Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Indikátory a obchodní systémy


Sid

Doporučené příspěvky

Sid:
Sice jsem ještě neviděl skript tohoto systému, ale byl bych opatrný v tom co ukazuje PD. Pokud je to obyčejný PD, kteého znám asi 3 druhy, pak ukazuje jen profit první pozice, ostatní ignoruje. A vzhledem k tomu, že každá další otevřená pozice již není tak profitabilní jako ta první, celková výkonnost systému bude daleko nižší.
Milan

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 4,6k
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

To Volf
nevím čemu říkáš "obyčejný" PD, kterých je opravdu více druhů. V systému je naprogramován (viz první řádky skriptu daného PD) tento. Mám za to, že tento PD počítá snad každou otevřenou pozici při splnění dané podmínky, (kdy se otevře OpenBuy nebo OpenSell). Ale možná se mýlím..Je neberu žádné PD jako dogma přesně na pips nebo desítky pips, stačí mi pro hrubou orientaci, když kouknu zběžně a průběžně zda je PD výrazně nad nebo pod nulou. :)

{ProfitDdisplay AddOn}

{0: each bar gets a number}
DP1bar:=cum(1);

{1: taking Input-Signals}
DP1start:= 1; {or Name_of_InputValue}
DP1spread:= 0,0004; {or Name_of_SpreadValue}
DP1size:= 1; {0.1 for Mini or Name_of_LotSizeValue}
DP1oBuy:= crossingup; {here goes the Name_of_OpenBuy_Signal}
DP1cBuy:= TrStop>C; {here goes the Name_of_CloseBuy_Signal}
DP1oSell:= crossingdown; {here goes the Name_of_OpenSell_Signal}
DP1cSell:= C>TrStop; {here goes the Name_of_CloseSell_Signal}

{2: normalizing Input = avoiding N/A values }
DP1oBu:=if(DP1oBuy=1,1,0);
DP1cBu:=if(DP1cBuy=1,1,0);
DP1oSe:=if(DP1oSell=1,1,0);
DP1cSe:=if(DP1cSell=1,1,0);

{3: calculating OpenOrderSize for given InputSignals }
DP1bu:=DP1oBu-DP1cBu;
DP1bought:=if(DP1bar DP1se:=DP1oSe-DP1cSe;
DP1sold:=if(DP1bar DP1inTrade:=DP1bought-DP1sold;

SID

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Sid:
"Obyčejný" jsem myslel ten, který není speciálně upravený pro otevírání více pozic. A to je přesně ten, který jsi zde uvedl.
V každém případě, cubehead doporučuji celý systém důkladně otestovat nejdřív na demu, ať tě případné nadšení nestojí moc $$. ;)
Milan

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To Volf
Určitě nikdo není sebevrah, aby začal jakýkoliv systém obchodovat ihned naostro bez předcházejících testů. :)
V PD se moc nevyznám, níže uvedený skript počítá podle tebe taky jen první otevřenou pozici a další navazující už ne ? Nebo který jiný je podle tebe vhodný a počítá všechny otevřené pozice ?

{BackTest}
LongKill:= ShortEntrySignal and cum (LongEntrySignal);
{close Long Position if existing}
SumLong:=cum( LongEntrySignal - LongKill);
{resulting Long Positions}

ShortKill:= LongEntrySignal and cum (ShortEntrySignal);
{close Short Position if existing}
SumShort:=cum( ShortEntrySignal-ShortKill);
{resulting Short Positions}

Cashflow:=(ShortEntrySignal+LongKill)*Close-(LongEntrySignal+ShortKill)*(Close+0.0003);
Cash:= cum(Cashflow);
{resulting cash}

Value:=SumLong*Close - SumShort*(Close+0.0003) ;

Start:=0;
profit:=Start+(Cash+Value)*100000;
PeakPro:=highest(profit);
PeakLoss:=lowest(profit);

SID

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Sid:
Ano, toto vypadá, že se to zabývá více pozicemi. Ale ten skript jsem netestoval, takže je to bez záruky. Jiný vhodný skript neznám, sám jsem např. v onom zmiňovaném Hans123 systému, kde se otevírají najednou max. 2 pozice, prostě počítal zisk každé pozice zvlášť a pak sečetl.
Milan

Link to comment
Sdílet pomocí služby

jedine co ma teraz napadne je..

KLOBUK DOLU.. (tu)

pre tento tyzden sa asi rozlucim.mam toho dost v skole a musim programovat v trochu inych veciach ako vo VT :( (to mas tak ked tvoj vyucujuci povazuje programatorov za NADRADENYCH)ale buduci vikend si k tomu urcite sadnem a skusim nieco vymysliet.nevedel by si o moznosti skusit backtest?teraz to vypada dobre ale "nie je kazdy den nedela" ten AOS(s TII) ma najlepsie vysledky na hodinovom grafe( Cable za posledny mesiac viac ako 900 pips) a to sa mi zda byt prilis dlha doba a s tym spojeny vyssi risk,takze skusim asi nieco ine.ale v kombinacii s 15 minutovym by to mohlo byt celkom slusne.treba testovat a pozorovat a atd..

zatial dakujem za pomoc a prajem vela plusovych pozicii :D

Link to comment
Sdílet pomocí služby

tak este jeden dodatok.nevsimol som si ze uz sa pokracuje na dalsej stranke. :)
je viac nez iste ze sa nepustim do testovania AOS na realnom ucte!
a ani neberem PD ako dogmu.ale clovek vidi aspon priblizne vysledky.a to postacuje.a kedze ratam s tym ze berem do uvahy len prvy signal na vstup do pozicie tak si vystacim aj s tym "obycajnym".
that's all ..caute

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To cubehead Ještě jsem tam vychytával nějaké mouchy (měl jsi tam ve svých více násobných vstupech (IF) např. pro Buy i vstup přes RSI-MA, i když je MA34>MA5), tak jsem to odstranil a přidal další jednotnou podmínku pro buy/sell. Navíc mne tady upozornil nick Volf, že PD ukazuje jen první otevřený lot a další už nezapočítává - a měl pravdu. Takže jsem systém doplnil o další jiný PD, který snad započítává už všechny otevřené a uzavřené loty. Trnul jsem, aby se účinnost nezmenšila, ale logicky by se měla při vícenásobných vstupech naopak zvýšit...A taky že jo, asi dvoj až trojnásobně..:-). Nyní jsou v systému dva PD - jeden, který počítá zisk od první pozice do uzavření první pozice (druhý graf) a pak PD, který počítá všechny pozice (třetí graf). Pokud vyjde čas, zkusím to testnout přes víkend na více svíčkách..Obrázek je z nynějšího cable a v reálu se asi opravdu vyplatí, to co jsem psal minule, část pozic uzavírat ručně a část nechat dobíhat v systému.. SID

1091

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To cubehead Máš to v mailu, jen jsem tam ještě doplnil do spodní části ukazatel trendu podle TSL a přidal grafický indikátor, který signalizuje možnou změnu směru vývoje podle tvých indicií RSI a RSIMA (žluté a fialové vykřičníky), je to dobře vidět na 30 min. grafu USD/CHF. Podle počtu vykřičníků můžeš ručně uzavřít stejný počet předcházejícíh pozic od nejstarší. :) SID

1097

Link to comment
Sdílet pomocí služby

no a mam otazku.uz do toho kukam pol hodiny a stale nemozem prist na to preco mas ty profit na obrazku takmer 6000 a ja len 2800. :) ak zmenim offset na vyssiu hodnotu vypluje mi to 3500. asi by som sa mal este viac pohrat s nastavenim co? alebo to mas za dlhsie obdobie? fakt neviem.teraz to mam presne od 10.3. ale nenasiel som nikde ze by sa dalo nastavit obdobie za ktore zobrazuje graf. s nastaveniami period sa urcite skusim pohrat. a s tymi lovcami mas tiez pravdu.staci sa ist mrknut na domovske forum VT a sekciu New Trading System Postings. Jeden tvori a ostatni sa len pytaju ako to nastavit. :) no.az take zle to nie je ale je to tak.idem ja teda dalej skusat.ak by nieco tak sa ozvem.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Návštěvník
Téma je uzavřené.

×
×
  • Vytvořit...