Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Indikátory a obchodní systémy


Sid

Doporučené příspěvky

Valcik.M Napsal:
-------------------------------------------------------
> pm.mail:
>
> Diki za povzbuzeni:-) já se nikdy nevzdám! V
> podstate mám jasnou vizi a věřím si na 110%. Forex
> mi právě velmi vyhovuje. Live uz jsem si zkusil
> jen s velmi malým učtem a příšel jsem jen o 4%,
> ale od té doby už jsem nikdy neotevřel obchod
> jehož podstatě jsem nerozuměl. Má cesta povede
> přes RSI a Stochastic, miluji oscilátory. Už mám
> zase dost elánu do testování a zkoumání, díki:-)

Zdravim
Trading me naucil hodne veci dobrych i pro bezny zivot. Uplatnuju nekompromisni stop loss a take profit i v beznych zivotnich situacich. To pisu proto za me zaujala nadsena veta "ja se nikdy nevzdam". Pokud nekdo obchoduje 5 let a stale prodelava nebo se potaci okolo nuly, tak je dobre toho nechat a zkusit v zivote neco jineho, neco k cemu mas lepsi vlohy. Tim nerikam ze je to zrovna tvuj pripad, ty teprve zacinas. Ale obecne, trapit se cely zivot s necim co ti prinasi jenom ztraty at je to trading nebo treba nejaka zena nebo cokoli jineho, je znicujici a sebevrazedne.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 4,6k
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Dobry vecer.
Pred nedavnem jsem se tu ptal na doporuceni ohledne backtestingoveho softu. Od te doby jsem prozkoumal nekolik platforem. Nejvic me zaujal asi Tradestation, ovsem pri blizsim zkoumani jsem zjistil ze nabizeji tick by tick data jen 6 mesicu dozadu. Cena 250 dolaru mesicne je take uz dost vysoka (ale snesitelna). Existuje jeste neco lepsiho s lepsimi daty? Obchoduju jen Eurodolar a potreboval bych data tick by tick od roku 1999. Beru totiz profity 20-30 PIPs, takze minutove grafy nestaci. Poradi nekdo? Diky.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

mirawaby

Tak to by mne zajímalo také. V 1.9 si šlo zvolit při zakládání účtu výši demo účtu. Pokud se to prošvihlo, tak údajně mejlem požádat o navýšení. Teď už si výši demo účtu zvolit nejde a na tvrdo tam dají 50k. Jedině zkusit ten mejl a požádat o navýšení. Možná, že zareagují.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Přátelé, kamarádi (-dky)

Nemile mě překvapilo Mauro, že uchopí pouze poslední pozici.
Nemáte někdo verzi, která by uměla hýbal se všemi pozicemi ?
Nebo uvnitř "něco" pozměnit (:-)) ?

Pokud mám např. v grafu otevřené 3xBuy, Mauro si vyhledá poslední Ticket a s ním pracuje. Ty dva předcházející nechává ladem.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

bachmann Napsal:
-------------------------------------------------------
> Přátelé, kamarádi (-dky)
>
> Nemile mě překvapilo Mauro, že uchopí pouze
> poslední pozici.


No přesně. Tohle jsem před nedávnem také zjistil a to jen proto, že jsem dřív nevstupoval do více pozic. Co mne ale mate, tak to, že někdy mi to zadá potřebné hodnoty u všech pozic, nebo jen u několika, a někdy ne. Zpravidla, když trh uteče od ceny na které jsem vstoupil do pozice. Pak už tam SL a TP nepošle. Někdy ale, když se trh vrátí na cenu, kteru mám v trhu, tak to tam pošle. Ale nemám to všechno důkladně odzkoušené.
Kdyby se nějaký expert na to mohl podívat. Ono se to totíž těžko testuje, protože musím spoléhat na trh, kam půjde, pořád to sledovat je o nervy a jak na potvoru to jde vždy tam, kam nechceme aby to šlo :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Stanley

Myslí, že tu je několik přeborníků na programování, jest-li by se na to nekoukli. Já už bez něj nedám ani ránu a teď, když jsem začal zadávat třeba 2, 3 i více pozic za sebou na stejném páru, tak to musím bedlivě sledovat, co to udělá. Už jsem si odvyk, tak se někdy stává, že jedu na několika pozicích bez Karla, než mi to docvakne.

A přesný popis, co mauro dělá při různých nastaveních by se také hodil. Jednou to tu dávala Andrea84, ale základní funkce. Mně to třeba neposouvá SL. Zadá to pouze při objednávce, pak když to jde mým směrem, tak to SL posune na BE + zadaný počet pipsů a toť vše. I když to pak jde dál mým směrem, tak už to SL neposune. Asi to mám blbě nastavené. Zkoušel jsem to testovat, jenom že to musím čekat, kde jde cena a to se pak těžko testuje. Nevím, jest.li by to nešlo testnout na grafu offline a nějak to krokovat, ale to netuším jak.
Kdyby někdo měl víc poznatků, dejte to sem.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

sztula
tak to mě se to posouvá a funguje dobře
jediné, co musíš dělat, když změníš nastavení Maura, je smazat ty původně nastavené PT a SL, on je neumí "předělat"

pokud už tam jednou jsou PT a SL) tak nic neudělá
pokud si je tam dal on sám, pracuje s nimi,

pokud tam jsou třeba ručně vložené, nebo se změnilo nastavení Maura,nedotkne se jich, je třeba je smazat a on si tam vloží nové "svoje"

alespon tak jsem to odpozoroval

Link to comment
Sdílet pomocí služby

bachmann Napsal:
-------------------------------------------------------
> tak to mě se to posouvá a funguje dobře
> jediné, co musíš dělat, když změníš nastavení
> Maura, je smazat ty původně nastavené PT a SL, on
> je neumí "předělat"
>
> pokud už tam jednou jsou PT a SL) tak nic neudělá
> pokud si je tam dal on sám, pracuje s nimi,
>
> pokud tam jsou třeba ručně vložené, nebo se
> změnilo nastavení Maura,nedotkne se jich, je třeba
> je smazat a on si tam vloží nové "svoje"
>
> alespon tak jsem to odpozoroval

Bachman:
Tak to je pěkný guláš.
Potřebuji, aby fungoval takto: Každá pozice, kterou otvírám, má trošku jiné parametry(SL, PT, trailing SL...), tak potřebuji, aby když otevřu druhý obchod, aby to nastavení u prvního obchodu zůstalo zachované a aby s ní Mauro pracoval podle prvních parametrů, ale když otevřu druhou pozici s jinými parametry, aby s ní pracoval podle druhého nastavení. Dělá to tak nebo ne? Už v tom mám chaos :S

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Stanley Napsal:
-------------------------------------------------------

> Tak to je pěkný guláš.
> Potřebuji, aby fungoval takto: Každá pozice,
> kterou otvírám, má trošku jiné parametry(SL, PT,
> trailing SL...), tak potřebuji, aby když otevřu
> druhý obchod, aby to nastavení u prvního obchodu
> zůstalo zachované a aby s ní Mauro pracoval podle
> prvních parametrů, ale když otevřu druhou pozici s
> jinými parametry, aby s ní pracoval podle druhého
> nastavení. Dělá to tak nebo ne? Už v tom mám chaos
> :S


Tak to nefunguje určitě. Pokud otevřeš další pozici ve stejném grafu a změníš parametry v mauro, tak platí ty poslední nastavené. Co bude dělat s tou předchozí pozici netuším, ale tipuji, že se bude řídít podle posledního nastavení.
To co Ty chceš tak lze objeít tak, že otevřeš více grafů se stejným párem a tam si nastaviš různé parametry v mauro a mělo by to fungovat. Akorát na co potřebuješ u stejného páru různá nastavení SL a TP?

Link to comment
Sdílet pomocí služby

sztula:
To s těmi více grafy mě taky napadlo a zkoušel jsem to, ale nejsem si jistý, jestli to funguje tak, jak píšeš. Ještě to pořádně vyzkouším.
Různou velikost SL a PT mám proto, že SL a PTjsou závislé na volatilitě. A ta se v průběhu dne mění.
Je to prakticky mechanický systém, ale problém je v tom, že je na 5min.TF, takže se jednak u toho musí sedět a další problém může být s plněním příkazů, protože plánuji otevřít účet u XTB, takže časté rekotace a pomalé plnění nebudou vyjímkou, což na 5min.TF může udělat pěknou paseku, když budu vstupovat marketem. Zvláště v živém trhu. Čekající pokyny nepůjdou dost dobře použít. Myslím ale, že ten systém by mohl fungovat prakticky i na vyšších TF, jen by se maličko upraviliy vstupy, aby těch signálů bylo víc. Nebo ještě našetřit nějaké penízky a jít na denní grafy :) Ty by mi vyhovovaly z časových důvodů nejvíce. Ale vzhledem k současné vysoké volatilitě na Forexu ještě přemýšlím o jiném instrumentu, kde by se riziko na denních grafech snížilo na přijatelnou úroveň(2-3% na obchod).

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Návštěvník
Téma je uzavřené.

×
×
  • Vytvořit...