Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Indikátory a obchodní systémy


Sid

Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 4,6k
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

premnath
nemám pomůcku, když tam někdo přidá barvu, což pro někoho, kdo umí programovat MT4 nemůže být otázka víc jak 5 minut, tak to bude evidentní kdy je to rovný a kdy ne. Prostě se podivám a vidim, jestli je to rovně, nebose to hnulo. ale že je to dobrý:) teď eště vymyslet něco do toho chopu. trh je v chopu dost často, třeba celej den jede čára rovně....

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Peprník
ja som vďačný za každú zábavu :). Mrzuté je to oneskorenie, napríklad na ed 3.okt. o 14:30 bol 100 pipsový pohyb nadol a indikátor vodorovne, keď sa indikátor ohol nadol bol cca rovnaký pohyb proti ohybu. Indikátor ukazuje dobre, keď trh dlhšie trenduje, ale vtedy ukazujú dobre skoro všetky indikátory. (Vtedy by som potreboval poradiť či ešte nastúpiť, alebo je už neskoro, ale to je iný problém.)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Peprník
Možno to robím zle: Keď ide čiara vodorovne tak neobchodujem = prišiel som o 100 pips nadol. Vstúpim, keď sa čiara pohne len o málo jedným smerom (musím vstúpiť čo najskôr, lebo oneskorenie je aj tak veľké) = prišiel som o ďaľších 100 pips v protismere indikátora. Klzáky a cci mi dávali signál na ten prvý pohyb, keď bola čiara vodorovne, na korekciu bol signál len od čiary (opačný smer), resp. slabý signál v smere od indikátorov bol tak v polovici korekcie. To je len ten spomínaný príklad na ed, inde to môže byť úplne iné, nie je problém nájsť zpätne dobrý aj zlý príklad, toto bol posledný použiteľný pohyb na ed (TF 15min.).

Link to comment
Sdílet pomocí služby

premnath
povím ti tajemství. zkus to tak, žr když je čára rovně a kluzáky ti 100% ukazují opak tak to ber jako zpoždění. Já mám ty čáry 2. Když si dáš k téhle čáře ADXMA od sida s nějakým menším nastavením a dáš si podmínku, že když je ADXVMA rovně a ADXMA ji protne a pak není rovně, tak hledej signál na tu stranu. Já si toho zpoždění taky všiml a řeším to v podstatě stejně. Mě s píš štve, ženěkterý sešupy nemaj korekci a o ty přijdu, protože právě na těch korekcích nastupuju:( Jinak pokud máš nápad, jak obchodovat chop v době, kdy je ADXVMA rovně, tak sem s ním.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Peprník
Na 100% to poznám až v minulosti :). Pridal som ADXMA a preťalo sa to zhruba tam, čo ukazovali klzáky. Problém je v tom, že ADXVMA mala filtrovať falošné signály, ktoré takto vraciam nazpäť, lebo tých preťatí je na rovnej čiare viac. S tými zošupmi to riešim tak, že hľadám korekciu až na M1 ovšem málo významnú, nebol by problém vstúpiť aj priamo, lenže hlavný problém je poznať či už nie je neskoro. Trochu pomôže cci, nad 150-200 je už prepredané a väčšinou sa to skoro otočí, možno... :S. Ak si presvedčený, že ADXVMA vodorovne ukazuje chop, tak vtedy neobchoduj, ale čakaj na okamžik, kedy to vystrelí niektorým smerom. Moje rady ale ber s rezervou, lebo to skúšam len na deme aj to nie veľmi úspešne.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Návštěvník
Téma je uzavřené.

×
×
  • Vytvořit...