Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Indikátory a obchodní systémy


Sid

Doporučené příspěvky

Bohužel na to nemám dostatek času kvůli práci, do dvou měsíců si chci pořídit NB abych mohla obchodovat i v práci. Podobné úspěšnosti to dosahuje i na 5M Gbp/Jpy (samozřejmě s jiným SL, TP a BE), ale na ničem jiném to bohužel zbacktestované nemám. Zbacktestovat ručně oněch 7 měsíců mi trvalo přibližně měsíc (původní backtest jsem bohužel při reinstalaci ztratila, tak jsem musela začít znovu). Chci to ručně zbacktestovat alespoň od ledna 2007, bohužel jsem zjistila, že platforma nemá data před 29. listopadem 2007 ptala jsem se na řešení ve vlákně o MT a zatím žádná odpověď:( To samé chci udělat také s Eur/Jpy, Gbp/Usd a Usd/Jpy.
Jen ten čas....

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 4,6k
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Andrea:
jak získat data do MT4 tu bylo probíráno již mockrát. Ve wiki máš návod na backtest a zíkání dat od Bachmanna, aspoň to si přečti. Jen ti doporučím najdi si testovací demo od brokera s časem CET, stejně jako jsou data z Alpari, jinak budou posunuta (což pro test bez ohledu na čas zas tak úplně nevadí).

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Volf:

Já vím že to tu už psáno bylo, ale problém je, že ta data se pak liší :( potřebovala bych starší data od Ikon (mimochodem zjistila jsem že mají nachlup stejná data jako alpari) a to nevím jak sehnat. Jo jinak díky za vysvětlení toho skoku v datech, už jsem je párkrát do mt4 nahrávala a nikdy mi nebylo jasné proč je tam takový Gap, teď už vím že je to odlišným časovým pásmem :D Člověk se furt učí :)

Premnath:

Budu to obchodovat ručním zakreslováním, protože těm automatickým indikátorům nevěřím, často se mi stávalo že mi nějakou divergenci nenašli :( Chce to trochu času než člověk vidí všechny divergence na třech indikátorech, ale pak už to jde :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Andrea:
pro ikon data neseženeš. Jsou k dispozici data buď z Alpari (CET), bohužel pokud vím, přestali je někdy v únoru aktualizovat, nebo z MQ - jejich nová funkce stahování dat, ty jsou myslím taky v CET, ovšem jejich kvalita se mi moc nezdá. Takže je třeba se s tím vyrovnat a pořídit si demo v CET.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

frantačech
pozerám pimpológiu a sú tam hneď na začiatku v nastavovaní nezrozumiteľnosti. Oprav mi prosím ťa zoznam indikátorov okrem pivotov:
60M: EMA20, MA50, EMA80, MA200, EMA480, MA1200, CCI21, CCI84
15M: EMA20, MA50, EMA80, MA200, ?, ?, CCI84, CCI336
5M: EMA20, MA50, EMA60, MA150, EMA240, MA600, CCI17, CCI63
Ak som dobre rozumel, tak treba pre každý TF profil s majors, zlatom a ropou.
Ďakujem

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Prvé dojmy: Niekoľko známych nepochybne dobrých zásad s veľmi atraktívnymi dopadmi popísaných s mnohými rozpormi a v reči pre mňa pochopiteľnej skoro ako swahilština mi tak skomplikovali osvojenie až ma z toho rozbolela hlava. :) Že raz niekto nepopíše svoj systém jasne, presne a stručne, aby sa to dalo zopakovať s rovnakým výsledkom...

Link to comment
Sdílet pomocí služby

vsechno co potrebujes je uz v tom zipu pripravene, jen nakopirujes a nactes template, ktera je spolecna pro vsechny TF a automaticky se prepina vse co ma byt a jak ma byt.

cci21 na H4 = 4x21... 84 na H1 a to je 336 na M15

obdobne je to s klouzaky... defacto pak mas na jednom grafu M5 klozaky EMA20 a EMA50 i z nekolika vyssich TF...

Co je na to hezke je, ze to zhrnuje komplexne ruzne finty do jednoho funkcniho celku, navic je na skype online konfrencni chat, kde online vidis co se dela a jak, muzes klast dotazy.

Princip je popsany v tom doc. V zasade jde ale o korelace

napred chces videt na H1 jasny smer ropy a zlata, oba stejny smer, pokud ano, prechazis na M15
vidis smer trendu podle cci336 coz je vlastne 4hodinovy trned dle cci21
kdyz vse hraje, jdes na M5 a tam vstupujes .. ve smeru trendu dle cci a korelaci, podle ma...tzn. pro short musi byt cena pod klouzaky a klouzaky musi byt serazene ve spravnem poradi. cekas na korekci 1-2-3 a vstupujes pak kdyz cci7 prejde pres nula level do smeru trendu a je prvni cerveny bar heiky.. mrkni na link na forex-tsd. cako tam udelal ted na konci pekny obrazek

co se mi na to libi,, ze to vse resi komplexne. kdy obchodovat, co obchodovat, jestli je lepsi jit napr long eurusd nebo short usdjpy, resi i vystupy a hlavne pimp zije a radi. Tezko se ti postesti najit online dalsi takovy support.

v patek napr. padla v konf. zajimava rada, borec tam vysvetloval jak obchoduje dax a proc ne gold a usdchf.

DAX podle neho 100proc koreluje FDAX s FGBL.

S neuveritelnou lehkosti dela online den co dam v pohode 50 a vic pips, a co je jeste lepsi, delaji to podle neho i ostatni.

Poradne si prostudj ten doc a template, je to vlastne uzasne jednoduche a stoji to za ten cas.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

frantacech
Nevzdávam to, ale skôr než prejdem od Varengoldu na brokera so zlatom a ropou chcel som to pochopiť papierovo. Najprv som chcel fakty - stále mi chýbajú dva MA či EMA u 15min (a na jednom grafe je namiesto cci7, cci10). Potom vzťahy medzi TF - tam to asi bude, ale aj tak by bolo lepšie mať to presne hneď. Potom farbičky klzákov, aby bolo hneď jasné ako sa to má poskladať. Korelácie a krížový pár sú jasné. Nerobil som s CCI tak neviem o koľko to musí vyliezť aby bolo hneď jasné hore či dolu, 1-2-3 je viac menej jasné asi to ešte doplníš, o SL a PT som zatiaľ nečítal. Ako vidíš nechcem sa robiť múdry. :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Urcite je tam ta nejdulezitejsi myslenka korelace ropy a zlata... musis se tim prokousat sam, jinak to nema hodnotu.

jak pise vladko11, pokud si uvedomis to s korelaci a budes to sledovat, pomuze to jakemukoliv systemu.

trosku problem je ze tvuj broker ani asi zadny co pouzijes nebude mit ropu i zlato, takze to budes muset pouzit jako ostatni, na demu whc sledovat co dela ropa a zlato a pokyna uz davat ve svem.

Podle me tam padlo v textu par zasadnich vet

Ropa? Proč ropa? Zlato? Proč zlato?
.
.
pak
Co budeme dělat, pokud se bude Zlato a Ropa pohybovat v OPAČNÝCH směrech?
No, co se mě týká, nikdy nevím, jak dlouho bude tato anti korelace trvat. Pokud Ropa padá avšak Zlato jde nahoru, chci být opravdu v Longu na EURUSD?
Ne tak docela. To je ta chvíle, kdy si sedím na rukou a nedělám nic.
Prezident klubu bude mít nakonec vždy nad svým manažerem navrch.
.
.
Proč přícházíme o obchody?
.
.
Problém leží v identifikaci, jaký nejlepší obchod zaujmout, když je Zlato silné. Je to EURUSD long nebo USDCHF short?
Představuji dámy a pánové, vyjímečně dnes večer přilétající z dalekých Alp, vyvolený a jediný.......... EURCHF.
Můžeme vidět, který je nejsilnější mezi Euro a Swissie, když se podíváme na tento graf.
Když je nad klouzavými průměry a stoupá vzhůru, je to Euro, které je nejsilnější. Když je pod klouzavými průměry a pohybuje se dolů, je to Swissie, které je nejsilnější.
.
.
20ema??? Proč 20?

chce to precist vice krat :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

frantacech
vzťahy ropa, zlato, dolár, páry aj krížové a aj klzáky už mám naštudované. Tými vzťahmi som sa zhodou okolností nedávno zaoberal, klzáky sú dobre popísané na konci. Teraz bádam čo mám vidieť na indikátoroch aby som mohol jednoznačne konštatovať napr. "nafta ide hore/dole" (cena má byť nad/pod ktorými klzákmi, čo majú ukazovať cci, treba pozrieť aj iný TF....) a bádam tiež do detailov nad konkrétnymi vstupmi, je tam niekoľko spôsobov. 1-2-3 budem musieť asi pozrieť v orginále, ale je to až na koniec.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Návštěvník
Téma je uzavřené.

×
×
  • Vytvořit...