Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Indikátory a obchodní systémy


Sid

Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 4,6k
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

To Štefan

Na Vegas tunel je už zvlašť vlakno tam ti povedia viac !!! ;)

Inak na 1H tunel otvara prieraz ceny podla Vegasa a stopka sa dava na druhu stranu kanalu ale traba aj pozerať na to aky je tunel široky a nedať 10 pip na GBP/USD.
Skus si tu metodu pračítať viac krát a pri tom pozerať do grafu to pomohlo aj mne . Najlepšie do MT je tam možnosť 3 roky backtesting !!!
Ale o tom všetkom na druhom vlakne. :)

Roman

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Mám tady něco na víkendové studium. Nevím jestli to někdo z vás obchoduje nebo zkouší na demu. Jedná se o obchodní systém Pitchforks neboli Vidle. Vím, že tato funkce je obsažena MT a podle posledních zpráv by měla být i v pozdějších verzích VT (3 nebo 4 Q 2006). Zatím se tady na fóru zmínka o Pitchforks neobjevila, tak by mě zajímalo jestli někdo podle toho obchoduje nebo to používá jako indikátor. V příloze je popis v Power pointu.

977

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To Pauli
Dost mi to připomíná Fibo linie (šikmé) a moc takovým "systémům" nevěřím. Lidský (obchodní) faktor na FX převládá a raději nastoupím podle svých indikací nebo podle očekávaných zpráv a dat, než podle protínání uměle vytvořených křivek..
SID

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Pauli

S pitchforks som sa stretol davnejsie, svojho casu som to skusal na komoditach. Tim Morge obchoduje prevazne indexy, na forexe som sa s tym takmer nestretol. Informacie ku studiu pitchforks ti mozem napisat, je na webe niekolko dobrych prikladov a tiez cely material od Alan H. Andrews z ktoreho vychadza aj Tim Morge.
Vyhodu obchodovania vidim v tom, ze presne vies, kedy vystupis (ak testujes median line/strednu liniu) a vies si velmi rychlo a presne vypocitat RRR. Celkovo jeho obchody maju velmi dobre RRR.
Na forexe s tym nemam ziadne skusenosti, VT pitchofork neobsahuje aj napriek tomu, ze na na to par ludi na fore pytalo, mozno neskor...
Za vyskusanie to urcite stoji, nezabudni napisat ako ti to islo :)

Inak ako sa testuju linie u pitchfork, tak sa daju testovat linie klasickych pivotov + davat velky pozor na spravy, vid vcera cable, taka 15 min sviecka sa vidi malokedy...

GL

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 2 týdny později...

To SID

Pekny den prajem,
vcera som obchodoval live podla Vasho AOS SID4 TS a stala sa mi neuveritelna vec.Mal som tam rucne otvorenu poziciu a ked som spustil AOS mi samozrejme otvoril novu poziciu,ale mi aj UZATVORIL moju poziciu co som mal predtym rucne otvorenu.Nechapem ,ze co sa to vlastne stalo.Poprosil by som o vysvetlenie,ze preco sa to tak stalo a ake mam mat vlastne nastavenie,aby sa to viac krat nezopakovalo.Dakujem.
Laik

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To laik
Při AOS a ručním otvírání pozic se to fackuje (všeobecně AOS). AOS reagují na program, ne na ruční vkládání pozic, ty nerespektují a pokud jsi vložil např. ručně Buy a při zapnutém AOS si program vyhodnotí Sell, je pochopitelné že ruční vstup (pozici) vypne a nahodí svůj vstup. Zkrátka - pokud máš spuštěný AOS nechej to na něm a nezadávej tam ručně pozice. Nebo při ručním vstupu AOS vypni.
SID

Link to comment
Sdílet pomocí služby

@ Sid, @ laik

ale aj tak je to zaujimave, pripad ktory popisal laik by nemal nastat, ak to aj je jednoduchy reverzny system a otvaranie a zatvaranie pozicii je riesene vseobecnou sablonou

OpenBuy:= LongSignal and (eventCount('OpenBuy')=eventCount('CloseBuy'));
CloseBuy:= ShortSignal and (eventCount('OpenBuy')>eventCount('CloseBuy'));

OpenSell:= ShortSignal and (eventCount('OpenSell')=eventCount('CloseSell'));
CloseSell:= LongSignal and (eventCount('OpenSell')>eventCount('CloseSell'));

a eventCount-y su nainicializovane spravne tak ak aj AOS vykona OpenSell, nema na zaklade coho vykonat aj CloseBuy, pretoze pri spusteni AOS by malo platit
eventCount('OpenBuy')=eventCount('CloseBuy')
a nie
eventCount('OpenBuy')>eventCount('CloseBuy')
ako to vyzaduje podmienka na uzavretie Buy pozicie
....Ale to je len moj zbezny teoreticky pohlad,mozno som nieco opomenul...
Dute.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Level Stop Revers (LSR) Trochu jsem se včera kouknul na LSR (viz příspěvky MarekSK) a na jeho rentabilitu. Trochu nesouhlasím s MarekSK, že na majoritních párech je systém hodně ztrátový a na "exotice" plusový. LSR vychází z celkem jednoduchého principu posunu Delta ceny v pásmu a o ničem jiném to není. Irčan, který s tím slaví úspěchy, asi používá další filtr a z toho jsem při úpravě LSR vycházel. Taky se mi nelíbilo, že při vstupu, kdy je trh v trendu, je otevřena jen jedna pozice (lot) a čeká se jen na otevření pozice opačné. Takže moje úpravy a doplňky jsou v LSR tyto: 1. Jako vypínač byl zvolen i CCI a nejen obrácení Delty (první graf). 2. Pokud je trh v trendu byly vloženy další podmínky (EMA 10 a SMA 10), které v trendu "přikupují" další loty. 3. Jako filtr jsem zvolil SD (minule popsáno v seriálu), kde si mohu libovolně podle min. grafu a páru odfiltrovat otevření/zavření pozic, kdy se trh jen přelévá a zbytečně užírá pipsy za spready. Ještě je trochu času do zpráv z USA, tak přikládám 15 min.graf na dnešní EUR/USD. Nastavení systému (graf) - CCI 14, Delta manuál 0,005, SD filter 0,0004. Profit Displey vykazuje (druhý graf žlutá křivka) zisk ca 2500 dolarů, spread je v PD započítán. Podle mne může být LSR rentabilní i na major párech, záleží jen na nastavení min. grafu, Delty, CCI a hlavně filtraci. AOS a graf přikládám, ale je to hrubý nástin myšlenky (AOS) a ještě (pokud bude čas) se to pokusím vylepšit. Proto je AOS zaheslovaný. Pokud ho bude chtít někdo otestovat nebo jinak použít, musí si navolit tmavé (černé) pozadí. SID

1044

1045

Link to comment
Sdílet pomocí služby

@ laik,

mozno sa stalo len to, ze tebou otvorena pozicia bola rovnaka ako ta co otvoril AOS a ked ju chcel uzavriet tak uzavrel Tvoju, kedze bola otvorena prva...Ako napisal Sid lepsie je to nemiesat na jednom pare. Alebo je druha moznost a to prerobit AOS tak aby pozicie otvaral, ale ich uzatvaranie nevykonaval, iba signalizoval. Potom nemoze dojst k podobnemu problemu a dokonca to moze byt vyhodne, pretoze nemusis cakat na dokoncenie sviecky.
Dute.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Návštěvník
Téma je uzavřené.

×
×
  • Vytvořit...