Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Indikátory a obchodní systémy


Sid

Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 4,6k
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

to Nebulizer:
asi tak jeden víkend
Ono to v podstatě není zas tak náročný. Při zpětném pohledu vidím v trendu korekce, označím si je šipkou a hledám takový MA, který by se jich tak akorát zlehka dotýkal. Nejlépe mi vyšel 9EMA. Nedávno jsem obchodoval pouze dvojitá dna a vrcholy a fungovalo to báječně (pomocí BB), ovšem v poslední době mi ta strategie nefungovala jako dřív a než jsem zareagoval, tak byl všechen naakumulovaný profit pryč. Holt jak nám to poslední dobou trenduje, tak na 5min se mi místo dvojitého vrcholu tvořily jen role reversal a tam, kde jsem čekal dvojité dno byl skoro vždy průraz.
Nyní se od sebe učím rozlišovat, zda-li máme trend nebo chop a podle užívám tuhle novou trendovou strategii nebo tu starou.
Učím se za pochodu na live účtu. Vždy několik malých ztrát, abych to pak jedním obchodem dorovnal. Ale furt lepší stagnace účtu než jeho likvidace. Demo už bych nedokázal brát vážně :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Indikator TimeHour vykresluje v MT4 lomenou linku, ktera si "pamatuje" uzaviraci cenu prvni minuty kazde hodiny a/nebo pulhodiny (volitelne). Indikator je pouzitelny jen na kratsich TF (1m, 5m, 15m), na vyssich se linka lame kazdou svici. Linka se vykresluje pouze omezeny pocet svici, jelikoz nacita data z 1M grafu, ktery pro starsi data nemusi byt k dispozici (omezeni max. sloupcu v grafu). Pro 5M graf je to 1/5, 15M graf 1/15 atd. Indikator neni zatim dokonale optimalizovany, ale tech par hodin co sem ho napsal sem neprisel na zadnou veci chybu :)

6389

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Dobry den pratele.
Nevim jestli pisu do spravneho topicu, kdyz tak me prosim nasmerujte jinam. Potreboval bych optimalizovat moji strategii a vyskouset treba i neco jineho. Proto hledam nejakeho poskytovatele platformy pro backtesting EUR/USD se vsemi intradennimi daty mnoho let dozadu. Nejsem zadny programator, proto hledam platformu kde se programuje co mozna nejjednoduseji. Chci backtestovat jenom nejzakladnejsi veci jako kombinace klouzavych prumeru, nejvyhodnejsi nastaveni zakladnich indikatoru atd. Poplatek okolo 100USD mesicne neni problem.
Dekuji mnohokrat :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravim, nejsem tak uplně začátečník. Forexem se zabývám déle jak jeden rok. Problém je v tom, že stále nemůžu najít profitabilní obchodní systém. Zkouším jenom 5min a 1min grafy a plánuji obchodovat uterý, středa, čtvrtek od 14:00 do 18:00. Mám ostrý účet u oandy, ale zatím tam jen koukám do grafů... Zažívám težkou frustraci. Prosím o jakoukoliv odpověd, ale rychle, jinak se obávám, že sklouznu do komodit....

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Musim priznat, ze jsem na tom podobne. Zatim mam za sebou "jen" 10 mesicu, ale stale nobchoduji live. Momentalne zkousim bubbleho metodu S/R a pomalu se smiruju s tim, ze dlouhodobe ti zadne indikatory nebudou fungovat bez toho, ze si budes trady peclive vybirat podle citu a zkusenosti. Hold musis prijmout zodpovednost za sve ciny a nesmis ji hazet na indikatory(tim myslim toto: indikator mi dal signal, tak ho beru, ale to ze je to proti trendu, nebo ze je tam nejaka silna SR uroven uz neresim). To je muj momentalni pohled. Prikladam ti sem vyborny clanek. Snad se to povede. Preju hodne stesti a vydrz. mozz

6392

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Valcik.M:

hmm tak sklouzni do komodit. kdyz ti to bude vyhovovat vice a budes profitovat tak v tom problem nevidim.
me jen prijde graf jako graf....
zkus vyssi TF. treba M15-H1.

ja se forexem zabyvam teprve deset mesicu, ale konecne jsem nasel system ktery mi sedne a tak se ho snazim zazit do krve.
taky neni 100% ale mam na to jeste dva mesice. protoze jsem si rekl ze do roka chci zacit obchodovat "poradne".

je tolik moznosti. staci si jen vybrat


neB

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Valcik.M:
Jestli ti Forex nevyhovuje pocitove, tak klidne vyzkousej komodity.
Me se Forex libi. Vyhovuje mi, ze tam neni klasicka "cena" komodity (co zacina na nule), ale jde jen o pomer mezi menami.
Ale jeste bych zkousel - je to hodne individualni najit svou polohu v trhu. Kazdy vstup do obchodu vyzaduje vyhodnotit vice parametru a to se neda naucit za par mesicu. TF samozrejme vyzkouset ruzny.
Hodne mi pomohlo nastudovat zakladni indikatory, dat si je do grafu a koukat - dlouho koukat a premyslet. Pak zjistis, ze to neni "velka slozita veda", ale jenom matematika a ze hodne indikatoru ukazuje totez (je to logicke, protoze vychazi z jednotneho grafu ceny). V ten moment se z neznameho indikatoru stava tvuj pomocnik a sluha. Na zaklade toho sveho oblibeneho bych si zalozil obchodni system.
A pokracovat = zakladni formace, tvary svicek, obchodni hodiny, atmosfera na trhu (akcie, zlato, krize,.. vyhlasovani zprav), ... tohle vsechno je potreba vyhodnotit ke kazdemu vstupnimu signalu a odfiltrovat tim ztratovy obchod. Proto nefunguji autom.obch.systemy. Nejde naprogramovat vsechno. Mozek je mnohem dokonalejsi v tom, ze zapomina = dokaze mene podstatne vlivy potlacovat a do popredi vysouvat ty, ktere pomohly k uspechu.
Trading se uci kazdy jinak. Delej to podle sebe a nevzdavej se.
Pavel

P.S.: Muzes i zkusit live (podle hesla na suchu se plavat nenaucis)...Prijdes o ucet...Docvaknou ti dalsi souvislosti...Vratis se na zacatek a pojedes znovu...Ted uz peclivej a lepe. :-)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

pm.mail:

Diki za povzbuzeni:-) já se nikdy nevzdám! V podstate mám jasnou vizi a věřím si na 110%. Forex mi právě velmi vyhovuje. Live uz jsem si zkusil jen s velmi malým učtem a příšel jsem jen o 4%, ale od té doby už jsem nikdy neotevřel obchod jehož podstatě jsem nerozuměl. Má cesta povede přes RSI a Stochastic, miluji oscilátory. Už mám zase dost elánu do testování a zkoumání, díki:-)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Jak již mnohokrát zaznělo, vstoupit do pozice můžeš, ale vystoupit musíš. Takže co zkusit se zabývat výstupy? Např. vstoupit s dvěma (mini/mikro)loty. Jeden uzavřít po minimálním zisku a posunout stop na B/E. A pak jen čekat, jestli je ten obchod zrovna z těch nej. Ale už neproděláš. To znamená:
1. otestovat si, v kolika % se trefuješ v odhadu směru
2. jak velká ztráta (2*stoploss*počet loss) vychází, než se ti podaří se trefit
3. jak velký by měl být "minimální" profit, aby se vyrovnaly předchozí ztráty
...

A pak už zbývá JENOM ta psychika... ;)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Valcik Forex ma mnoho vyhod ktore eliminuju nevyhody oproti komoditam. Ale urcite by som Forex pod 1 hod timeframe neobchodoval ak nemas veeelmi vela skusenosti. Cim vyssi time frame tym spolahlivejsie su urovne S/R takze by som zacal weekly daily a neskor H4, H1 ak budes profitabilny.
Dalsia vec co mne velmi pomohlo je aby si mal prepracovany MM clovek by neveril kolko moze zarobit resp prerobit len preto ze ho nema resp. ma nedomysleny.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

alter:

Libi se mi tvuj prispevek, jenze problem je v tom, ze nenám nekonecne mnoho casu. Obchodovat hodinové grafy je pro me nemožné. Můžu denně 2-3hoodiny (od 15:00 do 18:00). Ale ty denní grafy by měly být bezproblémové, obchody bych mohl realizovat večer. Jenže u denních grafů je zas ta nevýhoda, že každý pár se chová jinak, tedy na každý trochu jiné podmínky. Těch páru bych musel kvůli frekvenci obchodů sledovat 5-10. Je bezpečné obchodovat forex na denních grafech? Vážně moc bych prosil odpověd na otázku v předchozí větě, je to pro mě malá neznámá.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

ja obcodujem vyse 20 parov, spot gold a silver, plus nejake akcie a vacsinou danne, tyzdnene, mesacne grafy, na H4 a H1 ladim trady ak som pri PC.
Forex je podla mna ovela bezpecnejsie obchodovat na vyssich TF , menej sumu, viac casu na analyzu, mensi vplyv spreadu. Ludia si ocbhduju M1 M5 lebo si myslia ze viac tradeov znamena viac penazi. V skutocnosti je to uplne naopak.


Link to comment
Sdílet pomocí služby

2 Valcik.M

přesně jak napsal Nebulizer,pokud ti budou vyhovovat vice komodity...šup tam :)..je jedno co budeš obchodovat,ale hlavní je aby se ti dařilo. Je jedno jestli to je forex nebo ,komodity,opce...hlavní je výdělek.
Pokud ale chceš zustat na forexu,tak ti poradim zkus vyšší TF..od M15 do 1H..Já jsme se "ukotvil" na páru eur/usd M15.
Hold nebyla jiná volba. Jedu to live,ale stále to backtestuji..mám jeden ztrátový měsíc,ale jen v hrubé formě jinak by byla ztráta cca o 1/3 menší nebo po přidání dalšího paternu nemusela byt žádná)...jinak vše v zisku,a RRR 1:2,
exp= 2,a win něco kolem 61%.V podstatě mi to stačí. Je to hruba forma, a ted začínám dělat na tunnigu.Tím tunningem chci jen minimalizovat ztráty,nic víc.Co mě poměrně těší,že k tomu potřebuji jen základní INDI co jsou v MT4..žádné jiné. Podotýkám,že hodně duležité je "oko"..a duvěra v systém+MM. Pak může jít hezky equity nahoru. Obchoduju zatím jen do trendu,ale po tunningu se pujde i proti.
Takže hlavu vzhuru..není to tak dávno co jsem dostal radu,at se něčeho chytím ,a toho se držím...to co ti vyhovuje..vy vytvoř si svuj systém. Na to ti stačí základní indi.Pořádně to otestuj,a pak uvidíš..jeslti je dobrý nebo ne..jiná cesta asi nevede nebo já o ní nevím. A na to,že je to horská dráha si musíš zvyknout,a pak ti to už bude jedno..ani u mě, ani u dalších se denně nedaří..a končím ztrátou nebo jen BE,ale pak se to vždy otočí..a jede se nahoru :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Návštěvník
Téma je uzavřené.

×
×
  • Vytvořit...