolů, pohyb zastavil a začal lízt zas zpět k tvému vstupu (vem profit a ven).

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Andrea84:

Andreo, jen jsem napsal svůj názor, který upozorňoval na určité věci ohledně divergencí a to není ovlivňování. Také jsem divergence ve svém příspěvku ani v nejmenším nezavrhnul, jak jsi psala.
Já koukal na divergence na komoditách na denních grafech-z časových důvodů. Na Forexu vůbec.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Andrea84
takže vstupné a výstupné body na grafe a vstupné a výstupné body na indikátoroch sa môžu líšiť o plus mínus jedna sviečka.
Postup: Proste si vymyslím, že najbližšia sviečka bude vstupným bodom (štartovná) a spojím jej H a L s H a L nasledujúcej sviečky. Indikátory mi tieto body prepoja, takže to len sledujem. Potom prepojenie posuniem na tretiu sviečku od vstupnej. Ak bude prepojenie prechádzať cez predošlú sviečku (na grafe ti to tuším, ale len v jednom prípade, prechádza aj cez medzisviečku :S ) tak som skončil a vymyslím si ďaľší vstupný bod. . Dtto ak prepojenie na indikátoroch nepôjde "luftom" ale cez vrchol. Ak mám šťastie, tak mám štyri úsečky v dĺžke troch sviečok a môžem ich porovnávať... Pri ďaľšej sviečke všetky štyri prepojenia buď predĺžim, alebo ak je niektoré prepojenie neplatné, tak vstúpim podľa prípadnej vytvorenej divergencie. Ak podmienky na vstup nenastanú, znova si vymyslím, že najbližšia sviečka bude štartovná, atď.....

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Stanley: promiň, já to nemyslela zle, můj problém je, že občas píšu trochu rázněji aniž bych si to uvědomila, a pak to vypadá že jsem při psaní příspěvku naštvaná a pod emocemi, pár lidí mi to už řeklo (nejen tady) :) Já jen že negativní názor na nějaký systém dokáže hodně ovlivnit a nějaký nováček si může říct "Na tom něco bude, kašlu na to" (z mé zkušenosti), takhle jsem přehlédla velkou spoustu strategií aniž bych se na ně vůbec podívala :( Jinak samozřejmě konstruktivní připomínky vítám ;) premnath: nene, pouze vstupní signál (konec divergence) se smí lišit maximálně o jednu svíčku, u začátku divergence je to prakticky jedno, viz obrázek "ruzne dlouhe", na něm jdou vidět divergence s různým začátkem, lišícím se i o 20 svíček, avšak i tak dávají jeden stejný signál, protože vstubní bod je ve stejném místě. Pokud se v jednom vstupním signálu objeví tři různé divergence, které začínají v jiném čase, ale končí ve stejném, je to pouze jeden signál a vyznačím jen jednu, kvůli přehlednosti viz obr. "zacatek jiny - vstup stejny = jeden signal" na něm jsem vyznačila ještě další dvě divergence modrou čarou, které jsem do grafu nezakreslila, právě kvůli přehlednosti (a velikosti, aby šablona neměla 5Mb :) ), možná tohle jsi měl namysli když jsi říkal že nevíš jaký vrchol vybrat :) Naopak se může stát, že se objeví dvě divergence, které začínají ve stejném místě, ale končí v jiném, v tom případě se jedná o dva platné signály a beru oba dva viz obr. "zacatek stejny - vstup jiny = dva signaly", na obrázku jde u druhého signálu také vidět posun o jednu svíčku, o kterém jsem mluvila. Pokud by posun byl o dvě svíčky, signál neberu. :)

5864

5865

5866

Link to comment
Sdílet pomocí služby

premnath: "Proste si vymyslím, že najbližšia sviečka bude vstupným bodom" nene, nemusíš si vstupy vymýšlet, stačí počkat až se signál zformuje. Na obr. "nepotvrzeny" je vidět právě se formující signál, ale ještě nepotvrzený, protože svíčka nebyla uzavřena a kdykoliv se vrchol indikátoru může ještě změnou ceny upravit. Je třeba počkat na open další svíčky a pokud se divergence zachová, můžeme vstoupit Short. Na dalším obrázku "potvrzeno" je vidět, že divergence zůstala stejná, proto můžeme vstoupit Short :) Jistě, můžeš si to zakreslovat ještě než je divergence zformovaná, ale je to zbytečná práce, pokud se nakonec nezformuje, musíš ty čáry smáznout :)

5867

5868

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Návštěvník
Téma je uzavřené.

×
×
  • Vytvořit...