Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Indikátory a obchodní systémy


Sid

Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 4,6k
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Na grafe sú floatpivot adxma2 s nastavením 25,20,3,0,10 a psar 0,01. Šipky sú od stochastic txt , indikátor je priložený na predchádzajúcej strane. Ak ho niekto chce použiť, nech si nastaví parametre podľa potreby, ja to ešte nemám ujasnené. Okrem toho používam Bucpivot daily ( zdroj pimpologie od Frantacech ) a lsma 22
Nutná podmienka pre long je zelený floatpivot, pre short červený. Sleduje sa poloha predchádzajúceho vrcholu, resp dna, orientačne vzdialenosť od float pivotu ( nemá byť veľká lebo potom už hrozí obrat ) a vzdialenosť predchádzajúceho vrcholu príp. dna v čase i v cene. Šipky od stochasticu sú platné len v smere floatpivotu.
Na grafe ide o reálne vstupy, takže teoretické podmienky nemusia byť presne splnené. Čierna vertikála označuje výstup. V prípade aktuálnych správ sa riadim nimi a nie indikátormi.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

vladko11
pozerám, že si čítal pimpológiu, tak otravujem aj teba s problémom z 10.10. Je to na jeho diskusii 25.8. o 9:22. Strojový preklad:
"Na obrázku je demontrates dobré zápisy zo všetkých zlých s krížiky zvýrazňovač s červeným zvislá čiara, potom buď začiarknite pre dobrý a zlý kríž pre jedného.
Ak je váš 7CCI kríženie výška pomoci riadku musíte počkať na podporu linky, ktorá bude rozdelená.
Ste naozaj nechcete, aby sa skratu INTO podporu riadku. Rovnako tak je trues pre kĺzavý priemer. Nepredávajte do veľkého 60 m 50 ma alebo 4hr 20ème."
Cci sú všade rovnaké, ide mi o eliminovanie falošných vstupov trendovými čiarami.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Premnath:
Pimp uvádí zhruba toto: CCI7 je poměrně citlivá (někteří ji nahradili CCI21) a proto je důležité nebrat každý cross CCI7 přes nulu (samozřejmě vždy musí být crossy ve směru pomalejší CCI - v tomto případě CCI63), proto používá Pimp ještě krátké trendlinky a jejich průraz jako další potvrzení signálu. Doslova v tom příkladu uvádí, že pokud dojde ke crossu CCI7 nad trendlinkou, je potřeba počkat na její proražení. Nakreslit tyhle trendlinky je asi nejdůležitěší a taky nejtěžší - tím myslím najít jejich umístění. Praktické příklady jsou v chatroomu denně tuším mezi 8 - 10 hod.
Trochu mne zaráží, že na tom obrázku má CCI63 a CCI7 na 5min TF, když jinde používá CCI63 ( s crossem5) a CCI 255 jako směr trendu.
Happy pips.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ahojky,

koukal jsem na tvůj graf a docela zajímavé. Co mě zaujalo, je že používáš nějakou obdobu WCCI. Já mám taky určitý hybrid, ale zasadní problém je, jak vstoupit podle pravidel, tzn. 20 vteřin před close. Moje otázka zní, jak jsi se s tímto problémem vypořádal. V MT4 je to snad nadlidský výkon. Nějaký zlepšovák?

dík za odpověď.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Retro
srdečná vďaka, ja som na to nemohol prísť. (tu)
vladko11
ako vidíš niečo na tom je, tie tvoje vstupy by vyžadovali väčší SL, aj keď by boli v podstate správne.
Harcesis
ak myslíš môj (prevzatý) obrázok, tak v tomto použití sa nečaká na close, ale vstupuje sa hneď po potvrdení farbou heikin ashi, zdôvodňuje sa to tým, že než príde close môže ujsť aj 100 bodov. Ovšem s rizikom, že vstup nemusí byť správny. Z wcci sa berie do úvahy len plocha ohraničená krivkou, ostatné je len na ozdobu. Na odčítanie času existujú indikátory, jeden sem dal nedávno Sztula (treba posunúť graf doľava, aby ho bolo vidieť). Nepáčilo sa mi, že sa prepisujú len pri tickoch, preto som používal TimeLeft, dá sa ľahko vygogliť.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Retro Napsal:
-------------------------------------------------------
......Trochu mne zaráží, že na tom obrázku má CCI63 a CCI7 na 5min TF, když jinde používá CCI63 ( s crossem5) a CCI 255 jako směr trendu......

Teď jsem si vzpomněl, že to je vlastně nastavení (to z obrázku) které používá pimp v té jeho MTF (multitimeframe) strategii. Pro TF5 používá CCI63 (s crossem5) a CCI 255 jako směr trendu.
Happy pips.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Návštěvník
Téma je uzavřené.

×
×
  • Vytvořit...