Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Indikátory a obchodní systémy


Sid

Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 4,6k
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

M.F
s/r úrovně jsou jedním z nejdůležitějších prvků technické analýzy, takže jsou taky na hodně dlouhodobé studium, to asi ve dvou větách nikdo nevysvětlí. Ale stejně jako používáš v různých timeframes různá nastavení např. klouzavých průměrů, stochastiky, RSI atd. používáš taky jiné s/r úrovně. Jestliže skalpuješ na minutových grafech, tak tvoje úrovně odporu můžo být vzdálené ud sebe 5 - 10 pips. Na weekly grafu je máš od sebe třeba 100 pips.
Takže když se tady například Sid baví o S/R úrovních, jde o jakousi nepsanou dohodu, že mluví o těch úrovních, na které ti dal link...

Link to comment
Sdílet pomocí služby

zdravim vsetkych, ktorych ocarila tato stranka.v prvom rade sa chcem podakovat SIDovi , ze mi otvoril oci a donutil ma blizsie si prezriet VT a zabudnut na marketivu.kedze programovanie mi nie je cudzie pokusil som sa vyplodit nieco co bude pracovat s jednoduchymi vecami a efektivne.ako sa hovori "v jednoduchosti je krasa" tak sa aj podarilo.vytvoril som AOS, ktory vyuziva na vytvaranie signalov cross(prekrizenie) dvoch MA alebo cross RSI s jeho MA alebo cross RSI s horizontalnymi ciarami.ako filter sluzi Volatilita(Chain's) z VT,kde je nastavitelna horizontalna ciara a system bere len do uvahy signaly ked je volatilita nad touto ciarou.na automaticke obchodovanie asi nie je vhodny.signaly su ale ziadna objednavka sa nevykona.asi nejaka chyba v scripte.pouzivam ho len ako doplnok a v podstate vstupujem do pozicii po vyhlaseni klucovych sprav.tento AOS mi len potvrdi ci sa to oplati.a este pouzivam par pravidiel pre vstup. 1.)nevsupovat do pozicie ak rychly MA kolise okolo pomaleho.vznika vela signalov pri ktorych akurat stratite na speadoch. 2.)nevsupovat do pozicie ak RSI kolise v tesnej blizkosti okolo svojho MA.(alebo brat do uvahy len prvy a pockat ako sa vyvynie situacia) 3.)nevstupovat do pozicie ktora ide proti obidvom MA.aj rychlemu aj pomalemu.obzvlast pouzitelne pri vysokych vykyvoch ceny 4.)najhlavnejsie na koniec.nevstupovat pred vyhlasenim klucovych sprav. :) su tu prirobene aj pomocky v style :) alebo :( vyuzivam predovsetkym :( ktore ma upozorni ze volatilita klesla a je dost mozne ze sa trh otoci. da sa aj povedat ze ked naskoci :) je pravdepodobne ze trend bude pokracovat v danom smere. tolko moj prvy pokus v scriptovani vo VTcku. PS:vyuzivam tento AOS predovsetkym na 15 minutovych grafoch a na GBP/USD.Da sa aj na vyssich casoch ale v tom pripade musi ist horizontalna ciara Volatility na nizsiu hodnotu.

1065

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To cubehed
Zběžně jsem koukl na tvůj AOS, pár připomínek:
1. velmi často se ti otvírají a následně zavírají opačné pozice v krátkém časovém úseku, kdy se relativně nic neděje.. (chtělo by to filtrovat nejen přes Volatilitu)
2. myšlenka spojení Volatility, RSI a MA není špatná, ale ty periody na 15 min. grafu ? (RSI-21 a MA5 a MA30)
3. proč to máš v podmínkách pro OpenBuy a OpenSell označeno symbolem exit ?? (zbytečně mne to zmátlo..:-))
4. Volatilitu ti to neotvírá, protože máš jak pro crossingup tak i pro crossingdown stejné podmínky (VolCH>=VolHL) (viz tvůj skript) pro down by to mělo být opačně: VolHL>=VolCH nebo se pletu ? To VolExit a VolEntry je tam asi spíše pro šmajlíky a pro parádu..:-). Jinak to ale běhá, asi jak má....

{Alerts}
CU:=if(cross(RSIndex,MAofRSI) or cross(MA1,MA2) or cross(RSIndex,HL2),1,0);
CD:=if(cross(MAofRSI,RSIndex) or cross(MA2,MA1) or cross(HL1,RSIndex),1,0);
crossingup:=if(CU and (VolCH>=VolHL),1,0);
crossingdown:=if(CD and (VolCH>=VolHL),1,0);
VolExit:=if(cross(VolHL,Volch),1,0);
VolEntry:=if(cross(Volch,VolHL),1,0);

SID

Link to comment
Sdílet pomocí služby

takze

1.)musim sa opakovat "1.)nevsupovat do pozicie ak rychly MA kolise okolo pomaleho.vznika vela signalov pri ktorych akurat stratite na speadoch." :) pokusal som sa tam dat nieco na filtrovanie ale nakoniec mi prislo praktickejsie "filtrovat" si to sam.mozno nieco vymyslim.
2.)ked tam bola 13-tka tak to robilo vela signalov.tak som dal 21.a nie je problem si to zmenit podla potreby :)
3.)tie exity tam vobec nemusia byt.to len aby bolo jasne ze sa maju zavriet opacne pozicie :) (uz som sa moc nudil tak som to tam popridaval)
4.)nejak nechapem.neotvara mi to volatilitu? :) asi si myslel ze mi to neotvara pozicie.akosi som sa to pred casom docital ze objednavky su odosielane az po dokonceni sviecky.a tak dlho som necakal :) no a co sa tyka VolCH>=VolHL ide o to ze ma vyhadzovat len signaly ked je trh volatilnejsi.ale asi zle chapem pojem volatilita.na financnik.cz v slovniku som nasiel dost slabe vysvetlenie takze som to asi nespravne pochopil.skusim to vymenit a uvidime.a tie smajliky su tam fakt len tak.ide o to ze sedim pri kompe a nemam stale pred ocami VT.aspon pokym nezareve ten smajlik. :)

no a mam otazku.ake nastavenia period by si odporucil?

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To Cubehed
na 15 min. grafu, vzhledem k podmínkám, mi příjde MA5 ve spojení s RSI dost krátká.
Filtrovat se to dá různě, nejen přes Volatilitu - nejprimitivněji přes PSAR nebo nějaké dlouhé MA, nebo volatilní Kamu, Elliot, speciál trend indikace jako Juice, Kaleidoscope, SD, TRIX, Trend Intensity Index, Trend Trigger Factor, Schaff Trend Cycle, Chaos Awsome, Instant Trendline atd. - je toho spousta..
SID

Link to comment
Sdílet pomocí služby

mohlo by to vypadat napriklad takto? GBP/USD 15Min RSI - 13 RSI MA - 8 Perioda Volatility - 9 Horizontalna ciara volatility - 100 Perioda TII - 5 Cena TII - Close Typ TII - Weighted alebo 60 Min RSI - 21 RSI MA - 13 Perioda Volatility - 9 Horizontalna ciara volatility - 0 Perioda TII - 21 Cena TII - Close Typ TII - Weighted

1076

Link to comment
Sdílet pomocí služby

TO Cubehead Na tvou novou úpravu jsem ještě nekoukal. Ale když jsem se díval na tvůj koncept, napadlo mne, že by se dala myšlenka vícenásobných vstupů přes RSI v periodě MA (s využitím HL) i samotné otvírání přes cross MA, využít jako nákupy v trendu a vypínač/zapínač, aby fungoval na principu Trailing Stopu s Offsetem. Takže tvoje nastavení jsem zachoval RSI 14 (i hranice HL), perioda 5 MA pro RSI a zachoval jsem i MA v periodách 5 a 34 - obojí EMA. Přidal jsem ještě pro kontrolu Profit Display. Volatilitu jsem zrušil, jen podle mne zbytečně pro tento účel (nákupy v trendu) ztrácel systém spready na neustálé volatilitě. Deltu jsem zvolil v extrémním nastavení, ale Offset přizpůsobil tak, aby kopíroval trend. Delta je tam jediná podmínka pro ukončení pozic. Tvoje "hromadné" podmínky Buy-Sell (crossup-crossdown) opět ztrácely na spreadech. Zkoušel jsem to dnes na třech hlavních párech na 30 min. grafech (viz grafy). Jo a pojmenoval jsem to kooperativně CubeheadSID.. :). Výsledky jsou k dnešku na 30 min. grafu (cca od 1.března), zvláště u cable a franku, hodně pěkné..:) SID

1078

1079

1080

Link to comment
Sdílet pomocí služby

vypada to dost dobre.kolko chces za script? :) si to na mna vybalil.som si to normalne musel asi 10 krat precitat.ak som to spravne pochopil je tam Trailing Stop Loss.ok?a este mam otazku.cim si urcoval trend?
moje vysledky nie su az take dobre ale ani take zle.je potrebne trochu prehadzovat HL pri volatilite.ked som pri tom

Oprava: na 15 minutovom grafe je HL 90.
ale v podstate je to otazka skusania z dlhodobeho hladiska.

s myslienkou vyuzit crossy vsetkych HL som sa pohraval aj ja.ale bolo tam potom vela signalov a nevedel som ako sa toho zbavit.teda tych ktore boli v nespravnom smere.teraz uz viem.a potrebujem sa este vela ucit. :S
zatial zdravim.a vela uspechov

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To cubehead Skript ti pošlu mailem, je to de facto v základu tvoje "dítko" a zda ho pustíš do světa je tvoje věc. Trailing SL je tam klasický s využitím Delta Price, jen jsem zvolil variantu TSL s offsetem (posouvání hranic TSL). Trend si tento indikátor určuje sám a záleží jen na nastavení hodnot (v tomto případě i offsetu). Ta úprava s TSL je pořád jen pracovní, snad mne nebo tebe napadne i další vylepšení do dalších +...Ještě jsem zapomněl dodat dvě věci: 1. přidal jsem do systému časovač, umožňující obchodovat jen v určitých zvolených hodinách. Na obrázku je časovač vypnutý (No) a přednastavený je na 8-20 hod. SEČ (pro zapnutí se zvolí jen Yes nebo se dají hodiny i libovolně upravit). 2. A to nejdůležitější a to je dost podstatné: pokud je tento systém naprogramován pro nákupy jen v trendu a jen s vypínačem TSL, který má určité hranice, je pravidlem, že je najednou otevřeno mnohdy i 8,10,15 lotů atd. (nebo minilotů). Nemusím se ale nutně vždy řídit vypínačem TSL, ale mohu několik pozic (řekněme 50-60%) uzavřít ručně na základě dvou indicií. Buď cross MA5,MA34 při Sell pozicích nebo opačně pro Buy (modrá, zelená křivka) nebo když indikátor RSI překročí určitou hranici (např. hodnotu 70 pro Buy pozice a 30 pro Sell pozice). Systém, jak jsem vypozoroval, pak zvedne už tak solidní výkonnost o dalších cca 20-30%. Takže na okamžik systém vypnout, uzavřít (většinou ziskové) pozice podle výše uvedených indicii a systém znovu zapnout. Ve hře zůstane i tak dostatek dalších otevřených lotů, které běží podle podmínek programu, který dál čeká na signály. Systém je tak daleko více rentabilnější a pipsy jsou doma v prasátku.. :). Obrázek je z dnešního cable. SID

1085

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Návštěvník
Téma je uzavřené.

×
×
  • Vytvořit...