Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Indikátory a obchodní systémy


Sid

Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 4,6k
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Matus:
Proč násobit GBP/USD? Snad je hodnota 1 lotu 10$? Alespoň u CMS ano. Jinak tvůj způsob backtestingu asi není úplně nejvhodnější. Profit display ti ukazoval hodnoty za jaké období? Jestli víc než 1 den, tak se hodnoty nedají sčítat, že? Co jsem tak odchytil na zahraničních forech, nejlepší je testovat 1. na historických datech simulovat vstupy a výstupy a pokud jsou výsledky, přejít do druhé fáze, forward testing. To už je reálné testování na demu za stejných podmínek jako live, tzn. v reálném čase. Pokud za cca měsíc forward testingu máš dobré výsledky, bude systém asi OK. Promiň, ale tyto výsledky jsou k ničemu.
Milan

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To vachnikd Důvody pro vložení omezovače obchodních hodin mám dva: jednak se mi zdá že většina systémů funguje v trhu "kde se něco děje" a pak pokud budu chtít použít systém ne jako automat ale jako vodítko pro manuální obchodování tak mi nadefinování obchodních hodin ukáže pomocí profit displaye jak úspěšný byl byl kdybych u toho seděl. Pokusil jsem se program upravit podlé tvé rady, ale nejsem progrmátor takže výsledkem si nejsem úplně jistý - je to asi maximum co ještě zvládnu :-) Mám jen demo a na něm historii v tuto chvíli max. 1140 barů, výsledky bez omezovače na Eur/Usd 239pips (30win,20loss), s omezovačem 2:00-11:00 300pips (18win,3loss (!)).

554

Link to comment
Sdílet pomocí služby

vachnikd Napsal:
-------------------------------------------------------
> To marek,
>
> d
> Jinak uzavření pozic protivstupem by mělo jít
> nadefinovat i jako exit jen by došlo k přesunutí
> výsledných výsledků vstupních vzorců i do podmínek
> exitu.
>
> např. EXIT:= if(AAAb=1 or BBBb=1 or ..., 1, null);
>
> CloseBuy:= EXIT=1.........
>
> Exit by pak probíhal i na základě vstupních
> parametrů po ukončení časového úseku, ale vstup by
> se neprovedl.
>
>
> vachnikd

Diky s timhle jsem se docela stval, ale ze se to da udelat takhle jednoduse to me nenapadlo




:)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To marek,

skvělá práce :)

Co je důležité tak expektancy se zvýšil téměř na dvojnásobek ! a poměr loss vůči vin je přes 3,5(EUR/USD) fantastické pro nerváky.
Je ovšem potřeba dlouhodobějšího testování.


Myslímsi, že doplnění tohoto časového skriptu do více AOSu by nebylo na škodu.

vachnikd

Link to comment
Sdílet pomocí služby

marek, vachnikd,

pustil jsem si tu vaši poslední upravenou verzi s omezovačem na EUR/USD 10min v reálu a nastavil jsem maximální počet svící. Výsledek je skutečně impozantní. Výsledky od 17.11.2005 :

Max DrawDown - 52
Losing Trades - 10
Winning Trades - 38
Total Trades - 48
Sum Loss Tr. - -132
Sum Winn Tr. - 759
Biggest Loss - -34
Biggest Win - 74
Expectancy - 5,75

To expectancy není v tomhle případě tak důležité, protože po jednom obchodě vyskočilo přes 14 a hned při další ztrátě zase spadlo na 5, ale ty výsledky jsou úžasné. :)

Ta kolečka s čísly jsou postupně otevírané pozice, nebo to otvírá jen na šipkách?
Petr

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To glader

ozančení hours protože nick marek přidal do systému časové omezení obchodování od x hodin do y hodin.
Jinak stále platí pouze pro 10min grafy

To namodro

otvíra jen na šipkách. Kolečka s čísly označují možný vstup. Jak jsem dříve uvedl, tak kolečka s čísly jsou jen jako programátorská pomůcka, aby jsem věděl na základě jakého vzorce by došlo nebo došlo k otevření. Celkem mám ve skriptu šest otevíracích vzorců.


Nebylo by špatné do profi disp. doprogramovat hodnotu maximálního počtu po sobě jdoucích win pozic a maximálního počtu po sobě jdoucích loss pozic. Nechce se stím někdo poprat?


vachnikd




vachnikd

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Návštěvník
Téma je uzavřené.

×
×
  • Vytvořit...