Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Indikátory a obchodní systémy


Sid

Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 4,6k
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

mam mensi dotaz.ak mam nastaveny manual pre TSL mozem tam zadat aj 100 a vyhodi to stale tie iste vysledky ale ak to prepnem na optimal cele to zblbne.pozeral som na to a zistil som ze je potrebne bud v scripte zmenit podmienku DeltaStop:= if(mode=0, .. na DeltaStop:= if(mode=1,.. alebo vymenit poradie vo vystupoch pre Mode.a este som zistil ze pri manualnom to funguje (asi) najlepsie (na USD/CHF) s nastavenim Delta 0,004 a offset 0,0005.a pri optimalnom je dobry offset 0,001.pri manualnom to ma pri terajsej situacii o 10 pips viac.tak skus na to mrknut.mozno som to len ja moc prekombinoval.ale to co si pisal ze deltu nastavit na 0,5 sa mi nezda.ved to skus a uvidis.alebo skor neuvidis. :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

a chcem este upozornit tych ktory si stiahli moj predosly AOS ze je tam jedna chyba.zabudol som tam totiz pridat premennu pre periodu Volatility a tento system pouzival periodu ktora bola pouzita pre RSI.takze zmenou periody pre RSI sa zmenila aj perioda pre Volatilitu.tak si to opravte :) (a kto to nevie nech sa uci) :) no a asi takto vypadaju dnesne vysledky USD/CHF a EUR/USD maju takmer rovnake 2 SID: dufam ze ta nenasere ze tu stale otravujem s tou starou zalezitostou. :)

1102

1103

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravím zase nerad otravuji ale potřeboval bych poradit jaký další indikártor zvolit k CCI, to znamená že bych chtěl používat CCI v kombinaci s jiným který vychází z jiných indikací pro vytvoření křivky než CCI. Jedná se o dvouhodinový graf a u indikátoru CCI jsem vytvořil ještě jednu horitontální čáru - bílá jejíž protnutí je rozhodující pro vstup do pozice vstupy jsou označeny puntíky žlutým prodej, fialový nákup. Protože CCI v periodě 14 ukazovalo vstupy dříve ale často i falešně, zkoušel jsem zvolit co nejvhodnější periodu aby se pokud možno zmešily falešné vstupy ale aby nedocházelo k příliš opoždeným vstupům, které by mě zbytečně připravily o bodíky. Nejoptimálnější se jeví perioda 28, kde velká většina falešných signálů odpadla, zůstalo jen nepatrné procento, a vstup do pozice se opozdil jen o pár pipsů. Navíc většinou vstup do pozice pokračuje dlouhým trendem kolikráte i několik stovek pipsů aniž by došlo ke zpětnému protnutí bílé čáry. pro výstupy mám stanoveny pevné profity. Dále jsem si všiml přestože signál pro otevření pozice na jednom páru je třeba jen 1 - 2 x týdně, je shodný téměř ve stejnou hodinu i den na několika párech se stejnou měnou z jednoho páru. Funguje to na všech měnách s výjimkou těch kde to lítá v dlouhých svíčkách nahoru a dolů třeba GPB/JPY. A samozřejmě občas je i ten falešný signál kdy se to dotkne bílé čáry, kousek ji to přejede a pak se to vrátí zpět. Moc jich není přesto pokud bychmohl vstupy něčím filtrovat bylo by to fajn. Nejsem žádný odborník co se týče TA, přesto jsem s tímto jednoduchým indikátorem CCI velmi spokojen. Ale budu rád pokud si to někdo vyzkoušíte protože myslím kdyby se v tomto případě dalo něco zdokonalit, bylo by to fajn. Vyzkoušel jsem většinu indikátorů ve VT i na f'oru, přesto bud vykazovaly stejně podobnou křivku jako CCI ale se vstupy o mnoho později a s více fakešnými vstupy ale nenašel či neviděl jsem v žádném který by mohl vstup v kombinaci s CCI potvrdit či vyvrátit. tedy myslím současně s CCI, potvrzení či vyvrácení o pár desítek pis později nemá smysl. Díky moc za radu. lisakus

1105

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To andro Offset pro TSL je podmínka, která se vkládá do skriptu Delta price a vlastně koriguje TSL v závislosti na vývoji ceny. S TSL se dá různě kouzlit právě přidáním Offsetu, nastavením jeho hodnot pro dílčí měny a grafy anebo taky změnou hodnot Wildu přímo ve skriptu. Pro určení trendu podle TSL se mi jeví 15 min. graf dost krátký a pro obchod v reálu (alespoň pro mne) 60 min. moc dlouhý. Proto používám TSL jen v periodě 30 min. Na obrázku je sice 15 min. graf (jen pro lepší ilustraci, aby byly pohyby TSL patrné) s dvěma TSL na stejné hodnotě 0,003 - bílá čára s Offsetem (0,001) a žlutá je klasický TSL bez Offsetu. Osobně mi více vyhovuje varianta s Offset, protože lépe reaguje a kopíruje průběžné změny ceny. SID

1106

Link to comment
Sdílet pomocí služby

SID: Aha, takze offset se vyuziva pri nastaveni TSL Optimum - kdy se pomoci Wilders na ATR generuje Delta.

Akorat by me jeste zajimalo, jak vypada vzorec se zakomponovanym offsetem, kdyz ho nastavujes na 0.0001.
V originale se delta pocita takto (upraveno pro zjednoduseni):

DeltaStop:=Wilders(ATR (14),14) * 2.824;
v manualu jsem si precetl, ze Wilders je prakticky dalsi EMA, takze:
DeltaStop:=MOV( ATR(14), 27, E) * 2.824;

Offset se pridava nekam do vyse uvedene formule, nebo se zakomponovava nejak jinak ??

Link to comment
Sdílet pomocí služby

@ lisakus
S CCI a WCCI som sa zacal zoznamovat len uplne nedavno, nemam k nim este dost blizko, osobne by som to doplnil asi o pivoty a MACD kvoli identifikacii divergencii. Woodie tvrdi ze je aj forex mozne obchodovat iba s CCI. Mozne to je, otazka je po kolkych rokoch praxe. Podelim sa teda aspon o niektore svoje zdroje, odporucam prejst aspon zbezne.

www.trading-naked.com/CCI_Setups.htm
vynikajuci zdroj, vela CCI setupov, podla grafov vsak pouzivanych na inych trhoch ako forex. Su tam odkazy na ine weby

woodiescciclub.com/index.html
uprostred strany nova (zlta) forex sekcia a otvoreny novy free chat room, tema forex

www.strategybuilderfx.com/forums/showthread.php?t=13308
jedno z mnohych for o CCI, WCCI a pod., podstatne je, ze orientovane na forex, vela odkazov na ine zdroje.

www.strategybuilderfx.com/forums/search.php?searchid=107532
vyfiltrovana posta Woodieho na forach servera strategybuilder.com

Viac pomoct zatial neviem:)
Dute

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To rbitter
Jo na tu regresi si vzpomínám, bylo to něco jiného než obvyklé AOS. Kouknul jsem na to a zdá se to věcně v pořádku. Podle mne bude bota někde v podmínkách, kdy zadáváš různě pro Long a Short "1,0"...ale kde to netuším.
Snad by ti pomohl Cubehead, celkem se v těch podmínkách "1,0" vyzná.. Moc jsem ti asi nepomohl..
SID

Link to comment
Sdílet pomocí služby

2 rbitter:

zrejme ste tu uz o tom debatovali a nechce sa mi hladat na ktorych strankach.tak sem hod kde to najdem a pozrem sa na to.tato tvoja verzia vobec nefunguje.a mam hned aj niekolko otazok. co si chcel povedat vyrazom "close" v nasledujucich riadkoch?zrejme by to malo byt ref(C,0). a co je dp?a zopakujem otazku Dute-ho ( :) ) co maju vyjadrovat premenne LG a ST.

SignalPrice:=if(Lg=1 or St=1 or prev=0 or
(prev-close>dp and St=0 and LgCum=1) or
(close-prev>dp and Lg=0 and StCum=1) or LgCumref(LgCum,-1),close,prev);

bude lepsie ked popises co to ma robit.normalne po lopate vysvetlit vstupy do pozicii. :)
kedze tvrdis ze mas funkcnu verziu tak ju sem hod.asi si zabudol na to ze nazov suboru sa nemusi zhodovat s nazvom AOS. :)



Link to comment
Sdílet pomocí služby

Návštěvník
Téma je uzavřené.

×
×
  • Vytvořit...